
19 maja 2025 Komitet Polityczny Konfederacji Korony Polskiej postawił siedem pytań kandydatom na urząd Prezydenta RP, Karolowi Nawrockiemu i Rafałowi Trzaskowskiemu – zob. https://konfederacjakoronypolskiej.pl/odpowiedz-na-odpowiedz-karola-nawrockiego-i-brak-odpowiedzi-rafala-trzaskowskiego/. Poniżej przypominamy te pytania:
Czy jako kandydat na Prezydenta RP będzie Pan kierował się wyłącznie polskim interesem narodowym – a w szczególności, czy zobowiązuje się Pan do:
- Zdecydowanych działań na rzecz pokoju, a zwłaszcza do niewysyłania polskich żołnierzy na Ukrainę oraz nieprzekazywania sprzętu wojskowego na rzecz Ukrainy?
- Zdecydowanych działań na rzecz zachowania jednolitości i tożsamości narodowej państwa polskiego – a zwłaszcza powstrzymania ukrainizacji Polski, stanowczego potępienia banderyzmu i wyegzekwowania ekshumacji ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach?
- Zdecydowanych działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego – a w szczególności odrzucenia tzw. paktu migracyjnego Unii Europejskiej i powstrzymania imigracji zarówno legalnej, jak i nielegalnej?
- Odrzucenia tzw. zielonego ładu Unii Europejskiej – zwłaszcza w odniesieniu do rolnictwa, górnictwa, budownictwa, energetyki i motoryzacji?
- Zaniechania legalnego dzieciobójstwa, a także eksperymentów medycznych na Polakach, przymusu szczepień, selekcji eugenicznej oraz eutanazji wprowadzanej m. in. pod hasłami „terapii daremnych” i „śmierci mózgowej”?
- Rozliczenia instytucjonalnego bezprawia lat 2020-2022, m. in. w lecznictwie, wojskowości i gospodarce – a w szczególności ukarania winnych i sprawców kierowniczych, oraz zadośćuczynienia poszkodowanym i rodzinom ofiar?
- Doprowadzenia do ekshumacji w Jedwabnem, odrzucenia roszczeń żydowskich oraz zaprzestania celebracji chanukowych w Pałacu Prezydenckim?
Ubolewamy, że Rafał Trzaskowski do dnia dzisiejszego wcale nie odniósł się do ww. pytań, a z jego wypowiedzi publicznych możemy wnioskować, że na każde z zadanych pytań NIE odpowiedziałby twierdząco…
Sztab Karola Nawrockiego, natomiast, 25 maja 2025 przesłał dziesięć odpowiedzi, z których połowa nie jest związana z treścią naszych pytań – tych kwestii nie komentujemy, przyjmujemy je do wiadomości jako spontaniczne deklaracje kandydata.
(Całą treść odpowiedzi sztabu Karola Nawrockiego publikujemy poniżej naszego komentarza).
- Odnosząc się do treści odpowiedzi na nasze pytania, pozytywnie oceniamy deklaracje Karola Nawrockiego odnośnie :
– działań na rzecz pokoju za naszą wschodnią granicą,
– niewysyłania polskich żołnierzy na Ukrainę,
– potępienia banderyzmu,
– chęci wyegzekwowania ekshumacji ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach,
– odrzucenia paktu migracyjnego,
– odrzucenia zielonego ładu,
– zaniechania legalnego dzieciobójstwa.
Wiarygodność ww. deklaracji pozostawiamy do oceny wyborcom.
- Jednoznacznie negatywnie oceniamy poniższe wątki zawarte w odpowiedziach:
- całkowite pominięcie poniższej problematyki, zawartej w naszych pytaniach, a dotyczącej:
– nieprzekazywania sprzętu wojskowego na rzecz Ukrainy,
– powstrzymania ukrainizacji Polski,
– kwestii zarówno nielegalnej, jak i legalnej migracji,
– eksperymentów medycznych na Polakach, przymusu szczepień, selekcji eugenicznej oraz eutanazji wprowadzanej m. in. pod hasłami „terapii daremnej” i „śmierci mózgowej”.
- zauważamy u Karola Nawrockiego brak zrozumienia tego, czym był okres instytucjonalnego bezprawia lat 2020-2022; twierdzenie kandydata, że „rząd […] doprowadził jednak do uratowania milionów miejsc pracy i przeprowadził Polskę przez ten kryzys światowy…” jest dowodem na to, że jego prezydentura, w przypadku wystąpienia podobnej sytuacji jak w latach 2020-2022, byłaby gwarantem powtórzenia zgubnych działań duetu Morawiecki-Duda.
- Karol Nawrocki wykazał rażący brak zrozumienia problemu obowiązkowych szczepień, czyli kalendarza szczepień (obowiązkowe szczepienia zawarte są właśnie w kalendarzu szczepień) – w większości państw UE nie ma żadnych szczepień obowiązkowych (brak kalendarza szczepień) i dzieci nie są tam wyszczepiane tak ogromną ilością preparatów jak w Polsce.
- Pominięcie przez Karola Nawrockiego w odpowiedziach sprawy selekcji eugenicznej oraz eutanazji wprowadzanej m. in. pod hasłami „terapii daremnych” i „śmierci mózgowej” stanowi wg nas przesłankę do twierdzenia, że w czasie pełnienia obowiązków Prezydenta Polski Karol Nawrocki w tych kwestiach będzie ściśle współpracował z aktualnym rządem.
- Karol Nawrocki pełniąc funkcję Prezesa IPN, sam stwierdził, że „sprawa ekshumacji w Jedwabnem go przerosła” – niestety odpowiedź na pytanie związane z obroną interesów Polaków przed atakami żydowskich organizacji (ekshumacja w Jedwabnem, odrzucenie roszczeń do majątków bezspadkowych, celebracji chanukowych) została przez Karola Nawrockiego pominięta – zatem wnioskujemy, że w tych kwestiach będzie on kontynuatorem działań Andrzeja Dudy
___________________________________________________________
Nasza konkluzja po analizie treści odpowiedzi Karola Nawrockiego i braku odpowiedzi Rafała Trzaskowskiego:
BOŻE, miej w opiece Polskę całą!
___________________________________________________________
Poniżej pełna treść odpowiedzi Karola Nawrockiego z dnia 25 maja 2025, adresowana do Grzegorza Brauna:
Szanowny Panie Pośle,
W odpowiedzi na Pana postulaty uprzejmie wyjaśniam, co następuje:
- Nie zgodzę się na wysyłanie polskich wojsk na Ukrainę. Jednoznacznie sprzeciwiam się jako Prezes IPN i będę sprzeciwiał się banderyzmowi – jestem gotów podpisać ustawę, która zakłada penalizację banderyzmu oraz tzw. kłamstwa wołyńskiego. Uzależniam dobre, sąsiedzkie relacje z Ukrainą od pełnej zgody na ekshumację ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. Jednocześnie stwierdzam, że w interesie naszego Państwa leży jak najszybsze doprowadzenie do pokoju na Ukrainie.
- Zapewniam, że podejmę działania na rzecz jednostronnego wypowiedzenia paktu migracyjnego i zielonego ładu, który blokuje nasz rozwój, blokuje naszą gospodarkę, rolnictwo i łupi portfele Polaków.
- Moim celem będzie wsparcie dla polskiej rodziny i zabezpieczenie jej przed niebezpiecznymi ideologiami i przymusami narzucanymi przez grupy ideologiczne. Przed takimi zjawiskami szczególnie powinny być chronione dzieci.
- Jako Prezydent będę chronił życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
- Stoję na niezachwianym stanowisku, że wolność decydowania o swoich poglądach i przekonaniach, w tym wolność słowa czy prawo rodziców do wychowywania dzieci, zgodnie z własnymi przekonaniami to sprawy fundamentalne.
- Jestem zdania, że poza obowiązującym prawem dotyczącym kalendarza szczepień, wszystkie inne szczepienia nie ujęte w kalendarzu, powinny być kwestią wyłącznie osobistego wyboru.
- Pragnę podkreślić, że w bardzo trudnym czasie pandemii Covid rząd podejmował różne decyzje, także niepopularne i z perspektywy czasu błędne. W całości swej polityki doprowadził jednak do uratowania milionów miejsc pracy i przeprowadził Polskę przez ten kryzys światowy. Podkreślam jednak, że sam nie byłem zwolennikiem restrykcji tak drastycznych jak zamykanie kościołów czy lasów.
- Wg mojej opinii Polska powinna zajmować się uzyskaniem reparacji od Niemiec, a wszelkie roszczenia wynikające z niemieckich działań wojennych powinny być kierowane właśnie do Berlina, a nie do Warszawy.
- Pragnę przypomnieć także, że już w styczniu tego roku w mediach jasno zadeklarowałem, że przywiązanie do wartości chrześcijańskich traktuję poważnie, więc obchodzę i promuję święta i związane z nimi polskie tradycje i zwyczaje, które są bliskie naszemu wspólnemu wyznaniu i wartościom.
- Pragnę zapewnić, że broniłem i będę bronił dobrego imienia Polski i Polaków przed wszystkimi obrzydliwymi atakami takich osób, jak np. p. Grabowski, Gross czy Engelking. Będę w tym celu podejmował wszelkie działania, które tylko skutecznie będą prowadziły do tego celu.
Karol Nawrocki



Ten za to KPI.. KPI Sobie z POLSKI 🇵🇱 🇵🇱 i POLAKÓW w „zywe” oczy..
https://vm.tiktok.com/ZNdMLg12n/
Ale „polskojęzyczni” głosują.. albo..
Już „Wiemy”?..- od Kogo.. od Kogo „uczy” się kłamać Rafau..
NC… – Za to… powinien być pozew w trybie wyborczym o zniesławienie, uchylenie immunitetu itd..
UDOSTĘPNIJ..
https://vm.tiktok.com/ZNdkYGsgj/
Tak kończy się ” polityczne gadanie ” . ” Szkolenia ” – niezadowolonych z politycznych działań – uświadamianie . Całymi latami – robimy dobrą politycznie robotę. A tu ” goście ” – ” nadźgali ” hiper i supermarketów . Wleźli w polski handel detaliczny – jak … w to co , no co im się opłaca . Proste pytanie ” gdzie nastąpiło zaćmie ” ? . Mamusia na polskiej , pietruszce i marchewce ” mądrali ” wychowała ( Dzień Matki ) i co ? . Jak trwoga do Nawrockiego z pytaniami ” ratuj ” . Mądry Polak poobcowal sobie w UE . Mijają dekady i nadal trwa uwielbianie niemieckiej dominacji – ” doktryny ” sięgającej średniowiecza . Polskie – to jak trwoga to do Boga . Jeszcze nie dotarło , że niemiec i ukrainiec – dwa bratanki ! .
Tutaj mamy koncepty niejakiego Ledera (to jest „filozof kultury” – i lekarz psychiatra):
https://wiadomosci.wp.pl/to-oni-glosowali-na-brauna-i-mentzena-prof-andrzej-leder-tak-rodzi-sie-furia-7160962444299232a
https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Leder
Cóż można powiedzieć? Chyba tylko tyle: lekarzu, ulecz sam siebie.
Ten skorumpowany pajac rzeź Polaków na Wołyniu nazwał konfliktami polsko-ukraińskimi lat 40!!! Do piekła!
Ten osobnik wcale nie musi być „skorumpowany”, on ma po prostu taką parantelę (tj. tatusia i dziadziusia):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Leder
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdzis%C5%82aw_Leder
Zapewniam Pana, że agenda, którą propaguje/reprezentuje ten pajac, motywowana jest finansowo – vide „Akcja Demokracja”, żeby głębiej nie babrać się w CV figuranta L.!
Ja do tej pory: niektóre maxymy profesorskie błąkają się po lasach . Tak trudno pojąć – budowa 49 ośrodków tzw integracji w – terminologi wojskowej – to nic innego , niż zdobywanie przyczółków . Obudowane – mową nienawiści – rasizmem . Do Polski sprowadzono 1226 lub 1228 krzyżaków . Burżuazja się odtwarza , chce sobie wykreować dodatkowo – ekonomów – karbowników – poborców . Średnia cena mleka w skupie 2, 21 za litr – ceny rolnicze . Średnia cena piwa 12 – 15 zł za pół litra w restauracji . Podatki – płatności szaleństw europejskich notabli – granie – na ” głupa ” nawet ” profesorami” .
film Gietrzwałd wojna swiatów był konsultowany z rosyjskimi historykami
czyżby nie było Polskich historyków w tym temacie
i dlaczego film religijny jest skonstruowany w film poityczno historyczny
jestem zniesmaczony tym filmem i żałuje ze zmarnowałem czas na to
Myślę, że w Pana przypadku zdecydowanie lepsza byłaby telenowela…!
Polaryzacja trwa od 1945r
nie znam drugiego narodu tak skłuconego jak Polacy
a przemierzyłem wiele krajów w Europie i za granicą mam na mysli mieszkanców danego kraju nigdy nie spotkała mnie taka buta, chyba ze na zqach Europy spotkałem Polaka
„(…) przemierzyłem wiele krajów w Europie i za granicą (…)” – powiada osoba? A w tych wielu krajach „w Europie i za granicą” (?) jak się osoba porozumiewała z tubylcami? W miejscowym narzeczu, czy na migi?
i gdzie tu rozdział koscioła od państwa?
powinno sie też zająć kwestię relacji pol-słowackich w latach 1939-45
gdzie Dzisiejsi Polacy pozwalają bezkarnie u nas sie przemieszczać bez słowa przepraszam i kolaboracji Łemków bezkidzkich przeciw nam,cyganie którzy handlują a dla miejscowych
nie ma miejsca na bazar(chodzi o plac na Węgierskiej gdzie ma powstać galeria handlowa)
za to dobrze jest pracować dla firmy z niem kapitałem czyli praca przymusowa na rzecz Niemiec
kogoscie wybrali cierpcie