Komunikat Konfederacji Korony Polskiej! Odpowiedź na odpowiedź Karola Nawrockiego i brak odpowiedzi Rafała Trzaskowskiego. Boże, miej w opiece Polskę całą!

19 maja 2025 Komitet Polityczny Konfederacji Korony Polskiej postawił siedem pytań kandydatom na  urząd Prezydenta RP, Karolowi Nawrockiemu i Rafałowi Trzaskowskiemu – zob. https://konfederacjakoronypolskiej.pl/odpowiedz-na-odpowiedz-karola-nawrockiego-i-brak-odpowiedzi-rafala-trzaskowskiego/. Poniżej przypominamy te pytania:

Czy jako kandydat na Prezydenta RP będzie Pan kierował się wyłącznie polskim interesem narodowym – a w szczególności, czy zobowiązuje się Pan do:

  1. Zdecydowanych działań na rzecz pokoju, a zwłaszcza do niewysyłania polskich żołnierzy na Ukrainę oraz nieprzekazywania sprzętu wojskowego na rzecz Ukrainy?
  2. Zdecydowanych działań na rzecz zachowania jednolitości i tożsamości narodowej państwa polskiego – a zwłaszcza powstrzymania ukrainizacji Polski, stanowczego potępienia banderyzmu i wyegzekwowania ekshumacji ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach?
  3. Zdecydowanych działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego – a w szczególności odrzucenia tzw. paktu migracyjnego Unii Europejskiej i powstrzymania imigracji zarówno legalnej, jak i nielegalnej?
  4. Odrzucenia tzw. zielonego ładu Unii Europejskiej – zwłaszcza w odniesieniu do rolnictwa, górnictwa, budownictwa, energetyki i motoryzacji?
  5. Zaniechania legalnego dzieciobójstwa, a także eksperymentów medycznych na Polakach, przymusu szczepień, selekcji eugenicznej oraz eutanazji wprowadzanej m. in. pod hasłami „terapii daremnych” i „śmierci mózgowej”?
  6. Rozliczenia instytucjonalnego bezprawia lat 2020-2022, m. in. w lecznictwie, wojskowości i gospodarce – a w szczególności ukarania winnych i sprawców kierowniczych, oraz zadośćuczynienia poszkodowanym i rodzinom ofiar?
  7. Doprowadzenia do ekshumacji w Jedwabnem, odrzucenia roszczeń żydowskich oraz zaprzestania celebracji chanukowych w Pałacu Prezydenckim?

Ubolewamy, że Rafał Trzaskowski do dnia dzisiejszego wcale nie odniósł się do ww. pytań, a z jego wypowiedzi publicznych możemy wnioskować, że na każde z zadanych pytań NIE odpowiedziałby twierdząco…

Sztab Karola Nawrockiego, natomiast, 25 maja 2025 przesłał dziesięć odpowiedzi, z których połowa nie jest związana z treścią naszych pytań – tych kwestii nie komentujemy, przyjmujemy je do wiadomości jako spontaniczne  deklaracje kandydata.

(Całą treść odpowiedzi sztabu Karola Nawrockiego publikujemy poniżej naszego komentarza).

 

  1. Odnosząc się do treści odpowiedzi na nasze pytania, pozytywnie oceniamy deklaracje Karola Nawrockiego odnośnie :

– działań na rzecz pokoju za naszą wschodnią granicą,

– niewysyłania polskich żołnierzy na Ukrainę,

– potępienia banderyzmu,

– chęci wyegzekwowania ekshumacji ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach,

– odrzucenia paktu migracyjnego,

– odrzucenia zielonego ładu,

– zaniechania legalnego dzieciobójstwa.

Wiarygodność ww. deklaracji pozostawiamy do oceny wyborcom.

 

  1. Jednoznacznie negatywnie oceniamy poniższe wątki zawarte w odpowiedziach:

 

  1. całkowite pominięcie poniższej problematyki, zawartej w naszych pytaniach, a dotyczącej:

– nieprzekazywania sprzętu wojskowego na rzecz Ukrainy,

– powstrzymania ukrainizacji Polski,

– kwestii zarówno nielegalnej, jak i legalnej migracji,

– eksperymentów medycznych na Polakach, przymusu szczepień, selekcji eugenicznej oraz eutanazji wprowadzanej m. in. pod hasłami „terapii daremnej” i „śmierci mózgowej”.

 

  1. zauważamy u Karola Nawrockiego brak zrozumienia tego, czym był okres instytucjonalnego bezprawia lat 2020-2022; twierdzenie kandydata, że „rząd […] doprowadził jednak do uratowania milionów miejsc pracy i przeprowadził Polskę przez ten kryzys światowy…” jest dowodem na to, że jego prezydentura, w przypadku wystąpienia podobnej sytuacji jak w latach 2020-2022, byłaby gwarantem powtórzenia zgubnych działań duetu Morawiecki-Duda.

 

  1. Karol Nawrocki wykazał rażący brak zrozumienia problemu obowiązkowych szczepień, czyli kalendarza szczepień (obowiązkowe szczepienia zawarte są właśnie w kalendarzu szczepień) – w większości państw UE nie ma żadnych szczepień obowiązkowych (brak kalendarza szczepień) i dzieci nie są tam wyszczepiane tak ogromną ilością preparatów jak w Polsce.

 

  1. Pominięcie przez Karola Nawrockiego w odpowiedziach sprawy selekcji eugenicznej oraz eutanazji wprowadzanej m. in. pod hasłami „terapii daremnych” i „śmierci mózgowej” stanowi wg nas przesłankę do twierdzenia, że w czasie pełnienia obowiązków Prezydenta Polski Karol Nawrocki w tych kwestiach będzie ściśle współpracował z aktualnym rządem.

 

  1. Karol Nawrocki pełniąc funkcję Prezesa IPN, sam stwierdził, że „sprawa ekshumacji w Jedwabnem go przerosła” – niestety odpowiedź na pytanie związane z obroną interesów Polaków przed atakami żydowskich organizacji (ekshumacja w Jedwabnem, odrzucenie roszczeń do majątków bezspadkowych, celebracji chanukowych) została przez Karola Nawrockiego pominięta – zatem wnioskujemy, że w tych kwestiach będzie on kontynuatorem działań Andrzeja Dudy

___________________________________________________________

 

Nasza konkluzja po analizie treści odpowiedzi Karola Nawrockiego i braku odpowiedzi Rafała Trzaskowskiego:

BOŻE, miej w opiece Polskę całą!

___________________________________________________________

 

 

Poniżej pełna treść odpowiedzi Karola Nawrockiego z dnia 25 maja 2025, adresowana do Grzegorza Brauna:

 

                                                                   Szanowny Panie Pośle,

 

W odpowiedzi na Pana postulaty uprzejmie wyjaśniam, co następuje:

  • Nie zgodzę się na wysyłanie polskich wojsk na Ukrainę. Jednoznacznie sprzeciwiam się jako Prezes IPN i będę sprzeciwiał się banderyzmowi – jestem gotów podpisać ustawę, która zakłada penalizację banderyzmu oraz tzw. kłamstwa wołyńskiego. Uzależniam dobre, sąsiedzkie relacje z Ukrainą od pełnej zgody na ekshumację ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. Jednocześnie stwierdzam, że w interesie naszego Państwa leży jak najszybsze doprowadzenie do pokoju na Ukrainie.
  • Zapewniam, że podejmę działania na rzecz jednostronnego wypowiedzenia paktu migracyjnego i zielonego ładu, który blokuje nasz rozwój, blokuje naszą gospodarkę, rolnictwo i łupi portfele Polaków.
  • Moim celem będzie wsparcie dla polskiej rodziny i zabezpieczenie jej przed niebezpiecznymi ideologiami i przymusami narzucanymi przez grupy ideologiczne. Przed takimi zjawiskami szczególnie powinny być chronione dzieci.
  • Jako Prezydent będę chronił życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  • Stoję na niezachwianym stanowisku, że wolność decydowania o swoich poglądach i przekonaniach, w tym wolność słowa czy prawo rodziców do wychowywania dzieci, zgodnie z własnymi przekonaniami to sprawy fundamentalne.
  • Jestem zdania, że poza obowiązującym prawem dotyczącym kalendarza szczepień, wszystkie inne szczepienia nie ujęte w kalendarzu, powinny być kwestią wyłącznie osobistego wyboru.
  • Pragnę podkreślić, że w bardzo trudnym czasie pandemii Covid rząd podejmował różne decyzje, także niepopularne i z perspektywy czasu błędne. W całości swej polityki doprowadził jednak do uratowania milionów miejsc pracy i przeprowadził Polskę przez ten kryzys światowy. Podkreślam jednak, że sam nie byłem zwolennikiem restrykcji tak drastycznych jak zamykanie kościołów czy lasów.
  • Wg mojej opinii Polska powinna zajmować się uzyskaniem reparacji od Niemiec, a wszelkie roszczenia wynikające z niemieckich działań wojennych powinny być kierowane właśnie do Berlina, a nie do Warszawy.
  • Pragnę przypomnieć także, że już w styczniu tego roku w mediach jasno zadeklarowałem, że przywiązanie do wartości chrześcijańskich traktuję poważnie, więc obchodzę i promuję święta i związane z nimi polskie tradycje i zwyczaje, które są bliskie naszemu wspólnemu wyznaniu i wartościom.
  • Pragnę zapewnić, że broniłem i będę bronił dobrego imienia Polski i Polaków przed wszystkimi obrzydliwymi atakami takich osób, jak np. p. Grabowski, Gross czy Engelking. Będę w tym celu podejmował wszelkie działania, które tylko skutecznie będą prowadziły do tego celu.

 

           Karol Nawrocki

(Odwiedzono 266 razy, 20 wizyt dzisiaj)

14 thoughts on “Komunikat Konfederacji Korony Polskiej! Odpowiedź na odpowiedź Karola Nawrockiego i brak odpowiedzi Rafała Trzaskowskiego. Boże, miej w opiece Polskę całą!

  1. Tak kończy się ” polityczne gadanie ” . ” Szkolenia ” – niezadowolonych z politycznych działań – uświadamianie . Całymi latami – robimy dobrą politycznie robotę. A tu ” goście ” – ” nadźgali ” hiper i supermarketów . Wleźli w polski handel detaliczny – jak … w to co , no co im się opłaca . Proste pytanie ” gdzie nastąpiło zaćmie ” ? . Mamusia na polskiej , pietruszce i marchewce ” mądrali ” wychowała ( Dzień Matki ) i co ? . Jak trwoga do Nawrockiego z pytaniami ” ratuj ” . Mądry Polak poobcowal sobie w UE . Mijają dekady i nadal trwa uwielbianie niemieckiej dominacji – ” doktryny ” sięgającej średniowiecza . Polskie – to jak trwoga to do Boga . Jeszcze nie dotarło , że niemiec i ukrainiec – dwa bratanki ! .

    1. Ten skorumpowany pajac rzeź Polaków na Wołyniu nazwał konfliktami polsko-ukraińskimi lat 40!!! Do piekła!

        1. Zapewniam Pana, że agenda, którą propaguje/reprezentuje ten pajac, motywowana jest finansowo – vide „Akcja Demokracja”, żeby głębiej nie babrać się w CV figuranta L.!

  2. Ja do tej pory: niektóre maxymy profesorskie błąkają się po lasach . Tak trudno pojąć – budowa 49 ośrodków tzw integracji w – terminologi wojskowej – to nic innego , niż zdobywanie przyczółków . Obudowane – mową nienawiści – rasizmem . Do Polski sprowadzono 1226 lub 1228 krzyżaków . Burżuazja się odtwarza , chce sobie wykreować dodatkowo – ekonomów – karbowników – poborców . Średnia cena mleka w skupie 2, 21 za litr – ceny rolnicze . Średnia cena piwa 12 – 15 zł za pół litra w restauracji . Podatki – płatności szaleństw europejskich notabli – granie – na ” głupa ” nawet ” profesorami” .

  3. film Gietrzwałd wojna swiatów był konsultowany z rosyjskimi historykami
    czyżby nie było Polskich historyków w tym temacie
    i dlaczego film religijny jest skonstruowany w film poityczno historyczny
    jestem zniesmaczony tym filmem i żałuje ze zmarnowałem czas na to

      1. Polaryzacja trwa od 1945r
        nie znam drugiego narodu tak skłuconego jak Polacy
        a przemierzyłem wiele krajów w Europie i za granicą mam na mysli mieszkanców danego kraju nigdy nie spotkała mnie taka buta, chyba ze na zqach Europy spotkałem Polaka

        1. „(…) przemierzyłem wiele krajów w Europie i za granicą (…)” – powiada osoba? A w tych wielu krajach „w Europie i za granicą” (?) jak się osoba porozumiewała z tubylcami? W miejscowym narzeczu, czy na migi?

  4. powinno sie też zająć kwestię relacji pol-słowackich w latach 1939-45
    gdzie Dzisiejsi Polacy pozwalają bezkarnie u nas sie przemieszczać bez słowa przepraszam i kolaboracji Łemków bezkidzkich przeciw nam,cyganie którzy handlują a dla miejscowych
    nie ma miejsca na bazar(chodzi o plac na Węgierskiej gdzie ma powstać galeria handlowa)
    za to dobrze jest pracować dla firmy z niem kapitałem czyli praca przymusowa na rzecz Niemiec
    kogoscie wybrali cierpcie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *