
Od redakcji! Autorem tekstu jest komentator „wma” – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/wma/. Zdjęcie tytułowe zostało zacytowane ze strony – zob. https://deon.pl/kosciol/kardynal-nominat-grzegorz-rys-sylwetka,2554085.
xxx
Przewielebny z obrazka pojawił się wczoraj (tj. 17 maja) w Wawrzeńczycach, w tamtejszym kościele wygłosił homilię, nagranie mamy tutaj:
W tej homilii napomina i poucza parafian w te słowa:
Jak kogoś nie kochasz, to mu nie głoś Chrystusa.
Rozumiem, że przewielebny duszpasterz sam się do tej zasady stosuje, tj. głosi Chrystusa tym, których kocha – a jeśli kogoś nie kocha, to mu Chrystusa nie głosi. Innymi słowy: przewielebny duszpasterz nie namawia parafian z Wawrzeńczyc, żeby czynili coś, czego sam nie czyni.
Ale jest jeden problem – z naszym przewielebnym. W sławetnym liście z 12 marca 2026 roku (który sam układał, razem z resztą towarzystwa z komitetu KEP ds. „dialogu z judaizmem”)
https://episkopat.pl/doc/243982.List-Konferencji-Episkopatu-Polski-z-okazji-40-rocznicy-wizyty
mowa jest o „umiłowanych starszych braciach” – a tym „umiłowanym starszym braciom” nasz przewielebny Chrystusa nie głosi, wprost przeciwnie: utwierdza ich w mniemaniu, że Chrystus nie jest im do niczego potrzebny. Z tego by wynikało (horribile dictu), że tychże „umiłowanych starszych braci” jednak nie kocha. Nie jest dobrze!
wma



” Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi , tej ziemi „. Ponownie i po wielokroć!!!
[Zbanowano – M.R.]
„Juhas”, twoje miejsce na łamach „Trybuny Łajdaków”!
Maciej Rysiewicz