Sołecki falstart Barbary Tarasek

Barbara Tarasek, kandydatka w wyborach na sołtysa wsi Wilczyska, nie przesłała „planu rozwoju sołectwa Wilczyska na najbliższą kadencję” (na adres Wilczyska 27) do redakcji „BOBOWAODNOWA”. Szkoda!

Jeśli się kandyduje  w sołeckich wyborach samorządowych, to warto zadbać o każdego mieszkańca wioski. Ten niewątpliwie lekceważący gest pozwala postawić tezę, że niektóre obietnice złożone przez Barbarę Tarasek (na przykład), że będzie „zaangażowana w sprawy zwykłych ludzi” i że „zobowiązuje się wspólnie z mieszkańcami do ofiarnej i skutecznej pracy na rzecz całej wspólnoty sołectwa” (należy rozumieć, że ze wszystkimi mieszkańcami – przyp. M.R.) można uznać za, delikatnie rzecz ujmując, pozbawione pokrycia. A na dodatek doszły mnie słuchy, że w Wilczyskach-Jeżowie takich wykluczonych adresów jak „Wilczyska 27”, do których nie dotarła ulotka wyborcza Barbary Tarasek, było więcej (czyżby Jeżów był na cenzurowanym?). I to jest falstart nr 1 kandydatki Barbary Tarasek (można to jeszcze naprawić – po lekturze niniejszego tekstu).

xxx

Falstart nr 2 ma równie poważny wymiar. Kandydatka Barbara Tarasek oświadczyła: „Zdecydowałam się kandydować na funkcję sołtysa Wilczysk. Prace i obowiązki sołtysa znam doskonale, bo przez kilkadziesiąt lat aktywnie uczestniczyłam i pomagałam w pracach na rzecz sołectwa, wspierając w tym mojego męża śp. Tomasza”. Piszący te słowa wielokrotnie krytykował działalność publiczną śp. Tomasza Taraska, będącego nie tylko sołtysem w Wilczyskach, ale także radnym gminy Bobowa – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/tomasz-tarasek/. Na podstawie udokumentowanych faktów padło na tym portalu wiele gorzkich słów na temat misji publicznej śp. Tomasza Taraska. Redaktorowi naczelnemu czasopisma „BOBOWAODNOWA” nie są niestety znane żadne fakty, które mogłyby świadczyć, że Barbara Tarasek potrafiła dać świadectwo prawdzie i zabrać głos w sprawach afer i nieprawidłowości w życiu publicznym nie tylko naszej wioski, które śp. Tomasz Tarasek całymi latami konsekwentnie milcząco zlekceważył. Przypomnę dla przykładu, że głosu kandydatki Barbary Tarasek zabrakło przy okazji takich między innymi karygodnych wydarzeń, które miały miejsce w Wilczyskach jak – zob. Rów niezgody, „Miejcie szacunek dla drzewa, które jest jednym wielkim cudem…”, Biała Tarnowska, Natura 2000 i śmierdzące składowisko gnoju. Z życia Ośrodka Sportu i Rekreacji „złoże Wilczyska-9“ im. Perły Samorządu w Wilczyskach-Jeżowie, O katastrofie budowlanej w Jeżowie raz jeszcze!, Katastrofka budowlana w Wilczyskach, Samorządowcy Tarasek i Ligęza nie dostrzegli nie tylko osuwiska w Jeżowie. Bardak w Wilczyskach też im nie przeszkadza (nie pierwszy raz), Po co burmistrzowi Wacławowi Ligęzie stacja kolejowa w Wilczyskach?, Statutowe bezprawie na samorządowym folwarku u burmistrza Wacława Ligęzy

xxx

Można zrozumieć solidarność małżeńską, ale jeśli teraz kandydatka Barbara Tarasek przyznaje (a nawet szczyci się), że aktywnie uczestniczyła i pomagała w pracach na rzecz sołectwa, wspierając w tym (…) męża śp. Tomasza”, to znaczy, że po latach, zgłaszając akces do stanowisk publicznych, bierze na swoje barki odium odpowiedzialności za milczenie śp. Tomasza Taraska na forum wiejskim i gminnym w sprawach, w których należało wypowiedzieć wojnę poprawności politycznej i nieprawidłowościom w działaniach lokalnej władzy ludowej. A to na razie źle wróży na przyszłość, po ewentualnym wyborze kandydatki Barbary Tarasek „na funkcję sołtysa” w Wilczyskach!

Od redakcji! Zdjęcie tytułowe zostało zacytowane ze strony – zob. https://grybow24.pl/2016/04/zolta-lodz-podwodna-zacumowala-w-grybowskiej-podstawowce-tv/.

(Odwiedzono 587 razy, 28 wizyt dzisiaj)

1 thought on “Sołecki falstart Barbary Tarasek

  1. Moje działanie wyprzedzające , mające dać Pani Tarasek szansę na – integrację z Bobowa od Nowa – podziękować Panu Redaktorowi . Niniejszym dziękuję za udostępnienie komentarza 24 czerwca 20.45 . Liczyłem na to , że ” nic , co ludzkie nie jest mi obce ” – nadal tak uważam i Pani Tarasek nawiąże współpracę z tą stroną – redakcją również , która , wie , że pieniądze podatników ( to nie pieczone gołąbki ) za bycie sołtysem .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *