
Kolejna edycja World Economic Forum (WEF) – Światowego Forum Ekonomicznego – przeszła 24 stycznia 2026 roku w Davos do historii. Z firmamentu sabatu globalistów zniknął niepostrzeżenie twórca WEF niejaki Klaus Schwab – zob. https://pch24.pl/kim-pan-jest-panie-schwab-odkrywamy-prawde-o-autorze-idei-poprawiania-swiata-przez-globalny-zarzad/. Szwaba (Schwaba) z dobrymi hitlerowskimi korzeniami (tatuś Klausa, Eugen Schwab, służył z oddaniem i do samego końca III Rzeszy) trzeba było wygumkować, bo wyszły na jaw jego malwersacje finansowe i akty molestowania seksualnego, których dopuszczał się wobec kobiet (a może mężczyzn (?) – kto wie), zatrudnionych w szwajcarskim biurze WEF.
Nikt po Szwabie (Schwabie) oczywiście nie płakał. Na dodatek nikt Szwaba (Schwaba) nie zamierza posłać za kratki. Takie represje należałoby uznać za co najmniej niestosowne, bo na przykład liderzy słynnej listy Epsteina jak Bill Gates, Elon Musk czy Donald Trump nadal brylują, nie tylko na salonach WEF, i trudno sobie wyobrazić, żeby leciwego, bo blisko dziewięćdziesięcioletniego koleżkę z kasty zboczeńców, na dodatek z dobrymi hitlerowskimi korzeniami, w tak okrutny sposób prześladować – niech dożywa swoich dni w luksusach – a nuż działa już jakiś następca Jeffreya Epsteina, kolejny dostarczyciel żywego towaru. Dlatego wystarczyło tylko starucha usunąć w cień.
W ten sposób w światłach rampy WEF pojawił się jeden z najpotężniejszych ludzi na ziemi, czyli Larry Fink, współtwórca korporacji Black Rock. Larry nie był oczywiście osobą nieznaną w środowisku sabatu globalistów w Davos. Latami asystował Szwabowi (Schwabowi) jako szef tzw. rady kuratorów WEF i można domniemywać, że jego wpływy były dominujące. Larry’emu nikt nie może od lat podskoczyć, przecież jego Black Rock obraca kapitałem w wysokości trzynastu i pół biliona dolarów. A to więcej niż PKB Niemiec, Japonii i Wielkiej Brytanii razem wziętych.
W jaki sposób Larry – dzisiaj człek 74-letni – doszedł do takiego bogactwa i wpływów? To proste jak konstrukcja cepa. W 1988 roku Lary, urodzony w rodzinie żydowskiej w Kalifornii, spotkał na spacerze, oczywiście całkowicie przypadkowo, Roberta Kapito, urodzonego w rodzinie żydowskiej w stanie Nowy York i Susan Wagner, urodzoną w rodzinie żydowskiej w Chicago i natychmiast – na dobry początek – nasi potomkowie Abrahama – uzyskali na „słowo honoru” (w Blacstone Inc. w Nowym Yorku – założycielem funduszu był Stephen Schwarzman, urodzony, to też przypadek, w rodzinie żydowskiej w Pensylwanii) dostęp do linii kredytowej w wysokości 5 mln dolarów. Fink, Kapito i Wagner nie zwlekali; aktywa Black Rocka cudownie rozmnożyli już w 1989 roku do wysokości 2,7 mld dolarów. A potem było już z górki. Można z całą pewnością oświadczyć, że Mossad nie wtrącał się Finkowi, Kapito i Wagner pomiędzy wódkę i zakąskę a nawet wspierał i uczestniczył z „głosem doradczym” w biesiadach – stąd trudno dziwić się bilionowym wynikom finansowym Black Rocka po 38 latach działalności.
Spieszę dodać, że oskarżanie żydowskiej finansjery o rządy nad światem to jest teoria spiskowa. Kłam tym oskarżeniom zadał sam Larry Fink (a Larry’emu trzeba wierzyć), gdy w przemówieniu inaugurującym WEF w Davos 19 stycznia 2026 r. zapowiedział dążenie do likwidacji państw narodowych, stworzenie rządu globalnego i zniesienie granic. Oświadczenie przyjęto w Davos z aplauzem. Jednak zaraz potem Larry wprowadził zebranych w stan pewnej konsternacji, bo oświadczył, że globaliści powinni przeprosić się z tradycyjnymi źródłami energii: węglem, gazem i ropą naftową, bo OZE są niewydajne i niestabilne. Larry durniem nie jest. Larry wie, że na wiatrakach do mielenia ptaków daleko się nie zajedzie, gdy zapanuje blackout! Generatorami prądu nie da się obsłużyć wszystkich łączy żydowskiej finansjery. A co na to Ursula von der Leyen?
Od redakcji! Zdjęcie tytułowe zostało zacytowane ze strony – zob. https://www.data-iq.ch/blog/larry-fink-on-crypto.



A te linki poniżej, to a propos listy Epsteina – zob.
https://x.com/RyanRozbiani/status/2017738618555797590
i
https://x.com/Wbalcerzak87/status/2017549056306728992!!!
iz . poznan .pl 50wybranyRiedel . pdf : Kwestia niemiecka w XXl wieku . Niemiecka dominacja nad światem – Al . Weltherrschaft – Dominacja nad światem . Wikipedia .
Larry Fink i KSeF – zob. https://x.com/NoweAteny/status/2017958457991729398!
Przemówienie Larrego przetłumaczone z j. globalistycznego na angielski:
https://fb.watch/E-jaz52KcN/
Z lekkim przymrużeniem oka, w kontekście spraw, które nie są za grosza śmieszne, a właściwie – tragiczne.
KSeF to pikuś przy SAFE, co też jest planem Finka. UE jest jedynie żyrantem do tego „genialnego” pomysłu.
Dla Black Rock to win-win. Gra na wojnę i gra na odbudowę. To Black Rock jest strategicznym architektem rynku długu publicznego w UE. Wykorzystuje program SAFE jako wymarzone narzędzie do lokowania kapitału w aktywa o najwyższym stopniu bezpieczeństwa. Ryzyko inwestycyjne ponoszą podatnicy, a zysk trafia do nich. Poprzez zakup unijnych obligacji, BlackRock jest faktycznym wierzycielem programu polskich zbrojeń.
To oni promują historyjkę o konieczności dozbrojenia Europy.
Z jednej strony podbija to wartość ich udziałów w koncernach takich jak Rheinmetall czy Leonardo. Z drugiej strony promują pożyczki na zbrojenia. W scenariuszu stabilnym będą czerpać pewne zyski z odsetek, które są gwarantowane przez UE. W scenariuszu braku wypłacalności, przejdą z roli pożyczkodawcy do roli „zarządcy aktywów”. Innymi słowy przejmą wpływy w sektorach strategicznych: energetyce, surowcach itd. W przypadku przejęcia Lasów Państwowych dostaną pakiet kontroli nad rynkiem certyfikatów emisyjnych CO2. Prywatyzację czyt. przejęcia aktywów państwowych ułatwią sobie przez „kamienie milowe”. Ten model przetestowali już w Grecji, gdzie byli zresztą realnym beneficjentem, w skali o wiele większej Niemcy…
Z kolei w przypadku scenariusza ukraińskiego – będą się bawić w odbudowę… Tu szablon też jest gotowy… Pod pewnymi względami wojna jest dla nich najlepszym scenariuszem. To najskuteczniejszy mechanizm czyszczenia bilansu: „umorzenie” starego długu i zastąpienie go nowym… Utrata płynności z pożyczki (SAFE) jest niczym w porównaniu z okazją do zmonopolizowania odbudowy regionu, a może i całej Europy?
Swoją drogą to niezwykle ciekawe, jak to teraz PiSiory grają patriotów, kiedy jeszcze niedawno dawali się paść finansjerze z Wall Street, m.in. Fogelmanowi, który na doradztwie zarobił kilkaset mln złotych (fuzja Orlenu z Lotosem, Rafineria Gdańska, przejęcie Żabki itd.)…
A może cały ten spór o SAFE, weto i walka o „suwerenność” to tylko teatrzyk dla naiwnych? W rzeczywistości, niezależnie od tego, kto wygra, kasa i tak trafi do tych samych szklanych wieżowców w Nowym Jorku… Tylko jakim kosztem Polski i Polaków?!