
Od redakcji! Autorem tekstu jest komentator „wma” – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/wma/.
xxx
Za tydzień druga tura wyborów.
Co czynić wypada?
Pierwsza rzecz: nie głosować na Trzaskowskiego, to jest podstawa. Jeśli ktoś z jakiegokolwiek powodu chce/zamierza/planuje głosować na gościa T., to ma jeszcze czas na opamiętanie. 1 czerwca niech zostanie w domu – albo idzie/jedzie na wycieczkę, jak najdalej od lokalu wyborczego.
Jeśli ktoś z jakiegokolwiek powodu chce/zamierza/planuje głosować na gościa N., to niech to zrobi.
Jeśli ktoś rozumie/pojmuje, że pod żadnym pozorem nie wolno głosować na gościa T., ale ma powód, żeby nie głosować na gościa N. (tych powodów w rzeczy samej nie brakuje), to ma dwie możliwości:
1) może zatkać nos i postawić krzyżyk w pierwszej kratce, traktując to (na własny użytek) nie jako głos na gościa N., tylko jako głos przeciwko gościowi T. (komisja wyborcza policzy to oczywiście jako głos na gościa N.),
2) jeśli nie chce dodawać głosu gościowi N., to może odjąć głos gościowi T., tj. znaleźć w swoim otoczeniu duszę, która chce/zamierza/planuje głosować na gościa T. i jej ten wygłup zawczasu wyperswadować (w jaki sposób wyperswadować? wszystko zależy od okoliczności i lokalnych uwarunkowań).
Nagrodą dla kogoś, kto skorzysta z możliwości 1) albo 2) będzie powyborcze wycie obywatela Tuska Donalda (i reszty tuskoidalnej menażerii).
A teraz takie pytanie: o co chodzi w tych wyborach, czy tylko o to, kto obejmie posadę prezydenta, czy o coś więcej. Zdecydowanie o coś więcej: o to, jak wypadną najbliższe wybory do sejmu. O to, czy pozbędziemy się tych dwóch gości z tytułowego obrazka, tytułowej jemioły, która przyczepiła się do biednej Polski. Jeśli Trzaskowski przegra te wybory, to jest jakaś szansa na stopniową destrukcję ekipy, która obsiadła ministerialne stolce, co może doprowadzić do przedterminowych wyborów do sejmu. A jeśli nawet nie, to będzie duża szansa, żeby w wyborach w terminie konstytucyjnym tych dwóch gości odesłać na emeryturę (tego z prawej na Żoliborz, tego z lewej do Sopotu – bo na Wronki to raczej nie ma szans). Warunek jest jeden: nie może się powtórzyć wpadka z roku 2023 (innymi słowy: nie uda się numer z „trzecią drogą”, która okazała się trzecią nogą).
wma
Na tytułowym obrazku (dwugłowa) jemioła, zdjęcie wykonane w roku 2014, zdjęcie pochodzi z PAP.
Od redakcji! Zdjęcie zostało zacytowane ze strony – zob. https://nczas.info/wp-content/uploads/2023/12/Jaroslaw-Kaczynski-Donald-Tusk-nczas-696×464.jpg.



” KUDy – program ? ” Wsi moja sielska … ” Piątka dla zwierząt ” i + ” Piątka dla łudzi ” . Pogrywanie (definicja) – skręcenie wyborów prezydenckich – bardzo realne . Trochę nabroili ? ( dużo niegodziwości) – podobno Alcatraz remontują – : Modus operandi – jak globalizacja – Wronki to ” zaścianek ” . Autorowi tekstu ” wma ” – Wielki Szacunek za tekst . Redaktorowi Bobowa od Nowa za udostępnienie .
Świetna rada. Zagłosować na gościa N. To taki swojski facio z kręgu oszukańczo kibolsko kłamliwego. Jeszcze który nawet przez krótki czas 2 godzin nie potrafi wytrzymać bez używek. I robi to w świetle kamer TV . On nawet radnym w gminiebyć nie powinien . Dziękuję za podpowiedź. Gratuluję przenikliwości i błyskości umysłu. Głosować na N. Buhhahhaa. Kpina. Nie rozśmieszać ludzi. Proszę nie odpowiadać.
Powyższy komentarz to jest kliniczny przykład jak można czytać – i niczego nie rozumieć. W kwestii formalnej: to nie jest odpowiedź dla osoby lis.hotel@op.pl (zgodnie z życzeniem).
To pocieszające że Panowie tak wszystko rozumieją. Nawet wyprzedzająco.
A z tą „błyskością umysłu” to o co chodzi? Bo nie rozumiem.
Sławek „przewraca stolik”:
https://nczas.info/2025/05/25/internet-huczy-mentzen-na-piwie-z-trzaskowskim-i-sikorskim-gorace-komentarze-video
A powiadają, że Braun jest „nieprzewidywalny”, że nigdy nie wiadomo, co zrobi, że nie jest „poważnym” politykiem. Trzeba przyznać, że Sławek jest!
Bismarck miał podobno powiedzieć, że ludziom nie należy pokazywać jak się robi kiełbasę i politykę, Sławek nie ma z tym problemu.
Tu jest dobre podsumowanie piwosza Sławka:
https://nczas.info/2025/05/25/mentzen-popelnil-koszmarny-blad-z-ktorego-konsekwencji-na-razie-nie-zdaje-sobie-do-konca-sprawy
No cóż, czekamy na złote myśli Zbigniewa K. (zwanego Zbigniewem P.), „honorowego obywatela” gminy B. Nie jest jasne, czy gość znowu rozdarł szaty (bo jest kwestia praktyczna/techniczna: czy można dwa razy rozedrzeć tę samą szatę).
Trzecia noga wypadła z nogawki – za przyczyną pana doktora dwojga nazwisk i jego kumpli. Goście wykombinowali sobie, że z Szymonem H. ośmiu procent nie uzbierają, a pięć procent bez Szymona – kto wie? Tyle razy się udawało, może jeszcze raz się uda!
Kamasz obudził się z ręką w nocniku!
Patrycja (dwojga nazwisk) powiada, że ma „dość”. Czego/kogo ma „dość”? Z kontekstu wynika, że obywatela Tuska Donalda. Tenże obywatel starał się dwa lata – i nie dostarczył Patrycji oczekiwanej satysfakcji. Nie jest dobrze, tow. Miller już dawno powiedział, że prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy.
https://kobieta.wp.pl/konkret-ktory-nie-nadszedl-panie-premierze-mamy-dosc-opinia-7231638754155424a
Przykład gościa całkowicie odklejonego od rzeczywistości:
https://wiadomosci.wp.pl/oredzie-tuska-zmienilo-sie-bardzo-wiele-wcale-nie-na-lepsze-7238831047199712a
Odklejać się można w różną stronę, gość z obrazka odkleja się akurat tak.