
Naczelny Sąd Administracyjny nakazał Urzędowi Stanu Cywilnego w Warszawie dokonać transkrypcji aktu ślubu, który zawarło w Berlinie dwóch homoseksualistów. Decyzja NSA to pogwałcenie polskiej konstytucji, zdrowego rozsądku i prawa naturalnego – nie możemy pozwolić na takie osłabianie instytucji małżeństwa! Zwłaszcza że w ślad za nim pójdzie wkrótce próba rozciągnięcia wyroku na inne USC, presja, by traktować związki homoseksualne na równi z normalnym małżeństwem, nadawać im podobne przywileje i oddawać dzieci do adopcji parom gejów i lesbijek.
Podpisz petycję do Sędziów Trybunału Konstytucyjnego, by jak najszybciej orzekli, że transkrypcja aktów małżeństwa osób tej samej płci jest niezgodna z Konstytucją RP. Wniosek w tej sprawie został już złożony przez grupę posłów. Petycję można podpisać tutaj – https://twojepetycje.pl/petycja/nie-dla-rejestracji-homoslubow-w-polsce!
Treść petycji!
Szanowni Państwo, Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego!
W dniu 20 marca 2026 r. Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, w którym polecił Urzędowi Stanu Cywilnego w Warszawie transkrypcję aktu małżeństwa zawartego przez dwóch homoseksualistów w Berlinie. Orzeczenie to w praktyce obala artykuł 18 Konstytucji RP, jest także sprzeczne z prawem naturalnym i zdrowym rozsądkiem.
NSA zasłania się opinią Trybunału Sprawiedliwości UE, tymczasem Konstytucja RP ma prymat nad prawem unijnym.
W związku z powyższym w polskim parlamencie powstał wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją przepisów ustawy o aktach stanu cywilnego w zakresie umożliwiającym taką transkrypcję.
Wnoszę o jak najszybsze rozpoznanie tego wniosku i potwierdzenie, że w polskich urzędach stanu cywilnego nie wolno wydawać aktów małżeństwa zawartego pomiędzy dwiema osobami tej samej płci. Nie wolno tworzyć wrażenia, że dopuszczono właśnie małżeństwa inne niż heteroseksualne, określone w art. 18 Konstytucji RP.
Apeluję o rozpatrzenie przedmiotowego wniosku w pierwszej kolejności, ze względu na jego szczególne znaczenie konstytucyjne i społeczne.
Z poważaniem



Podpisane!
Postępu nie da się zatrzymać. Za parę lat będzie w Polsce tak jak na zachodzie i żadne petycje tego nie zatrzymają.
Pomyliły się komentatorowi „Alan” gazety! Wynocha na łamy „Trybuny Łajdaków”!
Zdrowy rozsądek ? – dawno zgubiony . Już od dawna podmioty gospodarcze usilnie pracują nad wspomożeniem tego , by zdrowy rozsądek został na półce obcego marketu . Jest to sprzężenie – kapitał i działanie na ogłupianie , cenami ( cenny masła – kolosalnie różne) , taki pierwszy z brzegu przykład . Stąd już łatwo każdą dziedzinę życia przyporządkować narracyjnej ( Narracja – Wikipedia ) manipulacji społeczeństwem .
[Zbanowano – M.R.]
Nie mogę pozwolić na kolportowanie oczywistych kłamstw ergo mieszanie Czytelnikom w głowach!
„Art. 18. Konstytucji RP [Ochrona małżeństwa, rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa]
Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”.
Maciej Rysiewicz