
Na portalowym forum, pod tekstem Pomnik Rzezi Wołyńskiej zdewastowany przez banderowców, pojawił się 9 sierpnia 2025 roku następujący wpis:
„Zyta pisze:
Panie Redaktorze. Wstrząśnięta tą wiadomością https://gorlice24.pl/pl/19_wiadomosci-z-regionu/657_uscie-gorlickie/36206_ulice-w-wysowej-maja-nowe-nazwy-niektore-z-nich-wzbudzaja-sporo-emocji.html mam prośbę. Czy może Pan zlustrować wprowadzenie nazw ulic w miejscowości Wysowa? Kto finansuje ten pomysł? Podobno to tylko taka drobnostka, wprowadzenie nazw ulic bez zmian formalnych administracyjnych. Nic nie trzeba będzie zmieniać w dokumentach…. Czy zatem gmina finansuje takie drobne zmiany nieformalne ułatwiające życie ludziom czy to jest jednak pierwszy krok po cichu do zmian administracyjnych? Wszystko się wyjaśni po ustaleniu kto jest płatnikiem tego pomysłu. Tu jakieś konsultacje po cichu, tu niby niczym to nie będzie skutkowało, a za chwilę łup bez konsultacji, bo pierwszy krok już został zrobiony”.
Na wpis zareagowałem wnioskiem – zob. Wniosek_dotyczy zmiany nazw ulic – Poczta o2.
Dzisiaj otrzymałem odpowiedź – zob. Gmina Uście Gorlickie – odpowiedź w przedmiocie zł… – Poczta o2, odpowiedź.
Barbara Ćmiech napisała, że ulice w Wysowej mają nowe nazwy [a] niektóre z nich wzbudzają sporo emocji – zob. https://gorlice24.pl/pl/19_wiadomosci-z-regionu/657_uscie-gorlickie/36206_ulice-w-wysowej-maja-nowe-nazwy-niektore-z-nich-wzbudzaja-sporo-emocji.html.
Czytelników z gminy Uście Gorlickie (a głównie z Wysowej) proszę o komentarz do opublikowanych dokumentów, bo z wykazu – zob. odpowiedź, wynika, że doszło do kilku kosmetycznych zmian, ale jakoś nie widzę pola do emocji a tym bardziej do „sporych emocji”!
Od redakcji! Zdjęcie tytułowe zostało opublikowane ze strony – zob. https://pl.wikipedia.org/wiki/Wysowa-Zdr%C3%B3j.



Panie Redaktorze. W Wysowej co roku we wrześniu się odbywało święto rydza przez ostatnich 17 lat. Ostatnie lata organizatorzy związani z białym domkiem przeniesli scene za zgoda wojta R. blisko siebie. Chcieli trzymac biznes blisko (zrozumiałe) a nie go rozpraszac, bo niedaleko przy amfiteatrze gminnym inni prywaciarze, w miejscach strategicznych, robią biznes. Ulokowanie imprezy tam byłoby wprost nagonieniem klientów do nieorganizatorów. W tym roku p. Wojt nie pozwolila realizowac wydarzenia w zeszlorocznym miejscu lokalizacji tzn. przy bialym domku przy pijalni wód. Argumentem było zniszczenie alejek parkowych, infrastruktury parku itp. Tu pojawia się ważne publiczne pytanie. Czy park gminny jest wlasnoscią gminy czy w rzeczywistosci jest dzierżawiony i na jakich warunkach oraz od kogo. Jakie sa granice wydzierżawienia parku. Święto rydza przeniesione zostało w tym roku do Krynicy w finale tej dyskusji. Czy byłby Pan uprzejmy dowiedziec sie jak to jest z tym parkiem wysowskim? Czyja to jest własność itd.
https://www.youtube.com/watch?v=loHwablza9I&list=PLeJRwsL3I4vz1qscvCKeYdxz-J5tuflkW