Kłopot z przewielebnym

Od redakcji! Autorem tekstu jest komentator „wma” – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/wma/. Zdjęcie tytułowe zostało zacytowane ze strony – zob. https://deon.pl/kosciol/kardynal-nominat-grzegorz-rys-sylwetka,2554085.

xxx

Przewielebny z obrazka pojawił się wczoraj (tj. 17 maja) w Wawrzeńczycach, w tamtejszym kościele wygłosił homilię, nagranie mamy tutaj:

https://diecezja.pl/aktualnosci/kard-grzegorz-rys-w-wawrzenczycach-jak-kogos-nie-kochasz-to-mu-nie-glos-chrystusa/

W tej homilii napomina i poucza parafian w te słowa:

Jak kogoś nie kochasz, to mu nie głoś Chrystusa. 

Rozumiem, że przewielebny duszpasterz sam się do tej zasady stosuje, tj. głosi Chrystusa tym, których kocha – a jeśli kogoś nie kocha, to mu Chrystusa nie głosi. Innymi słowy: przewielebny duszpasterz nie namawia parafian z Wawrzeńczyc, żeby czynili coś, czego sam nie czyni.

Ale jest jeden problem – z naszym przewielebnym. W sławetnym liście z 12 marca 2026 roku (który sam układał, razem z resztą towarzystwa z komitetu KEP ds. „dialogu z judaizmem”)

https://episkopat.pl/doc/243982.List-Konferencji-Episkopatu-Polski-z-okazji-40-rocznicy-wizyty

mowa jest o „umiłowanych starszych braciach” – a tym „umiłowanym starszym braciom” nasz przewielebny Chrystusa nie głosi, wprost przeciwnie: utwierdza ich w mniemaniu, że Chrystus nie jest im do niczego potrzebny. Z tego by wynikało (horribile dictu), że tychże „umiłowanych starszych braci” jednak nie kocha. Nie jest dobrze!

wma

(Odwiedzono 137 razy, 137 wizyt dzisiaj)

2 thoughts on “Kłopot z przewielebnym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *