Panie prezydencie Nawrocki, Ordery Orła Białego należy odebrać wszystkim banderowskim kanaliom!

Od redakcji! Autorem tekstu jest Mateusz Piskorski – zob. https://www.facebook.com/mateusz.piskorski.9/?locale=pl_PL – 30 maja 2026 roku. Na zdjęciu tytułowym posiedzenie Kapituły Orderu Orła Białego. Tytuł pochodzi od redakcji. Zdjęcie tytułowe zostało zacytowane ze strony – zob. https://www.prezydent.pl/aktualnosci/odznaczenia/posiedzenie-kapituly-orderu-orla-bialego,118631.

xxx

To nie przypadek. To pewna reguła, obejmująca prawie wszystkie opcje polityczne III / IV RP.

11 kwietnia 2005 roku Aleksander Kwaśniewski odznaczył Orderem Orła Białego Wiktora Juszczenkę. W październiku 2006 roku i w styczniu 2010 roku Juszczenko wydał dekrety o uznaniu UPA za „bohaterów walczących o niepodległość Ukrainy”. 22 stycznia 2010 roku nadał Stiepanowi Banderze tytuł „Bohatera Ukrainy”.

Na zdjęciu Aleksander Kwaśniewski i ówczesny prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko podczas poufnej rozmowy (Davos, 2005 r.) Fot. World Economic Forum/swiss-image.ch/Andy Mettler. Zdjęcie zostało zacytowane ze strony – zob. https://natemat.pl/168667,jak-w-historii-o-pucybucie-od-alpejskiego-grajdolka-po-ekskluzywny-kurort-tlumaczymy-jak-davos-zostal-davos.

xxx

16 grudnia 2014 roku Bronisław Komorowski zdecydował o nadaniu Orderu Orła Białego Piotrowi Poroszence. W grudniu 2018 roku Poroszenko uznał członków UPA za bojowników i kombatantów walki o niepodległość, nadając im przywileje i publicznie chwaląc ich czyny zbrojne.

Na zdjęciu Bronisław Komorowski i Petro Poroszenko. Zdjęcie zostało zacytowane ze strony – zob. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-honory-dla-upa-podczas-wizyty-komorowskiego-w-kijowie/49fjsq.

xxx

11 kwietnia 2022 roku Andrzej Duda odznaczył Orderem Orła Białego Władimira Zełenskiego.

Na zdjęciu Andrej Duda i Wołodymyr Zełenski. Zdjęcie zostało zacytowane ze strony – zob. https://www.wprost.pl/polityka/11407240/tak-w-palacu-prezydenckim-przyjeto-zachowanie-zelenskiego-andrzej-duda-jest-rozczarowany.html.

xxx

Kapituła Orderu Orła Białego powinna zastanowić się nad odebraniem odznaczenia nie tylko Zełenskiemu, ale wszystkim uhonorowanym w ten sposób prezydentom Ukrainy, może poza Leonidem Kuczmą, za czasów którego gloryfikowanie zbrodniarzy jeszcze nie było częścią kodu politycznego obowiązującego w Kijowie.

Na zdjęciu Leonid Kuczma i Aleksander Kwaśniewski. Zdjęcie zostało zacytowane ze strony – zob. https://myslpolska.info/tag/aleksander-kwasniewski/.

Od redakcji! Votum separatum! Leonidowi Kuczmie też należy odebrać Order Orła Białego!

 

(Odwiedzono 204 razy, 208 wizyt dzisiaj)

21 thoughts on “Panie prezydencie Nawrocki, Ordery Orła Białego należy odebrać wszystkim banderowskim kanaliom!

  1. A może by tak nadać pośmiertne odznaczenie dla majora Stanisława Śliwińskiego ps.” Kazimierz” oraz nadać nazwę jakiejś dużej jednostki wojskowej im. porucznika Zenona Jachymka ps. „Wiktor”. Można też nadać nazwę portowi lotniczemu w Jasionce imię hetmana Jaremy Wiśniowieckiego.

  2. Order Orła Białego ma być nadawany „za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla pożytku Rzeczypospolitej Polskiej”. Nadawanie tego orderu jakimś Ukraińcom, w tym prezydentom krainy U, to jest – w najlepszym przypadku – umysłowa aberracja. Ukraińcy z definicji nie czynili i nie czynią niczego dla pożytku Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli coś czynili (albo czynią), to dla pożytku własnego – tak, jak go pojmują. A pojmowali i pojmują go też tak, że Lachów można i trzeba rezać – a potem z nich szydzić.

  3. „WYKASTROWANI Z POLSKOŚCI

    Gdy Zełenski pluje Polakom w twarz, nadając jednostce Sił Zbrojnych Ukrainy imię „Bohaterów UPA”, Tusk, Sikorski, Czarzasty i inni nie tylko udają, że deszcz pada, ale jeszcze próbują to usprawiedliwiać i atakują polskiego prezydenta. Gdzie trzeba mieć Polskę, by pozwalać na traktowanie naszego państwa i polskich ofiar Wołynia w taki sposób?

    Premier Tusk upodlił się zrównaniem decyzji Zełenskiego o „bohaterach UPA” i prezydenta Nawrockiego o odebraniu mu za to Orderu Orła Białego, nazywając je obie „równie niepokojącymi” oraz dodał, że „każdy naród ma prawo do swoich interpretacji”.
    Przepraszam, jakich interpretacji?! Prawda historyczna jest JEDNA, tu nie ma pola do interpretacji, jest tylko FAKT – ludobójstwo na tysiącach Polaków dokonane przez Ukraińców z OUN i UPA. Niemcom i Rosji Tusk też da prawo do „swoich interpretacji” ludobójstw dokonanych przez hitlerowców i sowietów?

    Na jeszcze wyższy poziom haniebnego bajdurzenia wszedł ambasador Polski w Kijowie, Piotr Łukasiewicz (były kandydat Wiosny Biedronia), który przekazał, że „każde państwo ma prawo kształtować własną pamięć historyczną i wybierać swoich bohaterów”, a sam minister Sikorski wtórował premierowi, że nie ma co się kłócić o przeszłość, a w ogóle to MSZ przecież wysłał stronie ukraińskiej negatywną opinię. Ja myślę, że po tej notce grozy banderowskie zapędy ukraińskich władz znikną w trymiga, prawda? 🙃

    Dodajmy do tego marszałka Czarzastego, który od miesięcy blokuje prezydencki projekt ustawy o zakazie gloryfikowania banderyzmu w Polsce i w imieniu całego kraju obiecał Ukraińcom, że z pomocą Polski wejdą do Unii Europejskiej i dostaniemy pełny obraz tej antypolskiej ferajny, która bardziej reprezentuje Ukrainę niż Polskę.

    To żałosne widzieć jak nasze władze płaszczą się przed obrażającymi nas sąsiadami, płaczliwie wzywają ich do poszanowania stosunków i wciąż szantażują emocjonalnie Polaków, że może i ukraińskie władze czczą morderców polskich obywateli, ale musimy być wyrozumiali, bo oni walczą. W takim razie mam pytanie – dlaczego państwo ogarnięte wojną, tak zależne od naszej pomocy, bez której już na początku konfliktu by poległo, w ogóle się tym nie przejmuje, tylko nieustannie pokazuje pogardę wobec Polski i polskich ofiar ludobójstwa?

    Urodziny Bandery w wielu ukraińskich miastach, muzeum Szuchewycza i pomnik Bandery we Lwowie, dziesiątki innych pomników „bohaterów” nazistowskich i setki ulic z ich imionami, powiewające czarno-czerwone flagi, a ostatnio uroczysty pogrzeb jednego z przywódców OUN, Andrija Melnyka, z udziałem samego Zełenskiego – do tego doprowadziła ta parszywa uległość i frajerstwo naszych pseudoelit całkowicie pozbawionych polskich wartości.

    I oni mają czelność mówić nam – siedźcie cicho?! Sługi narodu ukraińskiego bez krzty honoru”.

    Żródło – https://x.com/EwaZajaczkowska/status/2061527492666556788.

        1. „@KosiniakKamysz od wielu godzin umieszcza w mediach społecznościowych te swoje emocjonalne litanie pobożnych życzeń, tymczasem na profilu X @Kyrylo_Budanov nie ma nawet jednozdaniowej wzmianki o jakiś rozmowach w Warszawie.
          Żałośni durnie znad Wisły nawet na to nie zasłużyli?”.
          Więcej na ten temat – zob. https://x.com/agnieszkawolsk9/status/2063208232584110236.

  4. https://wiadomosci.wp.pl/ustalenia-wp-budanow-opuszcza-polske-z-niczym-kijow-rozwaza-ustepstwa-ws-upa-7294046447516128a

    Znaczy: „Kijów” cofnie się o ćwierć kroku – a „Warszawa” obsypie go za to drogimi prezentami (z uzasadnieniem, że „Kijów” broni nas przed „Moskwą”). Znany numer, ćwiczony wielokrotnie. A jak „Kijów” się nie cofnie (nawet o ćwierć kroku), to „Warszawa” i tak go obsypie drogimi prezentami – z uzasadnieniem, że „Kijów” broni nas przed „Moskwą”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *