
„Dziękuję Prezydentowi elektowi za zaufanie i propozycję wspólnej służby dla naszej Ojczyzny na stanowisku Szefa gabinetu Prezydenta RP. Kocham Polskę i zrobię wszystko, by służyć naszej Ojczyźnie z wiarą, dumą i odwagą” – napisał 5 czerwca 2025 r. na platformie X Paweł Szefernaker, szef sztabu pisowskiego „kandydata obywatelskiego” w wyborach na urząd Prezydenta RP Karola Nawrockiego.
Mleko się rozlewa. Prezydent elekt Karol Nawrocki – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/karol-nawrocki/, powoli odsłania karty. Jeszcze nie wiadomo kogo powoła na szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ale wezwanie (w pierwszej kolejności) do służby w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pawła Szefernakera stanowi wystarczająco mocny dowód, żeby polscy patrioci porzucili nadzieję, że prezydent Karol Nawrocki urwie się ze smyczy „starszym i mądrzejszym” i wybije się, jako prezydent RP, na suwerenność i niepodległość.
Oficjalne zasługi Pawła Szefernakera dla obozu zdrady i zaprzaństwa w służbie u tzw. naczelnika państwa – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/jaroslaw-kaczynski/, każdy może sobie szczegółowo sprawdzić w Wikipedii. Szefernaker przeszedł w PiS-ie wszystkie ścieżki – chyba nie tylko partyjnego – wtajemniczenia. Zaczynał w 2014 r. jako przewodniczący Forum Koła Młodych Prawa i Sprawiedliwości a potem poszło jak po sznurku i awans gonił awans. Już w 2018 r. Szefernaker dochrapał się stanowiska wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, które piastował – uwaga – do końca dni tzw. zbrodniczej zmiany – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/zbrodnicza-zmiana/, tj. do 13 grudnia 2023 r. W MSWiA nadzorował wojewodów i odpowiadał za współpracę z samorządem terytorialnym. A od kwietnia 2022 r. utworzono dla Pawła Szefernakera stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Uchodźców Wojennych z Ukrainy.
Godzina próby wybiła dla pisowskiego funkcjonariusza Szefernakera w 2020 r. Zaczęło się od zadekretowania przez rząd Mateusza Morawieckiego – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/mateusz-morawiecki/, na terytorium III RP plandemii C-19. Szefernaker miał szansę uchylić się od osobistej odpowiedzialności za kowidowe zbrodnie i podać się do dymisji z zajmowanego stanowiska, ale z tej szansy nie skorzystał. Promował akcję „Szczepimy się” i bez zmrużenia powiek akceptował wszystkie rozporządzenia rządowe, które wprowadzały bezprawne ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z C-19.
Niedługo później Szefernaker poszedł za ciosem i postawę kowidowego sanitarysty okrasił bezwarunkowym poparciem dla banderowskiej Ukrainy. To Szefernaker koordynował z ramienia MSWiA niekontrolowany exodus Ukraińców na teren III RP twierdząc, w całkowitej sprzeczności z polską racja stanu, że „pomoc Ukrainie to inwestycja w bezpieczeństwo Polski i Polaków”.
Dzisiaj już wiadomo, że ta inwestycja była bardzo kosztowna i brzemienna w skutki, bynajmniej niezwiązane z bezpieczeństwem a spisywane nie tylko w kartotekach policyjnych. Według oficjalnych danych – prawdopodobnie zaniżonych – utrzymanie ukraińskich „braci i sióstr” (do 2024 r.) objętych ochroną tymczasową — oszacowano na 7,4 mld zł, a świadczenia opieki zdrowotnej — na 3,3 mld zł i te kwoty ciągle rosną. Sumując wydatki na wsparcie (także militarne) dla Ukrainy oraz pomoc dla ukraińskich przybyszów względem produktu krajowego brutto, Polska zajmuje pierwsze miejsce wśród wszystkich państw z wynikiem na poziomie prawie 5 proc. PKB.
Paweł Szefernaker z garbem kowidowych zbrodni i zasługami na polu służby dla obcego i wrogiego państwa powinien trafić pod sąd oskarżony o przestępstwa przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej (Rozdz. XVII k.k.). Tymczasem prezydent elekt Karol Nawrocki, podejmując haniebną decyzję, wysyła Pawła Szefernakera w bój na stanowisku szefa gabinetu Prezydenta RP. Nie łudźmy się, to będzie kolejny bój Szefernakera przeciwko Polsce i Polakom.
Od redakcji! Zdjęcie tytułowe zostało zacytowane ze strony – zob. https://wydarzenia.interia.pl/ukraina-rosja/news-pawel-szefernaker-1-3-mln-uchodzcow-planuje-dluzej-zostac-w,nId,6274840.
Z ostatniej chwili!
Już po opublikowaniu felietonu pt. „Paweł Szefernaker idzie w bój…” jeden z Czytelników polecił mojej uwadze stronę administrowaną przez Magdalenę Szefernaker (małżonkę Pawła Szefernakera) na platformie X – zob. https://x.com/MMSzefernaker/status/1262104735932452865. Zdjęcie, które objawiło się moim oczom:
uznałem za godne polecenia i upowszechnienia. To zdjęcie, przedstawiające zamaskowaną rodzinę Szefernakerów, stanowi celną puentę do opublikowanego wcześniej tekstu. A dlaczego? „Kto pomyśli, może zgadnie”, jak mawia komentator „wma”!
Maciej Rysiewicz



