
Od redakcji! Autorem tekstu jest Alicja Nowak – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/alicja-nowak/. Tekst został opublikowany w wersji oryginalnej. Zdjęcie tytułowe zostało zacytowane ze strony – zob. https://www.gorlice.pl/pl/220/8726/burmistrz-rafal-kukla-w-%E2%80%9E1%E2%80%9D-najlepszych-wlodarzy-w-polsce.html.
xxx
Od niemal dwóch lat piszę o oszustwie wyborczym popełnionym przez dwóch mieszkańców sąsiednich miejscowości, którzy w celach wyborczych zameldowali się w Gorlicach, chociaż jednego centrum życiowym jest w Moszczenicy, drugiego w Kobylance.
Taka sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby czynnego udziału w tym wyborczym przekręcie nie brał Rafała Kukla, pełniący funkcję burmistrza i pełnomocnika wyborczego „Wspólnych Gorlic”. Po pierwsze, Kukla nie dopełnił wynikających z przepisów wyborczych obowiązków, po drugie, świadomie wspierał oszustwo, bowiem Krzysztof Jędrzejowski to jego szkolny kolega, a Marcin Schindler to krewny ówczesnego wiceburmistrza Łukasza Bałajewicza, czyli od samego początku wiedział, że kryterium wyborczego nie spełniają. I nawet Postanowienie Sądu Okręgowego w Nowym Sączu wygaszające Jędrzejowskiemu mandat na nic się zdało, bo inny „niezawisły” sędzia, chociaż nie podważył ustaleń sądu pierwszej instancji, sprawę zamiótł pod dywan, zasłaniając się swoim autorytetem i „niezawisłością”. Postanowienie o pozostawieniu protestu wyborczego bez dalszego biegu oparł nie na paragrafach, a na tezie, która w przepisach nie ma potwierdzenia.
Burmistrz, który łamie prawo oszukując wyborców, powiązany układami z lokalnym systemem prawnym jest niebezpieczny nie tylko dla mieszkańców, pracowników, ale i dla dobrostanu miasta. Małe przekręty przekształcają się w duże. Wiele na ten temat pisałam. Tym razem, po tym jak w zapytaniu jednego z internauty o dalszy ciąg sprawy, dotyczącej adresowanego do mnie anonimu, który w celu wyjaśnienia przesłałam do CBA, a które na zasadzie podaj dalej ostatecznie trafiło do kierującego Prokuraturą Rejonową w Gorlicach prokuratora Sławomira Korbelaka, o którym w anonimie również wspomniano, co pokazuje jak głęboko skorumpowane jest gorlickie środowisko samorządowo-prawne i jak pewny siebie i siły swoich popleczników jest Rafał Kukla, który w odpowiedzi na pytanie dotyczące dalszego ciągu skierowanego do gorlickiej prokuratury anonimu, w udzielonej internaucie odpowiedzi na swoim FB napisał:
„Seba Seba, To bardzo proste jeśli umie się czytać, odrobinę myśleć i nie jest się hejterskim trolem. CBA uznało, że w sprawach z szeregu zgłoszeń Alicji Nowak nie ma podstaw do podejmowania czynności przeciwko mnie. Jednocześnie przesyłając pisma do prokuratury do Gorlic potwierdzili, że nie ma tu konfliktu interesów i rzekomych zależności przyjacielskich o których rozpisuje się miejska grafomanka. Tylko tyle i aż tyle”.
W związku z powyższym jako „trol” i „grafomanka” publikuję anonimowe pismo podpisane przez „pracowników UM Gorlice”, bowiem sądzę, że treść wspomnianego listu została udostępniona Kukli przez kolegów w togach już dawno. O sprawach w anonimie poruszanych w wielu tekstach pisałam, więc są do potwierdzenia. Anonim publikuję w całości, każdy więc może ocenić co jest prawdą, co pomówieniem.
Dodam tylko, że ze sprawy sądowej przeciwko Kukli sędziowie gorliccy się wyłączali ze względu na bliższe lub dalsze z nim kontakty. Prokuratorzy takich oporów nie mieli.
Wygląda na to, że wódkę, którą według autorów anonimu burmistrz Kukla z szefem gorlickiej prokuratury Sławomirem Korbelakiem wypili na zamkniętej imprezie, posłużyła im obu. To jednak zostawiam do oceny Czytelników.
Alicja Nowak










Panie Rafale. Prostacki język Pana wpisów kompromituje Pana. Ma Pan wyższe wykształcenie, stopień zawodowy magistra inżyniera. Nazwanie pani profesor „miejską grafomanką” nie przystoi nawet ludziom niewykształconym. Niestety taki poziom wypowiedzi mieści się nawet w pismach z urzędu miejskiego, a te przecież pisali, poprawiali i podpisywali ludzie o najwyższych kwalifikacjach.
Niestety prostactwo pomaga w osiąganiu celów. Tak już jest od początku świata i ja to uznaję. Tylko po co do tego dodawać te wszystkie dyplomy, odznaki, złote krzyże?
[Zbanowano – M.R.]
Farma trolli w akcji!
Ty, „Obcy facet”, na łamy „Trybuny Łajdaków” marsz!!!
Maciej Rysiewicz