Od „zakazu wstępu” do „zakazu wjazdu”

Od redakcji! Autorem tekstu jest komentator „wma” – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/wma/.

xxx

Przy „miejskim centrum kultury” ciekawa zmiana. Nie ma już tabliczki z „zakazem wstępu”, ustawionej swego czasu przy wjeździe na „ulicę Spacerową” od strony drogi gruntowej na działce nr 874/3, o której to tabliczce pisałem tutaj:

https://gorliceiokolice.eu/2024/11/zakaz-wstepu

i tutaj:

https://gorliceiokolice.eu/2025/01/zakaz-wstepu-cd

za to pojawiły się dwie tabliczki przy zjeździe z działki nr 875/1 na drogę gruntową na działce nr 874/3 (zdjęcia wykonane 1 czerwca 2025 roku)

– obie o takiej treści:

Ten zjazd od strony działki nr 874/3 wygląda tak:

W tych okolicznościach przyrody ten zjazd (którego nie ma w zatwierdzonym w starostwie projekcie budowlanym)

https://gorliceiokolice.eu/wp-content/uploads/2025/01/11.jpg

jest już tylko pomniczkiem urzędniczej głupoty. Dlaczego urzędniczej głupoty? Jest bardzo mało prawdopodobne, żeby wykonawca robót (firma Olexbud) zrobił ten zjazd bez wyraźnego życzenia/zlecenia/plecenia inwestora (bez znaczenia, czy owo życzenie/zlecenie/polecenie – niepotrzebna skreślić – przekazano wykonawcy na piśmie, czy „na gębę”) – zjazd na działkę, która nie jest własnością inwestora (w tym wypadku gminy) i na której nie ustanowiono służebności na jego rzecz. Nie mam czasu tego sprawdzać (i nie mam dostępu do wszystkich kwitów, które dotyczą budowy, te zalegają w szafach/szufladach w urzędzie gminy), więc nie wiem, kto realnie pokrył koszt wykonania tego pomniczka głupoty (robocizna, materiał, sprzęt). Wynagrodzenie firmy Olexbud, określone w § 7 ust. 1 tej umowy

https://gorliceiokolice.eu/wp-content/uploads/2023/07/zalacznik-skan-umowy.pdf

jest wynagrodzeniem ryczałtowym, ale nie jest wykluczone, że inwestor coś wykonawcy za tę dodatkową subiekcję dał (albo obiecał). Moja propozycja jest taka: gigant intelektu, który ten zjazd wymyślił niech się ujawni – a jeśli wykonanie tego zjazdu skutkowało jakimś obciążeniem gminnej kasy, to niech te pieniądze do gminnej kasy zwróci. Byłoby ładnie.

wma

(Odwiedzono 262 razy, 8 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *