
Od redakcji! Wywiad ukazał się w tygodniku „Do Rzeczy”, nr 27/636, 30 czerwca – 6 lipca 2025, s. 28. Zdjęcie tytułowe zostało zacytowane ze strony – zob. https://dorzeczy.pl/opinie/746286/grzegorz-braun-polacy-nie-beda-placic-za-polityke-netanjahu.html.
xxx
RYSZARD GROMADZKI: Na naszych oczach realizuje się scenariusz, przed którym konsekwentnie pan przestrzegał. Wbrew zapewnieniom rządu Tuska do Polski przenikają tysiące wypychanych z Niemiec migrantów z Afryki, Azji i innych części świata. Straż Graniczna ani policja nie reagują. Czy Polaków czeka los obywateli drugiej kategorii we własnym kraju?
GRZEGORZ BRAUN: Rząd Tuska realizuje plan, który został przyjęty i zaakceptowany przez rząd Morawieckiego. Aktualna władza podąża tą koleiną, którą wyznaczyła władza poprzednia. Kapitulując wobec Unii Europejskiej na całej linii we wszystkich kwestiach. Skoro został zaakceptowany Zielony Ład, czyli zaoranie rolnictwa i górnictwa, skoro została zaakceptowana bezalternatywna polityka podżegaczy wojennych na kierunku ukraińskim, kosztem Polski, Polaków, Wojska Polskiego, no to nie dziwota, że i pakt migracyjny został zaakceptowany. To ministrowie poprzedniego rządu otwierali przecież pierwsze centra integracji cudzoziemców, przeciwko którym, zwłaszcza na użytek kampanii prezydenckiej, tak buńczucznie protestowali.
RYSZARD GROMADZKI: Prezydent elekt Karol Nawrocki zapowiedział w trakcie kampanii, że jednostronnie wypowie pakt migracyjny. A sam PiS w czasie kampanii stawiał się w roli niezłomnych obrońców „naszych polskich granic” jak w harcerskiej piosence sprzed lat…
GRZEGORZ BRAUN: Lepiej późno niż wcale, ale i uczucie zagrożenia jest dziś coraz bardziej powszechne. Mogę w każdej z tych spraw powtórzyć bez cienia niskiej satysfakcji: „A nie mówiłem?”. Sprzeciwialiśmy się ukrainizacji, islamizacji, judaizacji Polski. Dzisiaj dochodzi do tego właśnie wątek żydowski. Zwróćmy uwagę, że nowa odsłona wojny na Bliskim Wschodzie, eskalacja, w przypadku której nie sposób przewidzieć, do czego jeszcze doprowadzi, może łatwo przerodzić się w exodus ofiar wojny z Bliskiego Wschodu do jakichś terenów nowego, bezpiecznego osiedlenia. To przecież kolejne „wojny prewencyjne” prowadzone czy inspirowane przez Izrael kreowały nowe fale migracji via Bliski Wschód i Afryka Północna do Europy i nie tylko. Tak jest. Tylko że teraz nie wiemy, czy przypadkiem nie zostanie skierowany już do realizacji scenariusz operacji „Most 2”. Operacji analogicznej, co starsi z nas pamiętają, do tej z przełomu lat 80. i 90. poprzedniego wieku. Był to jeden z bardziej istotnych wątków scenariusza transformacji ustrojowej przepoczwarzenia PRL w post-PRL. Ten scenariusz był następstwem umowy Wschód-Zachód, Moskwa-Waszyngton dotyczącej, zresztą z wykorzystaniem logistyki służb PRL-owskich i post-PRL-owskich, transferu Żydów z państw postsowieckich do pewnego państwa położonego na Bliskim Wschodzie. Otóż dzisiaj należy się liczyć z odwróceniem tego scenariusza. Być może takim prognostykiem, niczego nieprzesądzającym, była groteskowa przemowa „pornorabina” Szmula Boteacha na konferencji transatlantyckich konserwatystów w Jasionce w ostatnich dniach kampanii prezydenckiej – [więcej na ten temat – zob. Karol Nawrocki za pan brat z sektą Chabad-Lubawicz! – przyp. red.] Zwróćmy uwagę, że ów ekscentryczny rabin z Nowego Jorku, który najwyraźniej został skierowany na „odcinek polski”, wspomniał, niejako proroczo, bo jeszcze przed bombardowaniami Teheranu, że Polska jest tak przyjazna Żydom i tak solidarna z Izraelem, że my razem – taki scenariusz nakreślił, używając liczby mnogiej – to znaczy Żydzi z Polakami, będziemy się skutecznie bronić przed islamizacją.
RYSZARD GROMADZKI: Jeśli mówi pan o operacji „Most 2”, to rzuca to istotny rys na projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego… Tak gigantyczny transfer ludzi potrzebuje przecież odpowiedniej infrastruktury…
GRZEGORZ BRAUN: Myślę, że nie trzeba tu rozwijać żadnego scenariusza science political fiction, tylko po prostu jedno z drugim i trzecim się rymuje. Dlatego skorzystam z okazji i podyktuję niejako do protokołu mój sprzeciw wobec budowania takiej propagandowej akcji solidarności Polaków z Żydami oraz mój sprzeciw wobec jakiejkolwiek zorganizowanej inwazji Żydów z Bliskiego Wschodu i diaspory na Polskę. Wzywam wszystkich rodaków, by otworzyli oczy na to zagrożenie, a Żydom najuprzejmiej rekomenduję, żeby problemy, których sami sobie napytali, rozwiązywali we własnym zakresie tam, gdzie być może te problemy ich przerastają, ale to nie jest powód, żebyśmy my, Polacy, płacili koszty obłędnej, także ludobójczej i katastrofalnej dla własnego narodu, polityki takich rzeźników jak Netanjahu i jego współpracownicy.
RYSZARD GROMADZKI: Już słyszę histeryczne głosy pana licznych wrogów, że Braun znowu babrze się w chorych teoriach spiskowych, powodowanych obsesyjnym antysemityzmem.
GRZEGORZ BRAUN: Powoduje mną, można użyć nawet słowa „obsesyjny”, propolonizm, zwyczajnym językiem nazywany patriotyzmem. Mój patriotyzm jest niepodzielny. Notabene chciałbym z tego wyciągać tak że praktyczne wnioski prawnoustrojowe. Aktualna sytuacja powinna nas motywować do bardzo pilnego wykluczenia podwójnego obywatelstwa. W ostatnich tygodniach parlament Ukrainy, można powiedzieć, rozwiązał ręce, uwolnił swoich obywateli od dylematu, w który wielu z nich popadło, przenosząc się do Polski. Otóż parlament ukraiński pozwala Ukraińcom sięgać po polskie obywatelstwo, co nie będzie aktem nielojalności wobec upadłego państwa ukraińskiego [więcej na ten temat – zob. Banderowska piąta kolumna – przyp. red.].
RYSZARD GROMADZKI: Jak wiadomo, kolejne polskie rządy na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat ochoczo udzielały polskiego obywatelstwa obywatelom Izraela.
GRZEGORZ BRAUN: Ta praktyka jest stanowczo zbyt łatwa. Musimy pilnie przeprowadzić ustawę lub ustawy, które zagwarantują, że służbę państwu polskiemu – czy to mundurową, czy to cywilną – będą mogli pełnić posiadacze jednego, wyłącznie polskiego paszportu. Jest inaczej. Dzisiaj w rządzie mamy nosicieli paszportów obcych państw. Przypomnę: jeden z wiceministrów spraw zagranicznych, Bartoszewski Junior, jest lojalnym poddanym Korony Brytyjskiej. Moim zdaniem to czyni go trwale niezdolnym do polskiej służby państwowej. Obawiam się, że nie jest to jedyny taki przypadek. Nie wiemy, do czego doprowadzi eskalacja wojny na Bliskim Wschodzie. Nikt, nawet sam Donald Trump, nie ma bladego pojęcia, jak daleko sięgnie dynamika zdarzeń, którą uruchomił atak Izraela na Iran.
RYSZARD GROMADZKI: USA są zakładnikiem Izraela w jego wojnie z Iranem? Ameryka działa znów w interesie Izraela, ale już nie w interesie Amerykanów. Wielu wyborców Trumpa ma prawo czuć się zdradzonymi. Donald Trump obiecywał erę pokoju, a być może wplącze USA w kolejną wojnę w interesie Izraela.
GRZEGORZ BRAUN: Do tego Żydzi przekonali amerykańską administrację przecież już kilka naście lat temu. Przypomnę, że wojna z Iranem szykowana była na rok 2012. To jest twardy fakt, a nie żadna pogłoska, miejska legenda czy teoria spiskowa. Ta wojna była już przygotowana, zresztą wspominałem chyba kiedyś o tym na tych łamach. Nie doszło do tego wówczas z różnych przyczyn, ale chyba najbardziej istotne było to, że Rosjanie włożyli kij w szprychy i zatrzymali reakcję domina w postaci „arabskich wiosen”, nie dopuszczając do zaprowadzenia tzw. demokracji w Syrii. Bez tego uderzenie na Iran połączonymi siłami Izraela i Stanów Zjednoczonych najwyraźniej nie było możliwe. Ten warunek został jednak spełniony. Jak wiadomo, pod koniec zeszłego roku ta, w bardzo grubym cudzysłowie, demokracja w Syrii została zaprowadzona, w związku z czym trwają tam polowania na chrześcijan i różne tragiczne rzeczy się dzieją, no ale syryjska przestrzeń powietrzna jest otwarta dla izraelskich samolotów. Dlaczego retoryka wikłania imperium amerykańskiego w wojnę z Iranem jest zasadna? Ano dlatego, że jest to oczywiście wojna per procura z Chinami. Iran stanowi dla Chin rezerwuar paliw, ropy naftowej, bez której bilans energetyczny imperium chińskiego się nie domyka. Pisał o tym już przed laty publicysta w naszym pokoleniu dobrze znany, Jerzy Targalski.
RYSZARD GROMADZKI: Skoro taka jest stawka, to trudno zakładać, że Chiny zrezygnują z newralgicznych zasobów Iranu bez walki. Czy wobec tego wojna Izraela z Iranem może zamienić się w czołowe zderzenie imperiów amerykańskiego z chińskim?
GRZEGORZ BRAUN: Chiny uczestniczą w wielkiej grze mocarstw, sięgając po status adekwatny do swojego rozmiaru i potęgi już od końca ubiegłego stulecia. Wypowiedź prezydenta Xi z ostatnich dni jest naprawdę znamienna. Takich słów nie słyszałem nigdy wcześniej. Xi powiedział, posługując się zresztą robiącą wrażenie retoryką, że „świat idzie naprzód i pójdzie naprzód ze Stanami Zjednoczonymi czy bez nich”. Do tej pory takie słowa nie padały. Prezydent Xi w bardzo bezpośredni sposób diagnozuje sytuację. Oto imperium amerykańskie, na pewno podupadłe, a czy upadające, to się właśnie szybko okaże. To imperium wykonuje różne gwałtowne ruchy, zabiegając o utrzymanie swojej hegemonii już nie globalnej. Ale przynajmniej regionalnej. Te gwałtowne ruchy okazują się przeciw skuteczne, bo jeżeli Amerykanie zdecydowali się uderzyć na cele w Iranie, to w moim przekonaniu wyszli „na spalonym”. Przewaga jest po stronie Chin, dlatego że cały czas rezerwują sobie rolę niezależnego arbitra wobec tego konfliktu. Nie rozwijając tego dalej, ponieważ na pewno jest to poza naszą sprawczością, a także poza zasięgiem pełnej, pogłębionej analizy, jak ta wojna będzie się dalej rozwijała, chciałbym wrócić do sprawy polskiej.
RYSZARD GROMADZKI: Właśnie. Jakie ryzyko dla Polski niesie wojenny pożar na Bliskim Wschodzie?
GRZEGORZ BRAUN: Są naprawdę wystarczająco mocne powody, byśmy się mocno trzymali i nie dopuszczali do robienia z nas żyrantów tej izraelsko-amerykańskiej agresji na Iran.
RYSZARD GROMADZKI: Przecież pan świetnie wie, że żadna polska władza, łącznie z prezydentem elektem, nie zdobędzie się na żadną niezależność wobec Izraela czy USA.
GRZEGORZ BRAUN: Wręcz przeciwnie. Padają bardzo jednoznaczne wypowiedzi. Czy to Sikorski, czy Morawiecki stają karnie w szeregu bezkrytycznych, lojalnych wasali Ameryki i Izraela. I to jest dla nas niebezpieczne, bo przewidując taką reakcję, niejako prewencyjnie, pozwoliłem sobie na krótki, dla niektórych bulwersujący komunikat: „Teheran-Warszawa – wspólna sprawa”. Cieszę się, że mądrej głowie dość dwie słowie, ten mój komunikat odczytały miliony użytkowników platformy X. Oczywiście nie wszyscy bezkrytycznie, ale warto zauważyć, że ten zjednoczony front, którego liderami są Żydzi w ich państwie i diasporze, a głównym taranem jest wciąż potęga militarna imperium amerykańskiego, ten front bardzo się skurczył. I my ustami naszych tak niegodnych przedstawicieli, jak wymienieni wcześniej, bynajmniej nie wpisujemy się obecnie w chór większości. Dla mnie akurat to może ma mniejsze znaczenie, ale wiem, że dla wielu uczestników sceny politycznej jest to czasem decydujące, po której stronie jest większość. Otóż podkreślam, że dzisiaj wcale nie jest tak, iż świat sterroryzowany przez Żydów i Amerykanów bezkrytycznie odczytuje tę wojnę.
RYSZARD GROMADZKI: Opinia w Polsce też zmienia nastawienie do Ameryki i Izraela? Dostrzega pan takie symptomy?
GRZEGORZ BRAUN: Widzimy, że ten konflikt wzmacnia koalicję BRICS. A w Polsce, chwała Bogu, ten szantaż moralny z jednej strony, a z drugiej to groteskowe branie Polaków pod włos, na hasło solidarności z Izraelem, w wykonaniu rabina Szmula Boteacha, też nie jest tak skuteczne, jak bywało. Żydowski lobbysta Lejb Fogelman w jednej z telewizji warszawskich próbował nadać ton, przekonując, że stanie ramię w ramię z Izraelem należy do polskiej racji stanu. Na szczęście i ta postać jest w takim stopniu groteskowa, że skuteczność tego rodzaju apeli jest już mocno ograniczona. Zwrócę uwagę na jeszcze jeden element, mianowicie sprawę broni niekonwencjonalnej. To, że po raz kolejny doszliśmy do fazy niedwuznacznego grożenia użyciem bomby atomowej, daje poważnie do myślenia.
RYSZARD GROMADZKI: „Opcja Samsona”, czyli izraelska doktryna użycia broni jądrowej. Narzędzie szantażu czy narzędzie militarne gotowe do użycia?
GRZEGORZ BRAUN: Przypomnijmy kontekst. Świat jest szantażowany traktatem o nierozprzestrzenianiu, czyli nonproliferacji, broni jądrowej, ale wiadomo, że są równi i równiejsi. Do ekskluzywnego klubu posiadaczy broni jądrowej wszedł Izrael, który tego traktatu po prostu nie uznaje. Dyskusja między ekspertami dotyczy nie tego, czy Izrael ma bombę atomową, czy jej nie ma, tylko jaką liczbą głowic nuklearnych dysponuje. Czy jest ich 100 czy więcej?
RYSZARD GROMADZKI: Najnowsza generacja rakiet międzykontynentalnych Jerycho-3, którymi dysponuje Izrael, jest w stanie przenieść ładunek jądrowy praktycznie w dowolne miejsce na świecie.
GRZEGORZ BRAUN: No właśnie. Zauważmy wypowiedź ministra spraw zagranicznych Ukrainy z ostatnich dni. Wyraził on w niej przekonanie, że Ukraina mogłaby na powrót stać się dysponentem broni jądrowej. Przypomnijmy, że na przełomie lat 80. i 90. XX w. to był jeden z warunków pokojowego zwinięcia imperium sowieckiego, a później uznania niepodległości Ukrainy. Proszę zobaczyć, że Ukraińcy przejawiają w tej sprawie brak jakichkolwiek kompleksów, który dla nas, Polaków, powinien być przerażający. Jeżeli zauważymy, że Ukraina jest w sposób zupełnie niezawoalowany traktowana przez Berlin i Unię Europejską, która realizuje niemiecką rację stanu, jako partner istotny, podczas kiedy Polska uważana jest za przeszkodę w drodze do pomyślnej realizacji koncepcji Mitteleuropy z Kijowem jako głównym partnerem dla Berlina.
RYSZARD GROMADZKI: Co musi zrobić Polska, żeby nie została wchłonięta przez niemiecką Mitteleuropę?
GRZEGORZ BRAUN: Chwała Bogu, wszystko możemy, panie redaktorze, pod warunkiem że będziemy chcieli chcieć. Po prostu trzeba odzyskać niepodległość. Tak długo, jak naród polski o tysiącletnich tradycjach państwowości będzie dzisiaj zakładnikiem jawnych zdrajców, którzy sterują naszym państwem, tego nie dokonamy.



Czasy przeszłe – czasy przeszłe – czym się różnią ? . Różnią się – latami – dekadami – wieki przemijają , niestety ” przyjaciele Polski ciągle , cisami ” – wymiana pokoleniowa , ale , doktryna wroga , ciągle wraca . W genach zapewne , już tak mają . W tym czasie – obecnym , wiele szpicli w Polsce się ” zadomowiło ” i realizują swoje zobowiązania , wobec mocodawców . Zadziałała również polska przywara – zawierająca się się w ” chytry dwa razy traci ” . Z szacunku dla polskich korzeni – polskiej tradycji pokoleniowej , tej minionej i tej przyszłej – należałoby losy Polski oddać w ręce współczesnego ” Piasta Kołodzieja ” Pana Grzegorza Brauna . Myślę , że na ten trudny dla Polski czas – byłby – Premierem Opatrznościowym .
O zagrozeniach i wrogach Polski i Polakow pisal polski historyk i filozof prof. F.Koneczny na podstawie faktow historycznych – vide charakterystyki cywilizacji: zydowskiej, bizantyjskiej i turanskiej , ktore stanowia zagrozenie dla cywilizacji lacinskiej (polskiej) i to jest wiedza podstawowa i niezbedna do zrozumienia stosunkow miedzyludzkich i geopolityki.
Problem w tym, ze tych faktow nie ucza w szkolach oraz Polakom brakuje rowniez wiedzy na temat religioznawstwa z uwagi na to , ze religie sa czescia polityki panstw oraz Polakom brakuje wiedzy n/t prawdziwej historii Polski, ktorej nie ucza w szkolach.
Jednoczesnie Polacy sa poddawani PRANIU MOZGOW przez 3 ostatnie pokolenia (1945 – 2025) przez propagande swiecka i koscielna w j.polskim , przez programy oglupiania szkolnego , przez enyklopedie rzekomo „naukowe”, przez przerozne pseudo-autorytety z tytulami doktorow i profesorow etc , a nawet Polacy sa oglupiani „kultem JP2” i „katolicyzmem” (w rzeczywistosci judeo-katolicyzmem) , ktory robi Polakom wode w mozgu i nie zapewnia zbawienia duszy czlowieka.
Np. Watykan i hierarchia KK milczy o tym, ze w latach 1962 – 1965 odbyl sie sobor watykanski drugi i na soborze ZYDZI I MASONERIA ZAGNIEZDZENI W WATYKANIE I W KK PRZEPROWADZILI REWOLUCJE W KK , zeby zniszczyc dogmaty KK i nauczanie przedsoborowe oparte na nauce sw. Tomasza z Akwinu.
Prosze sobie uzmyslowic takie fakty:
– sobor otwiera samozwanczy papiez Jan23 (zyd i mason) , ktory po nocy wymykal sie w Watykanu w ubraniu cywilnym i podazal na nocne spotkania z rabinami w synagodze w Rzymie.
– w przygotowanie obrad soborowych byl zaangazowany sekretarz stanu Watykanu kard. A.Bea (zyd i czlonek zydo-masonskiej lozy BB).
– po smierci J23 w czasie soboru, nowym „papiezem” zostaje wybrany Pawel 6 (zyd, mason i pedal) , ktory kontynuowal rewolucje zydo-masonska w KK, az do zakonczenia soboru w grudniu 1965r.
– w obradach soborowych bierze udzial grupa rabinow z USA na czele z rabinem A.Heschelem oraz przedstawiciele zydo-masonskiej lozy BB na czele z J.Lichtenem (zyd urodzony w Polsce).
– w obradach bral udzial ks.prof. K.Rachner (filozof i modernista oraz „szara eminencja” w KK o szerokim powiazaniach masonskich).
– etc.
Propaganda swiecka i koscielna w Polsce milczy o MASONACH ZAGNIEZDZONYCH W WATYKANIE (kardynalowie i biskupi) oraz o ich powiazaniach z wloska mafia.
Propaganda swiecka i koscielna w Polsce milczy o tajnym ukladzie Watykanu z komunistami u wladzy w ZSRR – vide uklad Nikita – Roncalli zawarty w Metz (Francja) w sierpniu 1962r (na 2 miesiace przed rozpoczeciem soboru watykanskiego drugiego w pazdzierniku 1962r).
Propaganda swiecka i koscielna w Polsce milczy o morderstwie dokonanym na nowo-wybranym papiezu JP1 po 33 dniach pontyfikatu (zostal otruty i zakazano sekcji zwlok) – to nie sredniowiecze, ale XXI wiek.
ZRODLA INFORMACJI:
– miesiecznik katolicki „Chiesa Viva” (Kosciol Zywy) redagowany przez ks. dr L.Villa.
– historyk prof. F.Bellegrandi (byly oficer Gwardii Szwajcarskiej w Watykanie).
– prymas Wegier ks.kard. J.Mindszenty (nieugiety obronca KK i przeciwnik komunizmu).
– ks. abp M.Lefebvre (zalozyciel Bractwa papieza Piusa X – M.J.Sarto ; ojciec byl Polakiem, a matka Wloszka).
– ks. prof. M.Poradowski (polski patriota, historyk i filozof etc).
– D.Yallop (dlugoletni dziennikarz amerykanski przy Watykanie).
– historyk dr M.Hoffman.
– historyk dr D.Duke
– informacje zebrane przez wywiad amerykanski FBI zwiazane z soborem watykanskim drugim i wyborem na papieza ks.kard. J.Siri (konserwatysta) , ktory przyjal imie Grzegorza XVII , ale zyd i mason kard. A.Roncalii , ktory przegral rywalizacje z kard. J.Siri zastraszyl kard. Siri, ze jak nie odda mu wladzy to zabije jego i jego rodzine ; to nie film gangsterski, ale rzeczywistosc i walka o wladze w Watykanie.
Wiecej szczegolow znajduje sie na stronie:
THE POPE IN RED
http://www.thepopeinred.com/
etc.
G.Braun: „Polacy nie będą płacić za politykę Netanjahu.”
Przeczytalem artykul-wywiad, ktory nie zrobil na mnie wrazenia, poniewaz brakuje w nim waznych argumentow historycznych, a to czyni z artykulu-wywiadu pospolite bicie piany.
Redaktor prowadzacy wywiad zapytal:
„Czy Polaków czeka los obywateli drugiej kategorii we własnym kraju?” i to zdanie demaskuje samego redaktora , ktory wydaje sie byc niedouczony.
Faktem z kolei jest , ze POLSKA NIE ISTNIEJE , poniewaz zostala zarejestrowana w sadzie Nowego Jorku (USA) jako KORPORACJA w 1990r , co jest ukrywane przed Polakami, zas ekipy rzadzace (na dodatek polskojezyczne) sa dyspozytorami majatku w Polsce i pod zastaw majtku (ziemia, lasy, bogactwa naturalne) moga otrzymac kredyt na sume 400 bilionow dolarow amerykanskich, za ktory trzeba placic odsetki zydowskim pijawkom.
Z kolei Polacy sa obywatelami 3-ciej kategorii w Polsce po zydach i ukrach, ktorzy maja wiecej przywilejow niz Polacy w Polsce.
Ponadto po 1989r mial miejsce PIATY ROZBIOR POLSKI (ekonomiczny) i glownymi wlascicielami majatku w Polsce sa obecnie Niemcy i Zydzi – vide informacje podane przez historyka H.Pajaka oraz przez ekonomiste prof. W.Kiezuna.
Sam pisalem na SOC.CULTURE.POLISH w polowie lat 1990-tych (30 lat temu), ze ekipy u wladzy w Polsce dokonuja demontazu polskiej ekonomii i okreslilem to mianem podcinania drzewa , na ktorym siedza Polacy i ostrzegalem, ze to prowadzi do likwidacji Polski, ale nikt nie byl zainteresowny duskusja na te tematy, a teraz Polacy budza sie z reka w nocniku.
Poza tym likwidacja majatku Polski byla poprzedzona cichym uwlaszczaniem sie majatkiem Polski przez nomenklature komunistyczna i agentow spec sluzb PRL juz w 1988 i te informacje potwierdzil byly premier J.Olszewski w czasie pobytu na kontynencie AP w latach 1990-tych , przywozac ze soba film dokumentalny pt. „NOCNA ZMIANA” (dotyczyl obalenia rzadu premiera J.Olszewskiego w czerwcu 1992r przez „Bolka” Walese z udzialem D.Tuska – byly agent Stasi kr Oscar/Oskar , buraka Pawlaka z czerwonego PSL, zydo-komunistow z bylego PZPR – agentura Moskwy powstala na bazie PPR i ZPP – obydwie powstaly w Moskwie na polecenie Stalina i Berii i byly zdominowane przez zydow, pomimo polskiej nazwy) etc.
Ponadto zydo-komuna zdazyla jeszcze wyprowadzic z Polski kilkanascie miliardow dolarow amerykanskich – vide afera FOZZ i slad zaginal po tych pieniadzach, co wskazuje na wielki profesjonalizm tych dzialan i nici prowadza do spec sluzb PRL, ktore zajmowaly sie rowniez likwidacja swiadkow w sposob profesjonalny i pozorowaly „przypadki losowe”, jak nagle zawaly serca , wypadki samochowowe , a nawet „utoniecia” w wodzie po kostki.
J.Olszewski ujawnil rowniez informacje o tym, ze „amerykanski ekonomista” J.Sachs (zyd z pochodzenia) napisal na kartce papieru „plan prywatyzacji” Polski (czytaj: likwidacji ekonomicznej) i dal go „Bolkowi” Walesie, a „Bolek” Walesa oddal kartke papieru swoim „doradcom” (czytaj: zydom ze swojego otoczenia).
Tutaj koniecznie trzeba dodac, ze umowa zawarta przy „Okraglym Stole” w 1989r to umowa pomiedzy zydami z PZPR, a zydami , ktorzy nazywali siebie „opozycja antykomunistyczna” (wczesniej byli czlonkami PZPR, KOR, PAX etc). , czyli ZYDZI BYLI PO OBYDWU STRONACH BARYKADY – vide slowa Bermana z tajnego referatu wygloszonego na forum komitetu zydowskiego Poale-Syjon w 1945r , ktory odniosl swoje slowa do USA i ZSRR , ktore znajdowaly sie pod kontrola zydow , a Polacy byli oglupiani komunistyczna propaganda w PRL , ze ZSRR i USA „walcza ze soba”, podczas gdy USA finansowala i przekazywala technologie amerykanskie dla ZSRR w latach 1930 – 1970 i dowody ujawnil historyk amerykanski A.Sutton na podstawie archiwow wywiadu amerykanskiego, ktore zamiescil w ksiazce pt.: „ZRODLA FINANSOWE KOMUNIZMU” oraz „ZRODLA FINANSOWE NAZIZMU” ; analogiczne dowody ujawnil plk francuskiego wywiadu i kontrwywiadu P.deVillemarest w ksiazce pt. „W CIENIU WALL STREET”.
Wracajac do pytania redaktora R.Gromadzkiego i odpowiedzi posla G.Brauna, ktory powiedzial, ze – cytat:
„Rząd Tuska realizuje plan, który został przyjęty i zaakceptowany przez rząd Morawieckiego. Aktualna władza podąża tą koleiną, którą wyznaczyła władza poprzednia. Kapitulując wobec Unii Europejskiej na całej linii we wszystkich kwestiach.”
Otoz wypowiedz posla G.Brauna to bajki dla doroslych.
Z kolei fakty wygladaja zupelnie inaczej.
Przeciwko Polsce spiskuja NIEMCY i ZYDZI, ktorzy zawarli tajny uklad przeciwko Polsce w 1990r – szczegoly ujawnil politolog dr R.Brzeski (inormacje uzyskal od agenta wywiadu amerykanskiego).
Ponadto Niemcy i Zydzi posiadaja swoje LOBBY POLITYCZNE w Polsce.
Lobby niemieckie to partia PO , ktora nazwalem partia interesow niemieckich i ktorej przewodzi niemiecki zyd D.Tusk (byly agent SB i Stasi) ; rodzina Tuska wywodzi sie z okolic Belchatowa, a Tuska z Kaszubami laczy wyraz „tusk” co po kaszubsku znaczy „pies”. Nawet byly prezes ogranizacji Kaszubow powiedzial, ze D.Tusk nie jest Kaszubem.
Z kolei PiS to partia interesow syjonistycznych, ktorej przewodzili dwa zydowskie kurduple Kaczynscy (Kalksteiny, ktorych rodzina wywodzi sie z okolic Odessy).
A sam kurdupel L.K. rozpoczal judaizacje Polski w grudniu 2006r poprzez zapalenie menory w siedzibie prezydenta Polski po raz pierwszy w historii Polski.
Ten sam zydowski kurdupel byl z wizyta w Izraelu we wrzesniu 2006r i spotkal sie za zamknietymi drzwiami z przedstawicielami knesetu, gdzie powiedzial:
„Niezaleznie od tego, ktora partia polityczna bedzie u wladzy w Polsce to polityka wobec Izraela sie nie zmieni” – vide wypowiedz po czasie 5:35 na stronie:
https://www.youtube.com/watch?v=2pKF4xyUZaw
Sam uklad przy „Okraglym Stole” w 1989r pomiedzy zydami z PZPR, a zydami z „opozycji antykomunistycznej” zapewnil zydom wladze nad Polska i Polakami bez wzgledu na podzialy partyjne miedzy zydami , czyli:
SLD, PSL, PiS, Ch****nia i PO = JEDNO ZLO i wszystkie te polskojezyczne partie u wladzy w Polsce realizuja program KE w Brukseli , ktora z kolei realizuje program zydo-masonerii z Grupy Bildergerg i zydow z WEF , ktorym przewodzil do niedawna szwajcarski zyd K.Schwab urodzony w Berlinie, ktorego zydowscy rodzice pracowali dla A.Hitlera i III Rzeszy niemieckiej.
Po prostu zydzi realizuja swoje interesy lokalne i globalne w pierwszej kolejnosci kosztem innych narodow w Europie i na innych kontynentach bez wzgledu na przynaleznosc partyjna, gdy chodzi o realizacje wyzszych celow zydowskich, a mianowicie ZAPANOWANIA ZYDOW NAD CALYM SWIATEM – vide zapis w talmudzie babilonskim: Sanhedryn 90a na stronie:
https://ia600603.us.archive.org/28/items/Talmud_201710/Talmud.pdf
W Polsce zmienaja sie tylko zydowskie ekipy u wladzy, ale zydowska polityka jest niezmienna wobec Polski i Polakow i pilnuja tego sami zydzi , ktorzy kontroluja cala UE oraz Stany Zjednoczone Ameryki (zydo-anglosaska mafia miedzynarodowa).
PiS, PO i ta cala zydowska agentura u wladzy w Polsce to zaledwie czubek gory lodowej i posel G.Braun przesliznal sie po temacie.
Zagrozeniem dla Polski i Polakow w Polsce jest obecnosc ponad 40 tysiecy oficerow i wspolpracownikow Mosadu – vide informacja na stronie:
https://www.youtube.com/watch?v=5anYvsLKjAs
Jak dziala Mosad w Polsce ?
https://www.islam-radio.net/islam/polish/wladzy/mosad-polsce.htm
Zagrozeniem dla Polski i Polakow jest LOBBY ZYDOWSKIE W POLSCE , o ktorym pisal prawnik i historyk M.Miszalski.
Zagrozeniem dla Polski i Polakow jest LOBBY ZYDOWSKIE w USA, ktore kontroluje parlament i senat w USA – informacje ujawnili analitycy polityczni i wojskowi, tacy jak: J.Mearscheimer , D.Macgregor, L.Wilkerson, C.Freeman, J.Sachs, M.Marandi, P.Giraldi, J.Baud, S.Ritter etc a nawet T.Gabbard (dyrektorka spec sluzb w USA) , ktora miala odwage powiedziec o tym glosno na cale USA – vide OFICJALNE PRZEMOWIENIE (marzec 2025) na stronie:
https://abcnews.go.com/Politics/video/tulsi-gabbard-testifies-immediately-threatens-us-120133884
DODATKOWY WYWIAD Z TULSI GABBARD
https://www.youtube.com/watch?v=3MWkKlC5qQ0
MORAL Z TEGO TAKI, ZE… PiS i PO to maly pikus , poniewaz wiecej do powiedzenia w Polsce ma rabin z Chabad-Lubawicz , czlonek zydomasonskiej lozy B’nai B’rith, AIPAC (amerykansko-izraelski komitet spraw publicznych) etc oraz syjonista D.Trump z USA nie wspominajac o TAJNYM RZADZIE SWIATOWYM (rzad cieni) , ktory wywoluje rewolucje i wojny od ponad 235 lat (1789 – 2025 ; od rewolucji we Francji az po czasy wspolczesne).
Przeciez zydowskie banki w Polsce i na swiecie maja wylaczne prawo drukowania pieniedzy i kazdy rzad (poza kilku drobnymi wyjatkami) jest zmuszony do pozyczania pieniedzy od zydowskich bankierow pod zastaw lub na procent i w ten sposob zydowscy bankiezy non-stop doja gojow, panstwa i narody przez stulecia – caly proceder ujawnil historyk E.Mullins w latach 1950-tych.
SECRETS OF THE FEDERAL RESERVE – E.MULLINS
https://ia601305.us.archive.org/23/items/EustaceMullins/SecretsOfTheFederalReserve.pdf
Kolejne przyklady.
Telefon zydowki do Radia Maryja w Toruniu
https://www.youtube.com/watch?v=JRqphtjSlCY
Telefon Leszka z Oliwy do Radia Maryja
https://www.youtube.com/watch?v=bL25_K5uToI
Zydowska rasistka B.Lerner Spectre ze Szwecji ujawnila dzialania zydow majace na celu zniszczenie chrzescijanstwa i zniszczenie spolecznosci narodowych w Europie
https://www.youtube.com/watch?v=G45WthPTo24
WIECZNIE CIERPIACY ZYDZI ?
Prezes zydowskich organizacji w Berlinie K.Tuchler byl zwolennikiem A.Hitlera i zawarl tajny uklad wspolpracy z Hitlerem w sierpniu 1933r oraz K.Tuchler zalozyl rowniez organizacje nazistowska w Berlinie zlozona z samych zydow.
Dowody wspolpracy zydow z niemieckimi nazistami ujawnili:
L.Brenner , E.Black, M.Abbas, B.Rigg etc w swoich opracowaniach historycznych, ktore sa zamilczane przez oficjalna propagande.
W armii niemieckiej sluzylo ponad 150 tysiecy zydow !
Na obszarze Generalnej Guberni (GG) dla SS i Gestapo pracowalo ponad 5 tysiecy zydowskich agentow , ktorzy donosili na Polakow – gebernatorem w GG byl niemiecki zyd H.Frank.
W aparacie wladzy III Rzeszy niemieckiej zydowskie pochodzenie mieli:
Hitler, Himmler, Goebbels, Hess, Heydrich, Goering, Milch, Canaris, Eichmann, Frank, Ribbentrop, Rosenberg, Bach-Zelewski, Globocnik etc – wiecej szczegolow podaje historyk prof. D.Bronder w ksiazce pt. „BEFORE HITLER CAME” wydanej w 1964r.
Na bazie ksiazki D.Brondera zostala napisana ksiazka przez H.Kardela pt. „ADOLF HITLER FOUNDER OF ISRAEL” (A.Hiter budowniczym Izraela) w 1974r – vide strona:
http://holywar.org/txt/founder_of_Israel.pdf
W innym swoim komentarzu napisalem , ze ZYDZI SPISKUJA PRZECIWKO CHRZESCIJANSTWU I INNYM NARODOM – vide opracowanie historyczne dr H.Makow na stronie:
https://www.henrymakow.com/the_destuctive_principle_of_th.html
To tego dodam jeszcze opracowanie historyczne E.Dilling z 1964r na ten sam temat – vide strona:
https://archive.org/details/dilling-elizabeth-the-plot-against-christianity-the-jewish-religion-its-influence-today
Kolejny dowod na spisek zydow przeciwko chrzescijastwu, panstwom i narodom to PROTOKOLY z 1884r
https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_zion03.htm
https://ia902305.us.archive.org/35/items/the-protocols-of-the-learned-elders-of-zion_202310/The%20Jews%20Who%20Wrote%20the%20Protocols%20of%20the%20Learned%20Elders%20of%20Zion.pdf
MORAL
Nie jest prawda , ze zydzi z PO lub z PiS u wladzy w Polsce kapituluja przez Unia Europejska, jak wyrazil sie posel G.Braun.
Zydzi robia swoje z premedytacja (zamyslem) i nie zwracaja uwagi na to co mowia polskie goje.
Bez odsuniecia zydow od wladzy i wplywow w Polsce nie nastapia zmiany, ktore spowoduja zwrot w historii Polski i realizacje polskich interesow narodowych w pierwszej kolejnosci.
W aparacie wladzy w Polsce jest tyle gnoju i korupcji, ktory zalega przez ostatnie 80 lat (1945 – 2025) , ze to zrobienia porzadku jest potrzebna armia zolnierzy (100 tysiecy) i sady wojskowe , poniewaz gadanie niczego nie zmieni.
Pytanie:
Skad wziela sie liczba „6 milionow” pomordowanych zydow w czasie II w.s. ?
Jest to oczywiscie liczba ogromna i bez przerwy naglasniana przez zydowska propagande do tego stopnia, ze ludzie przyzwyczaili sie do tego i powtarzaja liczbe „6 milionow” jakby to byla prawda.
Oczywiscie nikt nie neguje zydowskich ofiar II w.s. , ale przypomne, ze pierwszymi ofiarami II w.s. byli Polacy , a Hitler i Stalin dokonywali ludobojstwa (holokaustu) na Polakach w pierwszej kolejnosci i takie sa fakty historyczne.
Definicja „holokaustu” (ludobojstwa) zostala okreslona przez Konwencje Genewska ONZ w 1948 – vide cytat:
„The Convention on the Prevention and Punishment of the Crime of Genocide, adopted by the General Assembly of the United Nations in 1948, defined genocide as including killing or inflicting serious physical or mental injury on members of a national, ethnic, racial, or religious group with the intention of bringing about the group’s destruction, in whole or in part. The convention made genocide an international crime that could be prosecuted in the court of any country. ”
https://www.britannica.com/topic/war-crime
Po polsku:
„Konwencja o zapobieganiu i karaniu zbrodni ludobójstwa, przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1948 r., zdefiniowała ludobójstwo jako obejmujące zabójstwo lub zadawanie poważnych obrażeń fizycznych lub psychicznych członkom grupy narodowej, etnicznej, rasowej lub religijnej w celu spowodowania całkowitego lub częściowego zniszczenia grupy. Konwencja uczyniła ludobójstwo zbrodnią międzynarodową, która może być ścigana przed sądem dowolnego kraju.”
Jak wynika z tresci Konwencji Genewskiej, okreslenie „holokaust” (ludobojstwo) dotyczy kazdej grupy etnicznej i kazdego narodu.
Z kolei oficjalna propaganda w Polsce i na swiecie pomija temat holokaustu na Polakach, jakby temat nie istnial , a zarazem propaganda zydowska zawlaszczyla wylacznie dla siebie wyraz „holocaust” , ktory ma dotyczyc tylko ludobojstwa zydow – vide przyklad na stronie:
„The Holocaust is the term for the genocide of around six million Jews by the Nazi regime and their collaborators during the Second World War. The Holocaust is also sometimes referred to as the Shoah, the Hebrew word for catastrophe.”
https://www.theholocaustexplained.org/what-was-the-holocaust/
Po polsku:
„Holocaust to termin oznaczający ludobójstwo około sześciu milionów Żydów dokonane przez reżim nazistowski i jego kolaborantów podczas II wojny światowej. Holocaust jest czasami określany również jako Shoah, hebrajskie słowo oznaczające katastrofę.”
TO JEST DOWOD NA ZAKLAMYWANIE DEFINICJI „HOLOKAUSTU” (LUDOBOJSTWA) PRZEZ ZYDOWSKA PROPAGANDE.
Ale amerykanski historyk polskiego pochodzenia prof. Richard Lucas napisal ksiazke w 1986r pt. „The Forgotten Holocaust: The Poles Under German Occupation, 1939-1944”.
Po polsku:
(Zapomiany Holocaust: Polacy pod niemiecka okupacja 1939-1944).
Czyli historyk R.Lucas mial przyslowiowe „jaja” i sprzeciwil sie zydowskiej propagandzie, ktora zawlaszczyla dla siebie definicje „holokaustu”.
Ale zydowska propaganda rozpoczela ataki na historyka R.Lucasa, poniewaz historyk Lucas pozbawil zydow monopolu propagandowego dotyczacego definicji „holokaustu” , a jednoczesnie historyk R.Lucas udowodnil, ze Polacy byli pierwszymi ofiarami „holokaustu” (ludobojstwa) w czasie II w.s.
Z kolei w Polsce nie istnieje takie pojecie, jak: „POLSKI HOLOKAUST” , zas amerykanski historyk polskiego pochodzenia prof. R.Lucas jest zamilczany.
Teraz przyszla kolej na ujawnienie magicznej liczby „6 milionow”.
Otoz niezalezni historycy ustalili, ze w niemieckich obozach koncentracyjnych zmarlo 850 tysiecy do 1.1 miliona ludzi w czasie II w.s. i glownym powodem bylo niedozywienie, praca ponad sily i choroby – tutaj przypomne, ze pierwszymi wiezniami niemieckich obozow koncentracyjnym w okupowanej Polsce byli Polacy.
Ponad 15 lat temu znalazlem informacje, ze stalinowska propaganda zglosila liczbe „6 milionow” pomordowanych zydow w niemieckich obozach koncentracyjnych na procesie niemieckich zbrodniarzy wojennych w Norymberdze (Listopad 1945r).
To mnie zdziwilo, poniewaz niezalezni historycy ustalili 6-krotnie mniejsza liczbe ofiar obozow koncentracyjnych.
Jednoczesnie Stalin unikal tematu ludobojstwa Polakow dokonanego przez Sowietow w czasie II w.s.
Ale niedawno znalazlem prawdziwe zrodlo liczby „6 milionow”.
Otoz liczba „6 milionow” pomordowanych zydow w niemieckich obozach koncentracyjnych ZOSTALA WYMYSLONA PODCZAS ZEBRANIA ORGANIZACJI SYJONISTYCZNYCH W PALESTYNIE , W STYCZNIU 1944 ROKU !
CYTAT:
„Israeli Historian Discovers ‘6 Million’ Holocaust Figure Was Invented at Zionist Conference In 1944”
https://national-justice.com/israeli-historian-discovers-6-million-holocaust-figure-was-invented-at-zionist-conference-in-1944-national-justice-2/
Po polsku:
„Izraelski historyk odkrył, że liczba „6 milionów” ofiar Holocaustu została wymyślona na konferencji syjonistycznej w 1944 r.”
MORAL Z TEGO TAKI, ZE…
Przez ostatnie prawie 80 lat , Polacy i reszta swiata sa karmieni MITEM „6 milionow” !… przez 24/7 , poczawszy od najmlodszych lat szkolnych.
ZAPAMIETAJCIE TE FAKTY RODACY-POLACY !