NIE dla rejestracji homoślubów w Polsce!

Naczelny Sąd Administracyjny nakazał Urzędowi Stanu Cywilnego w Warszawie dokonać transkrypcji aktu ślubu, który zawarło w Berlinie dwóch homoseksualistów. Decyzja NSA to pogwałcenie polskiej konstytucji, zdrowego rozsądku i prawa naturalnego – nie możemy pozwolić na takie osłabianie instytucji małżeństwa! Zwłaszcza że w ślad za nim pójdzie wkrótce próba rozciągnięcia wyroku na inne USC, presja, by traktować związki homoseksualne na równi z normalnym małżeństwem, nadawać im podobne przywileje i oddawać dzieci do adopcji parom gejów i lesbijek.

Podpisz petycję do Sędziów Trybunału Konstytucyjnego, by jak najszybciej orzekli, że transkrypcja aktów małżeństwa osób tej samej płci jest niezgodna z Konstytucją RP. Wniosek w tej sprawie został już złożony przez grupę posłów. Petycję można podpisać tutaj – https://twojepetycje.pl/petycja/nie-dla-rejestracji-homoslubow-w-polsce!

Treść petycji!

Szanowni Państwo, Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego!

W dniu 20 marca 2026 r. Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, w którym polecił Urzędowi Stanu Cywilnego w Warszawie transkrypcję aktu małżeństwa zawartego przez dwóch homoseksualistów w Berlinie. Orzeczenie to w praktyce obala artykuł 18 Konstytucji RP, jest także sprzeczne z prawem naturalnym i zdrowym rozsądkiem.

NSA zasłania się opinią Trybunału Sprawiedliwości UE, tymczasem Konstytucja RP ma prymat nad prawem unijnym.

W związku z powyższym w polskim parlamencie powstał wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją przepisów ustawy o aktach stanu cywilnego w zakresie umożliwiającym taką transkrypcję.

Wnoszę o jak najszybsze rozpoznanie tego wniosku i potwierdzenie, że w polskich urzędach stanu cywilnego nie wolno wydawać aktów małżeństwa zawartego pomiędzy dwiema osobami tej samej płci. Nie wolno tworzyć wrażenia, że dopuszczono właśnie małżeństwa inne niż heteroseksualne, określone w art. 18 Konstytucji RP.

Apeluję o rozpatrzenie przedmiotowego wniosku w pierwszej kolejności, ze względu na jego szczególne znaczenie konstytucyjne i społeczne.

Z poważaniem

 

(Odwiedzono 103 razy, 103 wizyt dzisiaj)

5 thoughts on “NIE dla rejestracji homoślubów w Polsce!

  1. Postępu nie da się zatrzymać. Za parę lat będzie w Polsce tak jak na zachodzie i żadne petycje tego nie zatrzymają.

  2. Zdrowy rozsądek ? – dawno zgubiony . Już od dawna podmioty gospodarcze usilnie pracują nad wspomożeniem tego , by zdrowy rozsądek został na półce obcego marketu . Jest to sprzężenie – kapitał i działanie na ogłupianie , cenami ( cenny masła – kolosalnie różne) , taki pierwszy z brzegu przykład . Stąd już łatwo każdą dziedzinę życia przyporządkować narracyjnej ( Narracja – Wikipedia ) manipulacji społeczeństwem .

    1. [Zbanowano – M.R.]
      Nie mogę pozwolić na kolportowanie oczywistych kłamstw ergo mieszanie Czytelnikom w głowach!

      „Art.  18. Konstytucji RP [Ochrona małżeństwa, rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa]
      Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”.
      Maciej Rysiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *