3,3 mln złotych z NFZ na zabijanie dzieci

Od redakcji! Cywilizacja śmierci już na dobre zagościła w III RP. Skala aborcyjnego barbarzyństwa jest porażająca. Autorem tekstu jest przewodnicząca Fundacji Życie i Rodzina Kaja Godek – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/kaja-godek/. Tekst jest fragmentem listu – zob. 3,3 mln złotych z NFZ na zabijanie dzieci – Poczta o2, który wpłynął do redakcji „BOBOWAODNOWA” 24 kwietnia 2026 roku.

xxx

3,3 mln złotych na mordowanie ludzi – tyle wydał w ubiegłym roku Narodowy Fundusz Zdrowia na aborcje. Za tę kwotę zabito 851 dzieci. W szpitalach – na oddziałach ginekologicznych i traktach porodowych. Za zabicie jednego dziecka NFZ płacił średnio 3900 zł.

Być może słyszał Pan ostatnie doniesienia o kłopotach finansowych NFZ? Wiele zabiegów medycznych jest przesuwane na odległe terminy lub odwoływane. Wizyty u specjalistów umawia się nawet na kilka lat do przodu. Ale jest jedna procedura, która jest dostępna na każde zawołanie – aborcja.

Państwo redukuje liczbę dzieci i dzięki temu oszczędza na kolejnych świadczeniach, jakich musiałoby udzielić – poradach pediatrycznych, specjalistycznych, rehabilitacji.

Tymczasem 851 to nie jest tylko liczba w tabeli. Każde z tych zabitych dzieci niewyobrażalnie cierpiało. Już w 5. tygodniu życia płodowego zaczyna się rozwijać zmysł bólu. W kolejnych tygodniach dziecku bije serce, wykształcają się narządy i reakcje na bodźce zewnętrzne. Niedojrzałość układu nerwowego nie powoduje, że ból odczuwa się łagodniej, ale wręcz przeciwnie – że maleńkie ciałko tym gorzej radzi sobie z bólem, czyli wszystko boli o wiele mocniej.

Z pewnością wie Pan, o czym piszę: gdy kilkuletnie dziecko doświadcza określonego bodźca, radzi sobie z nim gorzej niż dorosły, u dorosłych ten sam bodziec po prostu boli mniej. I również z tego powodu aborcja jest tak okrutna – ból, którego doświadcza dziecko, jest jeszcze bardziej dotkliwy niż to, co odczuwamy my, już narodzeni.

Najwięcej aborcji popełniono w województwach:

  • mazowieckim – 244 dzieci,
  • dolnośląskim – 134,
  • śląskim – 81,
  • łódzkim – 80,
  • wielkopolskim – 78.

Śmiertelny bilans w pozostałych województwach wygląda następująco:

– Małopolskie: 43,
– Pomorskie: 41,
– Kujawsko-pomorskie: 26,
– Zachodniopomorskie: 25,
– Warmińsko-mazurskie: 24,
– Lubelskie: 18,
– Opolskie: 16,
– Lubuskie: 13,
– Świętokrzyskie: 13,
– Podlaskie: 12,
– Podkarpackie: 5.

Nie ma dziś w Polsce województwa, które byłoby całkowicie bezpieczne dla poczętych dzieci.

Kaja Godek

(Odwiedzono 61 razy, 61 wizyt dzisiaj)

1 thought on “3,3 mln złotych z NFZ na zabijanie dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *