
Od redakcji! Autorem tekstu jest polska poseł do eurokołchozu Ewa Zajączkowska-Hernik – zob. https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1435087124647543&id=100044388070966&post_id=100044388070966_1435087124647543&rdid=SamMBMYEp3QWSe19#. Tekst został opublikowany w wersji oryginalnej.
xxx
Kochani, UDAŁO SIĘ Parlament Europejski właśnie zagłosował za skierowaniem umowy z Mercosur do Trybunału Sprawiedliwości UE. Ta decyzja zawiesza ratyfikację umowy. Proszę o UDOSTĘPNIANIE i wielkie brawa dla protestujących rolników, bo presja ma sens.
Głosowanie udało się wygrać stosunkiem 334-324, czyli 10 głosami! Wielu europosłów, którzy zwykle bronią Komisji Europejskiej i Ursuli von der Leyen, dziś nie stanęło po jej stronie, doskonale widząc w jak skandaliczny sposób była przepychana ta umowa. Naciski ze strony unijnych pseudoelit tym razem nie wystarczyły, bo sprawa jest niebywale skandaliczna! Wszyscy widzieliśmy, że porozumienie z Mercosur zostało przeforsowane z pogwałceniem traktatów unijnych i minimum przyzwoitości nakazuje, by pozwolić TSUE wydać opinię prawną!
Nie chcemy, by w imię niemieckich interesów zniszczono nasze rolnictwo, nie chcemy, by zalewano nasz rynek toksyczną żywnością z zakazaną chemią i pozbawiano nas bezpieczeństwa żywnościowego!
Teraz czekamy na bardzo ważną decyzję TSUE (do tego czasu ratyfikacja umowy jest wstrzymana), bo zgodnie z art. 218 ust 11 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej w przypadku negatywnej opinii Trybunału, umowa nie będzie mogła w ogóle wejść w życie, chyba że zostanie zmieniona!
To wyjątkowy moment w historii Parlamentu Europejskiego i całej UE – wreszcie udało się pokrzyżować plany unijnym pseudoelitom i skutecznie stanąć w obronie zwykłych ludzi przed tą skorumpowaną, antyobywatelską machiną!
Cdn.



https://dorzeczy.pl/swiat/834992/zwrot-w-sprawie-umowy-z-mercosur-pe-podjal-decyzje.html
Niemiec ubolewa – a panu prezesowi (jak zwykle) odbija się Tuskiem (bo Tuskowi stale odbija się panem prezesem):
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-kaczynski-krytykuje-merza-uderz-w-stol-a-niemcy-sie-odezwa,nId,22542059
Czy tylko Niemiec, który miał być chyba tylko „dilerem” na rynek „europejski” stracił? Kto tak naprawdę „stoi” za Mercosur/ Niemcami.. – to „niedobra jest” pisać etc..
https://vm.tiktok.com/ZNRBVDSx9/
https://vm.tiktok.com/ZNRBVYqTj/
„Obronili Ursulę von der Leyen! Większość europosłów właśnie zagłosowała przeciwko wnioskowi o odwołanie jej i całej Komisji Europejskiej!
Patologiczny beton lewackich eurokratów wciąż wyciąga do niej pomocną dłoń, a wśród nich europosłowie z koalicji Tuska, którzy głosowali w jej obronie. Wstyd i hańba! Jeszcze wczoraj zapewniali, że sprzeciwiają się skandalicznej umowie z Mercosur, a dziś tak naprawdę jej BRONIĄ, bo bronią osoby odpowiedzialnej za tę umowę! Niezły fikołek, ktoś jeszcze się nabiera na to pajacowanie kosztem polskich interesów?
Von der Leyen jest gwarancją dalszego łamania traktatów unijnych i deptania praworządności, a potem pouczania innych państw. To za jej rządów wybuchła największa w historii afera korupcyjna na najwyższych szczeblach władzy w UE. To ona jest gwarancją dalszego wyniszczania UE swoim Zielonym Ładem i przyjmowaniem tu hord migrantów. To ona nie spocznie, dopóki nie zniszczy naszego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego w imię interesów niemieckiego przemysłu.
Jej miejsce jest za kratkami, a nie w Komisji Europejskiej!
Ale kochani, kropla drąży skałę. Wczorajsze głosowanie pokazało, że krok po kroku kruszymy mur ich eurokomuny. Jeszcze nie dziś, jeszcze nie teraz, ale jestem pewna, że prędzej czy później wywieziemy na taczkach całą Komisję Europejską i przywrócimy normalność! Do tego potrzebna jest wielka koalicja suwerennych narodów, w której Polacy powinni grać główną rolę. Dlatego wybory 2027 są tak szalenie ważne! Jednoczmy się ponad podziałami dla dobra naszej Ojczyzny”!
Ewa Zajączkowska-Hernik
Źródło – https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1435883577901231&id=100044388070966&post_id=100044388070966_1435883577901231&rdid=7o8xMaZmWkcX0MSH#!
A nie mówiłem, że Ursuli nic nie zrobio? Za ciency w uszach som 🙂
https://dorzeczy.pl/unia-europejska/790251/von-der-leyen-uratowana-w-pe-tak-glosowali-polacy.html
„Przewodniczący Rady Europejskiej, pomimo wniosku Parlamentu Europejskiego o opinię prawną do TSUE, chce tymczasowego stosowania umowy Unia Europejska-Mercosur, a przewodnicząca @vonderleyen zadeklarowała, że jest na to gotowa i czeka na ratyfikację w przynajmniej jednym kraju #Mercosur, żeby umowa tymczasowa mogła wejść w życie. To ustalenia po nocnej konferencji prasowej na koniec nieformalnego szczytu Rady Europejskiej”.
Źródło – https://x.com/annabrylka/status/2014594458390499664!
Jak nie kijem go, to pałką! Na eurokołchoźników nie ma mocnych!
„To jest zamach na nasze zdrowie❗ Von der Leyen zdecydowała, że UE rozpocznie stosowanie umowy z Mercosur już teraz❗ Bez czekania na wyrok TSUE i zgodę Parlamentu Europejskiego 😮
W jak głębokim poważaniu trzeba mieć prawo, rolników i zwykłych konsumentów, by tak postąpić?!
Wielokrotnie mówiłam, że von der Leyen to największy szkodnik Unii Europejskiej i nie cofnie się przed niczym, by realizować swoje chore zapędy i niemieckie interesy. Cała umowa przeforsowana z oczywistym pogwałceniem unijnych traktatów, do tego bez ratyfikacji Parlamentu Europejskiego, przed zbadaniem umowy przez Trybunał Sprawiedliwości UE (za czym głosował przecież nawet europarlament!) i zaraz po tym jak 62 tony rakotwórczej wołowiny trafiły do UE z Brazylii, a sama Komisja Europejska po przeprowadzeniu audytu przyznała, że Brazylia nie kontroluje żywności, którą nam wysyła. A mimo to von der Leyen wdraża tymczasowe stosowanie umowy, odlot.
Unijne pseudoelity z KE nawet nie udają – to jest działanie wprost wymierzone w interes obywatelski, zdrowie nasze i naszych dzieci, całe polskie rolnictwo i nasze bezpieczeństwo żywnościowe. W normalnej sytuacji po czymś takim von der Leyen i całej jej Komisja zostaliby zdymisjonowani i dostali zarzuty, bo ich miejsce jest w więzieniu, a nie w unijnych instytucjach. Ale to nie jest normalność, to jest zamordystyczna eurokomuna, gdzie królują afery, bezkarność i deptanie suwerenności.
Polski rząd? Najwyraźniej abdykował. Obiecywali, że złożą własną, jednostronną skargę do TSUE na umowę z Mercosur i wciąż tego nie zrobili. Nie ma żadnej poważnej reakcji. Jest przyzwalanie na deptanie naszych praw. Od początku zwodzą i okłamują Polaków, w rzeczywistości realizując interesy brukselsko-niemieckie. Mówmy o tym głośno – rząd Tuska jest współodpowiedzialny za niszczenie polskiego rolnictwa i uderzanie w nasze zdrowie”!
Źródło – https://x.com/EwaZajaczkowska/status/2027731600809541925.