5,6 mld zł dla Pfeizera tajne przez poufne!

1 kwietnia 2026 roku polskie media obiegła wiadomość (to nie była wiadomość primaaprilisowa), że „Sąd w Brukseli nakazał Polsce wykonanie umowy z Pfizerem i zapłatę ok. 5,6 mld zł za nieodebrane szczepionki przeciw COVID-19” – zob. (m. in.) https://businessinsider.com.pl/prawo/sad-nakazal-polsce-zaplate-za-szczepionki-pfizer-chodzi-o-miliardy-zlotych/mmnbz4x. Zbrodnicza działalność rządu Morawieckiego-Kaczyńskiego, która w czasach kowidowej plandemii doprowadziła do ponad 200 tys. nadmiarowych zgonów, została po latach okraszona wiadomością, że do tej tragedii musimy (prawdopodobnie, bo wyrok nie jest prawomocny) dołożyć jeszcze gigantyczną kwotę – zob. powyżej i na dodatek odebrać ok. 64 mln dawek „szczepionek” (cudzysłów uzasadnionych, bo to nie były/nie są żadne szczepionki tylko zwykła trucizna w genetycznym wydaniu mRNA – pisałem o tym wielokrotnie – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/covid-19/). Sześćdziesięciu czterech milionów dawek pfeizerowskiej trucizny nikt już dzisiaj nie potrzebuje (no, może poza paroma otumanionymi debilami) a więc na utylizację tego badziewia trzeba będzie (ew.) wydać kolejne miliony złotych.

xxx

Po lekturze materiałów prasowych na temat „5,6 mld zł dla Pfeizera” pomyślałem, że warto byłoby uchylić rąbka tajemnicy skrywającej kulisy wyroku, który zapadł w brukselskim sądzie. Do Brukseli się nie wybierałem (brak ochoty i kasy), ale gdzieś w sieci znalazłem wzór wniosku w przedmiotowej sprawie autorstwa mec. Arkadiusza Teteli – zob. https://www.facebook.com/atmecom/?locale=pl_PL, współpracownika Krystyny Sochy (STOP NOP – zob. https://stopnop.com.pl/) i pełnomocnika lekarzy prześladowanych przez Okręgowe Sądy Lekarskie za uczciwą wobec pacjentów postawę w czasach plandemii C-19 – zob. (m. in. https://www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci,lekarze-skazani-za-dzialania-w-czasie-pandemii–pierwsze-takie-wyroki-w-kraju,artykul,69607399.html czy https://www.termedia.pl/mz/Lekarze-przed-sadem-lekarskim-,61328.html i bez wiedzy i zgody Autora wysłałem ten wniosek do Ministerstwa Zdrowia i Prokuratorii Generalnej RP – zob. Wniosek_dotyczy powództwa Pfizer przeciwko RP – Poczta o2.

xxx

Minister Zdrowia 16 kwietnia 2026 roku prolongował termin na udostępnienie informacji publicznej do 3 czerwca 2026 roku – zob. powiadomienie o terminie rozpoznania wniosku (2), a zatem musimy poczekać na odpowiedź.

xxx

Natomiast Prokuratoria Generalna RP (20 kwietnia 2026 roku) nie pozostawiła wnioskodawcy, tj. piszącemu te słowa, najmniejszych złudzeń. Kulisy procesu i wyroku w Brukseli na razie pozostaną „tajne przez poufne” (ale poniżej opublikowany dokument jest bardzo ciekawy i odsłania… kulisy zarządzania tym nieszczęśliwym potworem, jakim jest III RP):

xxx

Ciekawe, czy mec. Arkadiusz Tetela zostanie przez PGRP potraktowany „z buta” tak samo, jak wydawca i redaktor naczelny czasopisma „BOBOWAODNOWA”?

Cdn.

Od redakcji! Ilustracja tytułowa została zacytowana ze strony – zob. https://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Jest-wyrok-w-sporze-Pfizer-Polska-Zaplacimy-olbrzymia-kwote,282821,2.html.

(Odwiedzono 81 razy, 81 wizyt dzisiaj)

2 thoughts on “5,6 mld zł dla Pfeizera tajne przez poufne!

  1. Dziękuję za publikowanie tekstów źródłowych w całości. To kopalnia wiedzy o tym, jak można instrumentalnie stosować przepisy. Z zainteresowaniem czytam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *