
Od redakcji! Autorem tekstu jest Miłosz Kuziemka członek partii Kongres Nowej Prawicy/PolEXIT – zob. www.polexit.org.pl. Ilustracja tytułowa została zacytowana ze strony – zob. https://www.facebook.com/partiapolexit/.
xxx
Przeglądam publicystykę Prawicy Wolnościowej z ostatnich kilku dni. W oko wpada mi wypowiedź p. Tomasza Cukiernika, jak niżej:
„Tylko do 2040 r. na transformację energetyki Ministerstwo Energii chce zmarnować 3,5 biliona (!) zł! To 4 budżety Polski. Przy aktualnym zużyciu węgla, za tę kwotę moglibyśmy go kupić na – UWAGA! – 175 lat lub zbudować 500 (!) nowoczesnych 1 GW bloków węglowych, a potrzebujemy zbudować takich około 20! Za 4% tej kwoty, tj. 140 mld zł możemy mieć całą nowoczesną energetykę węglową, zużywającą o 50% mniej węgla i o tyle mniej emitującą CO2 przy takiej samej produkcji energii” – zob. https://www.facebook.com/share/p/1AihWxbo7x/.
Ja ze swej strony dopowiem, że obecny poziom długu publicznego to 2 bln 345 mld zł, roczny koszt jego obsługi (jedynie raty odsetkowej, nie kapitałowej) to blisko 100 mld zł (sic!), a deficyt budżetowy na 2026 rok to 271 mld zł.
Innymi słowy, przyszły budżet to 900 mld, deficyt 300mld i koszt obsługi długu publicznego – 100mld.
Gdyby szukając właściwej analogii porównać takie prowadzenie finansów publicznych do budżetu domowego, to zamiłowanie zieleni przez POPiS Morawieckiego i Tuska mógłbym porównać do męża alkoholika. Alkoholika, który do domu co prawda przyniósł w tym roku wynagrodzenia w wysokości 60 tys. zł, tyle że wydał… 90. Kupił piwniczkę na bimber za 80, a 10 przeznaczył na zwrot za alkohol kupiony wcześniej.
Prawdziwy problem jednak w tym, że alkoholik ma na oku zakup gorzelni. Za kolejne, na kredyt 350… Ten dureń wydaje bowiem 90, a zarabia 60, więc na wielkie chlanie potrzebuje dużego szmalu.
Pointa: jakiego alkoholika stać na utrzymanie własnej rodziny przy takim, beznadziejnym prowadzeniu się? A zieloni: Morawiecki z Tuskiem wciąż się politycznie utrzymują. Utrzymuje się cały, wypasiony POPiS. Tylko z jednego powodu – leniwy intelektualnie i moralnie wyborca głosuje na swoich oprawców, gdyż zabawę w politycznego berka sufluje mu telewizja, dopłaty z własnych podatków i wdrukowany w głowy socjalistyczny światopogląd (PRL+ Unia).
Na zdjęciu od lewej: dr n.med. Andrzej Sielańczyk (KNP/PolEXIT), ekonomista i autor książek traktujących o Unii Europejskiej Tomasz Cukiernik zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/tomasz-cukiernik/, członek Zarządu partii PolEXIT Antoni Sajdak, skryba PolEXIT Miłosz Kuziemka.
Dlatego POLEXIT!
Dlatego PolEXIT!
Źródło – https://www.facebook.com/partiapolexit!
Więcej na ten sam temat – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/polexit/.



