Obchody Narodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa na Wołyniu Anno Domini 2025

W niedzielę, 6 lipca 2025 roku, w Warszawie Marszem Pamięci, który będzie poświęcony polskim ofiarom ukraińskiego ludobójstwa – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/rzez-wolynska/, do którego doszło w latach 1939–1947 na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, zainagurowane zostaną ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa na Wołyniu Anno Domini 2025 – zob. https://wprawo.pl/marsz-pamieci-poswiecony-polskim-ofiarom-ukrainskiego-ludobojstwa-6-lipca-2025-w-warszawie/! Centralne uroczystości zostaną zorganizowane 12 lipca 2025 roku przed Pomnikiem Rzezi Wołyńskiej w Domostawie – zob. https://nowiny24.pl/12-lipca-odbedzie-sie-wielka-patriotyczna-uroczystosc-przed-pomnikiem-rzezi-wolynskiej-w-domostawie/ar/c1p2-27752349.

xxx

Dzisiaj, tj. 5 lipca 2025 roku, zlustrowałem wszystkie strony internetowe urzędów miast i gmin naszego powiatu i nie znalazłem choć pół zdania wzmianki na temat wspomnianych obchodów. Od lat nic w tej sprawie się nie zmienia – zob. Haniebna postawa samorządowców z powiatu gorlickiego. Nie będzie obchodów 80. rocznicy Rzezi Wołyńskiej!. Wygląda na to, że nawet uchwalenie przez Sejm III RP (4 czerwca 2025 roku) 11. dnia lipca  „Narodowym Dniem Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej” nie zrobiło na zdrajcach i głupcach, którzy obsiedli tzw. samorządy w powiecie gorlickim, żadnego wrażenia.

xxx

Jak się okazuje Narodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa na Wołyniu nie tylko nie dostrzegli gorliccy „samorządowcy”. Ślepy i głuchy na obchody wołyńskie okazał się komendant Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach nadkomisarz Mariusz Piotrowski, który na dzień 11 lipca zarządził w Bobowej obchody… Powiatowego Święta Policji – zob.  https://naszabobowa.pl/zaproszenie-na-powiatowe-swieto-policji-w-bobowej/203977/. Policja co roku obchodzi w lipcu rocznicę swojego powstania, do którego doszło 24 lipca 1919 r. Lipiec ma 31 dni, ale nadkomisarz Mariusz Piotrowski, dotknięty chyba amnezją, wybrał na obchody Powiatowego Święta Policji właśnie 11 lipca – termin jednoznacznie zarezerwowany dla obchodów Narodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa na Wołyniu. A może to nie amnezja stała u podstaw ww. decyzji nadkomisarza Mariusza Piotrowskiego? Może to było celowe działanie, żeby hekatombę Rzezi Wołyńskiej „gumkować” ze świadomości społecznej? Jak mawiał ksiądz Bronisław Bozowski – zob. https://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Bozowski: „Nie ma przypadków, są tylko znaki”!

xxx

Wiadomo, że nie wszyscy polscy patrioci dotrą do Warszawy 6 lipca 2025 roku – zob. https://wprawo.pl/marsz-pamieci-poswiecony-polskim-ofiarom-ukrainskiego-ludobojstwa-6-lipca-2025-w-warszawie/ czy do Domostawy 12 lipca 2025 roku – https://nowiny24.pl/12-lipca-odbedzie-sie-wielka-patriotyczna-uroczystosc-przed-pomnikiem-rzezi-wolynskiej-w-domostawie/ar/c1p2-27752349. Każdy ma jednak szansę, żeby obchody „Narodowego Dnia Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej” godnie uczcić i zamanifestować. Polskojęzyczni eurokołchoźnicy uczestniczą w tzw. Akcji Żonkile. Należy dać odpór tej haniebnej postawie ze znakiem żonkila w tle. Niech Kwiat Lnu Wołyń ’43 – zob. https://sklep-wprawo.pl/p/przypinka-kwiat-lnu-wolyn-43/ i na zdjęciu tytułowym, będzie naszą, polskich patriotów, odpowiedzią na zdradę i zaprzaństwo podsycane w III RP przez tzw. hagadę holocaustu – więcej na ten temat w wykładzie Grzegorza Brauna – zob. https://www.youtube.com/watch?v=-dLJTU_VaCs.

(Odwiedzono 225 razy, 7 wizyt dzisiaj)

4 thoughts on “Obchody Narodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa na Wołyniu Anno Domini 2025

  1. ” Ponad przeciętna aktywność zawodowa ” . Ukraińcy zakładają firmy w Polsce . Podaje Money pl . Ukraińcy założyli w Polsce prawie 90 tyś. firm . Podaje Polski Instytut Ekonomiczny . ” Niema przypadków , są tylko znaki ” . ? ! . Kluczowa jest data początkowa zakładania firm i ” ponad przeciętna aktywność zawodowa „.! Podobnie, ale zdecydowanie większą jest ” aktywność zawodowa niemieckich firm ” w Polsce . ” Wystarczy spojrzeć na listę firm niemieckich w Polsce . I dalej , już bez ogródek – ” … aby Bundeshwera stała się najsilniejszą regularną armią w Europie . Tego oczekują od nas nasi przyjaciele i partnerzy . Nie tylko oczekują – wręcz żądają ! ” – oświadczył niemiecki przywódca . Merz – podają Kresesy 24 pl .

  2. Za to rocznicę wstąpienia do Eurokołchozu w Gorlicach świętowano bardzo uroczyście:
    https://samorzad.gov.pl/web/powiat-gorlicki/gorlice-swietuja-1-maja–hold-pracy-i-21-lat-w-unii-europejskiej
    Kontrowersji nie było również np. wobec daty zakończenia II wojny światowej:
    https://samorzad.gov.pl/web/powiat-gorlicki/79-rocznica-zakonczenia-ii-wojny-swiatowej
    Kwiat gorlickiego samorządu nie miał wątpliwości. Nie to, co wywrotowi historycy, dla których 8 maja jest dniem klęski narodów środkowej i wschodniej Europy, oddanych przez zachodnich aliantów pod sowieckie panowanie…
    Pamiętam, że w 2023 r. w Łużnej były obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich szowinistów na obywatelach II RP. I tyle. W 2024 r. już nie było.
    Sprawdziłem powiat nowosądecki, którego jestem mieszkańcem. Niestety, nie ma dobrych wiadomości. WSTYD I HAŃBA!
    W tym kontekście odwagą wykazał się starosta tarnowski – Jacek Hudyma, który zorganizował wcześniejszcze obchody ww. Dnia Pamięci jeszcze w czerwcu, by młodzież szkolna mogła w nim uczestniczyć. Jakoś „dało się”:
    „11 lipca jest taką datą, kiedy obchodzi się oficjalne uroczystości rzezi wołyńskiej, my to robimy dlatego troszkę wcześniej, aby przypomnieć tę trudną historię, która nie może zostać zapomniana, która musi być ciągle przypominana. Jest to bardzo ważna historia, która też uczy, dlatego chcemy, aby w tym uczestniczyła młodzież. – podkreślał starosta.”
    https://powiat.tarnow.pl/aktualnosci/w-gromniku-oddano-hold-ofiarom-ukrainskiego-ludobojstwa-na-polakach-z-wolynia

    Zastanawia mnie ta postawa gorlickich i sądeckich „samorządowców” (czyt. miernot). To święto państwowe. Jaki to był problem, by uczcić pamięć ofiar tej okrutnej zbrodni? Tym bardziej w kontekście skandalu zw. z brakiem ekshumacji i haniebną postawą władz państwowych Ukrainy. Czy nie można było zresztą podczas uroczystości opowiedzieć również np. o bohaterskiej postawie cz. Ukraińców, którzy ratowali Polaków?

  3. No i – https://naszabobowa.pl/powiatowe-swieto-policji-w-bobowej-zostalo-odwolane/204203/.

    Oficjalna wersja: „W związku z niekorzystną sytuacją meteorologiczną zaplanowane na piątek 11 lipca 2025 roku Powiatowe Święto Policji w Bobowej zostało odwołane”.

    Może i tak…

    Szkoda, że nadkomisarz Mariusz Piotrowski nie zarządził na 11 lipca 2025 roku Narodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa na Wołyniu! Być może ryzykowałby wówczas utratą stanowiska, ale co tam stanowisko, gdy Ojczyzna woła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *