
Zaraz po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów na urząd Prezydenta RP Sławomir Mentzen (2 902 448 wyborców) i Grzegorz Braun (1 242 917) – każdy oddzielnie – wystąpili do Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego z serią pytań, które w założeniu miały pomóc wyborcom Mentzena i Brauna w podjęciu decyzji na kogo (i czy w ogóle) oddadzą głos w drugiej turze wyborów.
Inicjatywa Mentzena spotkała się z natychmiastowym odzewem (wiadomo, Mentzen już od dawna rozsiadł się przy POPiS-owym stoliku – zob. https://nczas.info/2025/05/25/internet-huczy-mentzen-na-piwie-z-trzaskowskim-i-sikorskim-gorace-komentarze-video/) i zarówno Nawrocki jak i Trzaskowski stawili się w Toruniu „na dywaniku” u lidera Neokonfederacji.
Spotkania Mentzena z Nawrockim i Trzaskowskim transmitowały wszystkie czołowe łże- i niełże-media a tzw. „Ósemkę Mentzena” – zob. https://oko.press/na-zywo/na-zywo-relacja/mentzen-komu-udzieli-poparcia, mainstream „grzał” dobre kilka dni. Inny los spotkał „Siódemkę Brauna” – zob. https://gorliceiokolice.eu/2025/05/siodemka-brauna-niewygodne-pytania-grzegorza-brauna-do-karola-nawrockiego-i-rafala-trzaskowskiego-przywodcow-rezerwatu/. Trzaskowski odmówił jakiejkolwiek współpracy z „antysemitnikiem” z Konfederacji Korony Polskiej a Nawrocki najpierw zdawkowo obiecał odpowiedź, ale słowa nie dotrzymał.
Na dodatek Grzegorz Braun ujawnił, że sztab „kandydata obywatelskiego” złożył mu propozycję – że, w zamian za poparcie udzielone Karolowi Nawrockiemu w drugiej turze wyborów, mógłby liczyć na ułaskawienie. Jak wiadomo elity obozu zdrady i zaprzaństwa już dawno Brauna osądziły i teraz czekamy już tylko na oficjalne potwierdzenie tego skazania przez „niezawisły” sąd III RP. Pisowcy zapewnili Brauna, że przyszły prezydent Karol Nawrocki nie zapomni okazać wielkoduszności, gdyby poparcie Brauna przechyliło szalę w wyborach na stronę „kandydata obywatelskiego”. W ten sposób gawiedź zamiast zapoznać się z treścią „Siódemki Brauna” rozprawiała już tylko o korupcyjnej propozycji Szefernakera i jego bandy…
A może czekają nas wydarzenia, o których nawet jasnowidz Krzysztof Jackowski nie ma bladego pojęcia? Kto wie?
Oto political fiction na kilkanaście najbliższych dni.
W niedzielę, 1 czerwca 2025 r., już po ogłoszeniu exit poll nie będzie wątpliwości, że Karol Nawrocki zostaje 7. Prezydentem III RP (z dużą przewagą nad Rafałem Trzaskowskim – dzięki głosom wyborców Brauna i Mentzena).
Obóz zdrady i zaprzaństwa z PiS szaleje ze szczęścia a obóz zdrady i zaprzaństwa z PO podkula ogon i liże rany. Prezydent Karol Nawrocki otoczony Szefernakerem i jego świtą staje przed Zgromadzeniem Narodowym i wygłasza rotę przysięgi: „Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem”. Pisowcy nadal szaleją a platformersi złorzeczą pisowcom.
Po złożeniu uroczystej przysięgi prezydent Nawrocki odjeżdża z Sejmu, w eskorcie policyjnej kompanii honorowej, do Pałacu Namiestnikowskiego, w którym czekają już funkcjonariusze medialnego frontu ideologicznego z TVP w likwidacji, z TVN-u, z POLSAT-u i z TV REPUBLIKA.
Kamery włączone, flesze błyskają, prezydent Karol Nawrocki za chwilę wygłosi orędzie do Narodu: – Rodacy – padają pierwsze słowa – obiecałem strzec niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa. Ten cel możemy zrealizować tylko po wyjściu z eurokołchozu (w tym momencie pracownicy kancelarii wyrzucają do kosza na śmieci wszystkie błękitno-gwiaździste szmaty rozwieszone w pałacu). – Rodacy – peroruje prezydent Karol Nawrocki – Na szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego powołuję Pana Grzegorza Brauna. Szczęść Boże!
Cdn.



Oto . ” Retro skręty ” ? . Brakuje ” major domusa ” . ” Łaska pańska ” ? … Gdzieś tam … w krainie ” deszczowców ” – mętnej wodzie – Soros – UE – UA … ? … ? . Dewajtis symbolem wiecznego trwania . Pan BRAUN – BBN + MON spokojnie ogarnie .