
5 kwietnia 2023 r. dopełnił się kolejny akt zdrady narodowej. Najwyższe polskie odznaczenie państwowe Order Orła Białego „wiceprezydent Ukrainy Andrej Duda” – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/andrzej-duda/, wręczył Wołodymyrowi Zełenskiemu – zob. Hańba:
Degenerat z Kijowa – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/wolodymyr-zelenski/, nie ustaje w antypolskich gestach, bo właśnie nadał jednej z jednostek tzw. sił zbrojnych banderowskiej krainy U imię „Bohaterów UPA” – zob. https://dorzeczy.pl/amp/892912/zelenski-nadal-jednostce-wojskowej-imie-bohaterow-upa.html.
Jak myślicie, czy prezydent Karol Nawrocki przychyli się do postulatów: redaktora naczelnego gazety „BOBOWAODNOWA” Macieja Rysiewicza (wezwanie z 5 marca 2026 roku) – zob. Panie prezydencie Nawrocki, trzeba kanalii odebrać Order Orła Białego, a także byłego członka PZPR i premiera III RP Leszka Millera (wezwanie z 27 maja 2026 roku) – zob. https://x.com/LeszekMiller/status/2059622999318249538 oraz posła Grzegorza Płaczka (wezwanie z 28 maja 2026 roku) – zob. https://www.facebook.com/grzegorzplaczek i odbierze Order Orła Białego tej banderowskiej kanalii?
Cdn.
Od redakcji! Na zdjęciu tytułowym, znalezione w Sieci, haniebne, historyczne a antypolskie „stylizacje” Karola Nawrockiego jeszcze z czasów prezesury w IPN.




Na tytułowe pytanie odpowiem: raczej nie. A dlaczego nie? Bo się przestraszy, że jak to uczyni, to mu ręka uschnie.
A ja stawiam dolary (a właściwie może już juany) przeciwko orzechom, że tego nie zrobi! A jak tego nie zrobi, to ja napiszę jeszcze jeden felieton!
Bardzo mi się podoba ten dialog pana Rysiewicza, z samym sobą. Stawia w felietonie pytanie i sam na nie odpowiada, i na dodatek zapowiada nowy felieton:)
„Bynio”, a ty chodziłeś do szkoły podstawowej 7-klasowej czy 8-klasowej?
To nie ma znaczenia, czy to była szkoła siedmio-, czy ośmioklasowa, „Bynio” utknął (mentalnie) gdzieś w połowie.
Do dialogu z takimi tytanami intelektu wystarczy poziom 5 klasy szkoły podstawowej.
„Bynio”, a w 5 klasie nauczycielka powiedział ci kto to jest Breżniew?
Chętnie udzielę korepetycji w temacie Breżniewa, ale odpłatnie. Z języka polskiego masz za darmo: ” nauczycielka powiedziała ci” a nie „nauczycielka powiedział ci”. 🙂 Nie ma za co. W języku polskim mówiąc o nauczycielce stosujemy rodzaj żeński.
„Bynio”, nie zrozumiałaś aluzji. Nie wysilaj się z korepetycjami!
„Pałac Prezydencki skrytykował decyzję Wołodymyra Zełenskiego o nazwaniu jednostki ukraińskiej armii imieniem „Bohaterów UPA”. „To policzek wymierzony w pamięć o pomordowanych Polakach i rodziny Ofiar Zbrodni Wołyńskiej” – napisano w komunikacie przesłanym Wirtualnej Polsce”.
Źródło – https://www.facebook.com/100044581082898/posts/1550402219789133/?rdid=Mw0WqNRyQo1BxtfE#.
O odebraniu kanalii z Kijowa Orderu Orła Białego ani słowa!
Podobno ma się zebrać kapituła
https://wiadomosci.wp.pl/nawrocki-odbierze-zelenskiemu-order-prezydent-proponuje-7291056311245024a
– ale jak sobie zobaczymy, kto wchodzi w skład tego ciała, to …
A Bolek odpiął przypinkę:
https://nczas.info/2026/05/29/szok-walesa-zdjal-ukrainska-przypinke-prezydentowi-zelenskiemu-odmawiam-wsparcia
Casus belli! Jeśli rzeczywiście OOB zostanie kanalii z Kijowa odebrany, to kanalia się wścieknie i wyśle chmarę dronów na Warszawę!
Skład Kapituły OOB:
Prezydent RP Karol NAWROCKI– Wielki Mistrz Orderu, przewodniczy Kapitule
Michał KLEIBER– Kanclerz Orderu
powołany 7 sierpnia 2021 r.
Kawaler Orderu Orła Białego od dnia 28 kwietnia 2016 r.
Irena Zofia ROMASZEWSKA– Sekretarz Kapituły
powołana 7 sierpnia 2021 r.
Dama Orderu Orła Białego od dnia 28 kwietnia 2016 r.
Adam BUJAK– członek Kapituły
powołany 13 czerwca 2023 r.
Kawaler Orderu Orła Białego od dnia 12 kwietnia 2017 r.
Wojciech ROSZKOWSKI – członek Kapituły
powołany 7 sierpnia 2021 r.
Kawaler Orderu Orła Białego od dnia 22 kwietnia 2020 r.
Bronisław WILDSTEIN – członek Kapituły
powołany 13 czerwca 2023 r.
Kawaler Orderu Orła Białego od dnia 28 kwietnia 2016 r.
Źródło – https://www.prezydent.pl/prezydent/kompetencje/ordery-i-odznaczenia/kapituly-orderow.
Przecież to jest ta sama Kapituła Orderu Orła Białego która zdecydowała aby odznaczyć @ZelenskyyUa. Jest tam Irena Zofia Romaszewska, Bronisław Wildstein czy Wojciech Roszkowski. Ktoś wierzy w cud że Ci ludzie nagle doznają olśnienia!
No i bardzo dobrze! Brawo! Najwyższy czas.
Ten Order to już i tak ma mierne znaczenie, każdy może go dostać, oczywiście, że nie każdy powinien, zwłaszcza Zełeński. Niesmacznie w ogóle wspomina się o niedomkniętej kwestii Wołynia, o służalczości wobec Ukrainy, o niereagowaniu na banderyzację, fakty to są fakty, w świecie propagandy nie ma co strzępić ryja. Oczywiście, że powinien zostać odebrany, oczywiście, że nie będzie, a jak będzie to będziemy mieć kolejne podpalenia nagle wszędzie. Z resztą wszystko skutecznie już idzie w stronę wojny domowej na naszym podwórku, kwestia tylko kiedy i w jakich granicach jeszcze będzie można zachować strzępy państwa. Sam prezydent gówno może, bardziej martwię się o to czy jego ochrona jest skuteczna, a nie czy on skutecznie coś może jeszcze wnieść.
[Zbanowano – M.R.]
A ty „Semen” twardo stawiaj wartości, ale na łamach „Trybuny Łajdaków”!
Maciej Rysiewicz
https://nczas.info/2026/05/29/negacjonizm-wolynski-i-straszenie-rosja-mer-lwowa-broni-decyzji-o-nazwaniu-jednostki-bohaterow-upa-i-atakuje-nawrockiego
Szykuje się remont pasa startowego w Jasionce?
Czy ukraińskie produkty importowane do Polski są bezpieczne ?
Czy nasz Sejm przyjmie ustawę określającą UPA jako organizację zbrodniczą i ludobójczą?
Czy płonący las po Warszawą to przypadek?
„Jarema”, zadajesz głupie pytania. Przecież dobrze wiesz, że za wszelkie akty sabotażu na terytorium III RP odpowiedzialna jest Служба Внешней Разведки Российской Федерации!!!
Na dzień dzisiejszy zawarto 2556 małżeństw polski-ukraińskich
Od początku wojny zarejestrowano w Polsce 123 tys. ukraińskich firm
Obecnie w Polsce przebywa legalnie 1,48 mln. obywateli Ukrainy
„I zamiast powiedzieć wprost: „To jest prowokacja, plucie w twarz ofiarom ludobójstwa i kpina z historycznej prawdy”, Polsat News używa słowa „kontrowersyjna”. To nie jest „kontrowersyjne”. To jest jawne gloryfikowanie sprawców ukraińskiego ludobójstwa. To jest mówienie Polakom: „wasze babcie i dziadkowie zasłużyli na to, co dostali od naszych ‘bohaterów’”. „Kontrowersyjna” to eufemizm dla tchórzy i ludzi, którzy boją się nazwać bandytyzm bandytyzmem. Prawdziwe słowo brzmi: hańba. I im częściej media będą używać tego mdłego „kontrowersyjna”, tym bardziej będzie widać, jak bardzo im zależy, żeby prawda nie zabolała za mocno”.
Źródło – zob. https://x.com/LeszekMiller/status/2059667593263259855.
Obecnie w województwie małopolskim przebywa ok. 150-200 tys. obywateli Ukrainy, należy do tego doliczyć bliżej nieokreśloną liczbę Łemków, przyznających się do związków z Ukrainą
Ukrainiec szydzi z aktualnego prezydenta III RP i go poucza:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ukrai%C5%84cy-kpi%C4%85-z-nawrockiego-nawet-nie-przekroczy%C5%82-granicy/ar-AA24n1pf
Jego poprzednika Ukraińcy w ogóle nie musieli pouczać, ten sługa narodu ukraińskiego (wynalazek wnuka babci z Odessy) sam odgadywał ukraińskie życzenia.
Ukraińska polityka zagraniczna to stara sowiecka szkoła. Przeczołgiwanie i kpienie ze słabszego partnera, wykorzystywanie każdej okazji do osiągania własnych celów, brak zahamowań i sentymentów. Bardzo dobrze aspekty obecnej ukraińskiej polityki przedstawił Zbigniew Parafianowicz w swojej nowej książce „Kłopot z Zełenskim”.
„Odebranie orderu Zełenskiemu to dopiero pierwszy krok. Czas na konkretne działania: proponuję odcięcie Ukrainy od polskiego finansowania, zamknięcie Jasionki dla transportu broni i sprzętu, rewizję polityki migracyjnej oraz realne zaostrzenie kontroli granicznej. Koniec z bezwarunkowym wspieraniem cudzej wojny kosztem polskiego interesu.
Najważniejsze jednak brzmi jasno: należy natychmiast przestać mieszać się w ten konflikt. To nie jest nasza wojna. To cudza wojna. Czas wreszcie postawić na Polskę, a nie na ukraińskie interesy”.
Źródło – https://www.facebook.com/WlodzimierzSkalik – 31 maja 2026 r.
Wszystko pięknie tylko zupełnie nierealne. Jasionka tak naprawdę jest po jurysdykcją NATO, a realnie patrząc podlega USA. Do czasu kiedy NATO i USA będą udzielać pomocy, Jasionka będzie otwarta. Rewizja polityki migracyjnej i granicznej w sytuacji kiedy jesteśmy w UE jest mało prawdopodobna. Obecnie finansowanie z naszej strony nie jest zbyt duże więc w tej chwili Ukraina ma to gdzieś. Tak naprawdę na dzień dzisiejszy mamy niewiele kart w ręku. Zresztą jakby to cynicznie i okrutnie nie zabrzmiało, ale moim zdaniem jak najdłuższe trwanie wojny w Ukrainie jest Polsce na rękę.