
Od redakcji! Autorem tekstu jest komentator „wma” – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/wma/. Zdjęcie tytułowe zostało zacytowane ze strony – zob. https://pch24.pl/jurek-owsiak-i-jego-orkiestra-jak-idea-stala-sie-polityczna-hucpa-raport-pch24/.
xxx
To, co „Jurek” (w czerwonych portkach) robi z pieniędzmi
https://www.youtube.com/watch?v=rQQGj57s910
to jest jedna rzecz.
Druga rzecz, to ludkowie, którzy przekazują na „licytację” różne fanty – a jacyś fetyszyści te fanty „licytują” (i są głęboko przekonani, że to co czynią, to nie jest wygłup).
„Jak się okazuje, Jurka Owsiaka i jego fundację zdecydowali się wesprzeć prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką”.
Andrzej D. przekazał na licytację spinki do mankietów, małżonka suknię i płaszczyk – a jacyś amatorzy rzucili się do licytowania.
Jak spinki od Dudy, to czemu nie majtki od Dody? No nie, majtek od Dody nie będzie, bo Doda się na „Jurka” (w czerwonych portkach) obraziła:
Jakiś czas temu Doda pokazała temu Dudzie gołą d … – było fajnie! Gdyby teraz wystawiła na licytację te majtki, których wtedy nie włożyła, to byłby hit!
Ale nie jest tak źle, o „Jurkową” fundację zatroszczyła się „modelka erotyczna”:
Jakiś nieszczęśnik gotów jest zapłacić za „kaszubskie śniadanie z premierem Donaldem Tuskiem” prawie sto tysięcy złotych (mam nadzieję, że gość nie dostanie po tym „śniadaniu” rozwolnienia):
Można też przejechać się na rowerze w towarzystwie aktualnego ministra finansów – i to nie kilometr, czy dwa. Całe sto kilometrów! Jak widać, minister finansów nie ma poważniejszych zajęć. Za to jest sportowcem – jak piłkarz Donald Tusk.
wma



D.O.D.A.. = słów „Szkoda”… Panie redaktorze.. Naprawdę.
Nie zrozumiałem komunikatu. Proszę jaśniej!
No to teraz, jak co roku, czas na podsumowania. Znowu w UG spotkają się lokalni pracownicy budżetówki i będą obradować jak to pięknie sobie poradzili w promowaniu prywatnej inicjatywy. Czy znowu będzie to w godzinach pracy? A może jednak tak po godzinie np. 16-tej? Dwa dni przed „finałem” WOŚP w piątek w MCK wyświetlany był w ramach ferii film dla małych dzieci.Trwało pewnie ze dwie godziny. Wstęp 15 zł. Rozumiem są jakieś koszty. Ale już dwa dni później prawie całodzienne darmowe użyczenie MCK na Owsiaka. Czy burmistrz woli Owsiaka od małych dzieci mieszkańców Bobowej i okolic?
Koledzy Czytelnicy! Wykorzystam tę wiadomość do umieszczenia komentarza mniej poważnego niż zazwyczaj.
Doda! Eh, Doda! Taka piękna dziewczyna. Co ona zrobiła ze swoim ciałem? Przecież nic nie musiała ciąć ani wpychać. Wszystko miała, co trzeba. Normalnie, złamane serca jęczą w całej Polsce. Mogłaby wybrać męża spośród tylu fajnych facetów.
Redaktorze! Proszę o zmianę zdjęcia tytułowego. Proszę Dodę, najlepiej sprzed lat. Nie tego nieszczęśnika, młodszego tylko o cztery lata od Szeregowego Posła, który już od wielu lat jest obwołany „starcem”. Mam nadzieję, że Czytelnicy poprą ten spontaniczny apel.
Autorem tekstu jest komentator „wma”. Nie ma mowy o ingerencję w ten materiał prasowy!
Niejaki Konrad Bagiński opowiada o „nienawiści” do Owsiaka:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/te%C5%BC-si%C4%99-zastanawiacie-sk%C4%85d-bierze-si%C4%99-nienawi%C5%9B%C4%87-prawicy-do-owsiaka-oto-odpowied%C5%BA/ar-AA1xZcRz
Tutaj mamy relację z produkcji pary, która poszła w gwizdek (rzecz dotyczy gminy i „miasta” B.):
https://naszabobowa.pl/rekordowa-wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-w-gminie-bobowa-3/196207
https://bobowa24.pl/2025/01/w-bobowej-wosp-muzycznie-sportowo-i-rekordowo/#pgcSgb-bl0-1_179317
Zebrano 67 995 złotych. A teraz mała zagadka: na podstawie tekstu podpisanego przez dwóch „koordynatorów” i opublikowanych zdjęć spróbujmy oszacować ile dusz wzięło udział w tym zamieszaniu, po czym weźmy odwrotność tej liczby i to, co nam wyjdzie pomnóżmy przez 67 995. Ile wypadło na łebka?
W zeszłym roku było tak:
https://naszabobowa.pl/spotkanie-organizacyjne-32-finalu-wosp-w-bobowej/173140
https://naszabobowa.pl/podsumowanie-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-bobowa-2024/175272
Zebrano 61 644 złote i 78 groszy.
„W tym roku bobowscy wolontariusze zebrali rekordową kwotę: 67 995 zł” – podają „koordynatorzy” (jeden chudy, drugi gruby):
https://naszabobowa.pl/rekordowa-wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-w-gminie-bobowa-3/196207/
Ten „rekord” trochę blednie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest coś takiego jak inflacja – i to, że w tym roku zamieszanie trwało dwa dni.
A wszyscy ci, co biegali, skakali, podrygiwali, śpiewali, w trąbę dmuchali (czy w inny sposób się subiekcjonowali) wcale nie musieli zdzierać zelówek (i produkować „węglowego śladu”), mogli obdarować „Jurka” bez wychodzenia z domu (przelew na konto w banku).
Para w gwizdek:
https://bobowa24.pl/2025/02/okolo-tysiac-km-tyle-biegacze-z-bobowej-przebiegli-dla-wosp
Takie gry i zabawy (w Gorzowie Wielkopolskim):
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ile-kosztowa%C5%82-33-fina%C5%82-wo%C5%9Bp-w-gorzowie-mieszkaniec-zapyta%C5%82-miasto-opowiada/ar-AA1yxKGi
A w „mieście” B.?
http://naszabobowa.pl/34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-w-bobowej-rekordowe-wsparcie-i-wielkie-serca/213547
https://www.youtube.com/watch?v=iSB87HCnZNk
https://www.youtube.com/watch?v=wWsZ9p9_5eA