
Upadły burmistrz Wacław Wizjoner Ligęza obiecał bobowskiej gawiedzi i Marszałkowi Województwa Małopolskiego – zob. wniosekaplikacyjny, że w tzw. Strefie Aktywności Gospodarczej w Siedliskach do 9 grudnia 2024 roku, zostaną zrealizowane tzw. wskaźniki rezultatu, tj. powstanie 7 zakładów produkcyjnych, w których zatrudnionych będzie 49 osób. Na podstawie tak śmiałych marzeń Gminie Bobowa, reprezentowanej przez Wacława Ligęzę, udało się wyszarpać z eurokołchozowej kasy 3 171 038 zł i 81 gr i dołożyć do „inwestycji” w Siedliskach jeszcze dodatkowo 1 169 358 zł i 63 gr z publicznej skarbonki zlokalizowanej w UM w Bobowej – więcej na ten temat – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/sag-w-siedliskach/. Pieniądze zostały wydane a po SAG w Siedliskach hula dzisiaj wiatr i od czasu do czasu trzeba zrobić sianokosy. Marzenia burmistrza wizjonera o tętniącej gospodarczym życiem „strefie” w Siedliskach, co trzeba koniecznie przypomnieć, podzielała otumaniona Rada Miejska w Bobowej (kadencja 2014-2018) w składzie: Maria Ziomek, Bogdan Krok, Paweł Popardowski, Marek Podobiński, Teresa Magiera, Piotr Kloc, Jan Juruś, Ryszard Forczek, Józef Zięba, Ewa Truchan, Maria Zarzycka, Stanisław Tabiś, Barbara Baran i Tomasz Tarasek.
xxx
Wszystkie znaki na niebie i ziemi (o czym za chwilę w fotoreportażu z miejsca „zbrodni”) a także Marszałek Województwa Małopolskiego podpowiadają – zob. 06 09 2024_odpowiedź, że w przypadku nieosiągnięcia ww. wskaźników rezultatu (7 zakładów i 49 pracowników) do 9 grudnia 2024 roku „beneficjent [tj. Gmina Bobowa – przyp. M.R.] będzie zobowiązany do zwrotu (ze środków budżetu gminy) – [plus odsetki – przyp. M.R.] przyznanego (…) współfinansowania [tj. 3 171 038 zł i 81 gr – przyp. M.R.] ze środków EFRR, zależnego od stopnia realizacji wskaźnika „Zagospodarowania terenów inwestycyjnych (SAG w Siedliskach)” przygotowanych w ramach projektu”.
xxx
A jak wyglądają „wskaźniki rezultatu” w terenie (mapa sytuacyjna „strefy” zob. ilustracja tytułowa)?
Działka 790/20 (20 009 m²)
Właściciel – Krakowski Park Technologiczny.
Działka 790/21 (10 257 m²)
Właściciel – Krakowski Park Technologiczny (KPT)
Działki nr 790/20 i 790/21 zostały kupione przez KPT od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ewidentnie w celach spekulacyjnych. KPT nie zamierza „prowadzić” na ww. działkach działalności produkcyjnej i od dawna próbuje działki 790/20 i 790/21 sprzedać po cenie wyższej od ceny zakupu (więcej na ten temat – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/kpt/). Zakupem działek przez KPT od KOWR-u powinien zając się prokurator. Dla chętnych, którzy chcieliby odkupić działki nr 790/20 i 790/21 od KPT podaję numer telefonu (słabo widoczny na zdjęciu) zapisany na tablicy umieszczonej na działce 790/20 – to 604 621 005. Ostrzegam – cena zaporowa! Reklama gratis – gdyby ktoś podejrzewał piszącego te słowa o korupcję!
Działka 790/22 (30 464 m²)
Właściciel – GORTEX Adam Górski Sp. Jawna.
Działka 790/23 (12 449 m²)
Właściciel – FENESTRAN S.C. Jacek Rzemiński, Grzegorz Rączkowski.
Działka 790/24 (12 505 m²)
Właściciel – LT Kipiel S.C.
To jedyna działka w „strefie” , na której „coś się dzieje” (czy to jednak oznacza, że zrealizowano tutaj tzw. wskaźnik rezultatu?). Przez chwilę były poważne wątpliwości, dotyczące legalności działań właścicieli na działce nr 790/24, ale policja, pomimo ustaleń WIOŚ w Nowym Sączu, nie dopatrzyła się bezprawia. Więcej na ten temat – zob. Najnowsze wiadomości z „kryminalnej strefy niegospodarności” w Siedliskach!.
Działka 790/25 (8743 m²)
Właściciel – Wytwórnia Drewnianych Sztućców i Patyczków – Zdzisław Fyda.
Działka 790/26 (10 059 m²)
Właściciel Zakład Usług Mechanizacji i Handlu – Jan Sanocki.
Tej działki też na razie nikt nie chce odkupić od Jana Sanockiego! Chętni do zrealizowania wskaźnika rezultatu mogą zatelefonować do właściciela – numer telefonu bardzo dobrze widoczny na zdjęciu! Reklama gratis – gdyby ktoś podejrzewał piszącego te słowa o korupcję!
xxx
Jak widać na załączonych obrazkach w „strefie”, poza działką 790/24, panuje niczym niezmącona cisza. Co na to Marszałek Województwa Małopolskiego?
Cdn.
Od redakcji! Zdjęcia zostały wykonane 14 grudnia 2024 roku!













„Marzenia burmistrza wizjonera o tętniącej gospodarczym życiem „strefie” w Siedliskach, co trzeba koniecznie przypomnieć, podzielała otumaniona Rada Miejska w Bobowej (kadencja 2014-2018) w składzie: Maria Ziomek, Bogdan Krok, Paweł Popardowski, Marek Podobiński, Teresa Magiera, Piotr Kloc, Jan Juruś, Ryszard Forczek, Józef Zięba, Ewa Truchan, Maria Zarzycka, Stanisław Tabiś, Barbara Baran i Tomasz Tarasek”.
Powyższy zestaw marzycieli z całą pewnością nie odczuwa żadnego dyskomfortu – i nie ma sobie nic do zarzucenia. Cztery dusze (male) nadal w radzie „radzą”, a sześć dusz (male i female) miało szczery zamiar nadal „radzić”, ale złośliwy gminny lud wybrał inaczej (czy lepiej – to inna kwestia).
Żadnego dyskomfortu nie odczuwa też zestaw z lat 2010-2014, zresztą ten zestaw od zestawu z lat 2014-2018 prawie niczym się nie różni:
http://www.bobowa.pl/blog/2010/12/02/inauguracyjna-sesja-rady-miejskiej-w-bobowej-vi-kadencji
17 marca 2024 roku w gminie B. odbyło się ostatnie zebranie wiejskie z udziałem wizjonera w roli jednoosobowego organu wykonawczego gminy. Zapytałem gościa o zwrot dofinansowania do nieudanej „strefy aktywności gospodarczej” w Siedliskach. Gość stwierdził, że „opinia” dot. zwrotu dofinansowania jest „przedwczesna”, że „się spotkał” z jakimś „prezesem” – a ten mu obiecał, że wybuduje „zakład” i ten „zakład” zatrudni „na start” 40 pracowników. Próbowałem gościowi wyoślić, że tu nie chodzi o obietnice (palcem na wodzie pisane), tylko o konkretny termin, tj. 9 grudnia 2024 roku, w którym ma powstać 7 zakładów produkcyjnych (ew. usługowych), ale „przewodniczący zebrania” (w cielesnej powłoce ówczesnego i obecnego sołtysa) odebrał mi głos.
Jaka jest wartość obietnic składanych przez „inwestorów”, którzy nabyli działki w tej „strefie”, możemy sprawdzić w papierach. 14 lutego 2023 roku wizjoner skierował do czterech „inwestorów” taką suplikę:
https://gorliceiokolice.eu/wp-content/uploads/2023/10/pisma-do-inwestorow.pdf
Na suplikę odpowiedziało dwóch „inwestorów”:
https://gorliceiokolice.eu/wp-content/uploads/2023/10/odpowiedzi-od-inwestorow.pdf
Ten, który kupił od KOWR działkę nr 790/25 złożył na piśmie taką obietnicę (pismo z 22 lutego 2024 roku):
„(…) obecnie przygotowujemy dokumentację pod budowę zakładu. W 2024 roku rozpoczynamy budowę. (…) staniemy na wysokości zadania (…)”.
W połowie grudnia 2024 roku działka nr 790/25 wygląda tak:
https://gorliceiokolice.eu/wp-content/uploads/2024/12/img20241214125508-1026×773.jpg
Jeśli „zadanie” miało polegać na rozpoczęciu budowy do końca grudnia 2024 roku, to zdaje się, że nie zostanie wykonane – a jeśli miało polegać na uruchomieniu nowego zakładu do 9 grudnia 2024 roku (w tym dniu upłynął pięcioletni „okres trwałości” w „strefie”), to zdecydowanie nie zostało wykonane.
Pytanie jest takie: a może nowy organ wykonawczy gminy ma jakieś tajne zalety, moce sprawcze -i uchroni samorządową wspólnotę przed koniecznością wypłacenia z gminnej kasy zwrotu dofinansowania do tej nieudanej „strefy”. Kto wie? Ludzie rosną wraz z krajem!
Dzisiaj wysłałem wniosek do tzw. departamentu funduszy eurokołchozowych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Za dwa tygodnie dowiemy się w jaki sposób eurokołchoźnicy od marszałka Łukasza Smółki zamierzają posprzątać po aferze – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/sag-w-siedliskach/. To nie był na pewno ostatni mój wniosek, bo przeczuwam, że eurokołchoźnicy przystąpią (a właściwie już dawno przystąpili – vide transakcja na linii KOWR – KPT) do mataczenia w sprawie. Walka z wiatrakami weszła mi w krew, dlatego nie zrazi mnie nawet najbardziej absurdalna odpowiedź (na przykład), że w SAG w Siedliskach osiągnięto wszystkie „wskaźniki rezultatu”.
Działki w” Strefie. „.” Dzikie Pola” . ” Polska to dziki kraj” . I eurokołchoz” wali kamieniami milowymi ” . „Kamieni kupa … „. Tak po prawdzie – żarna – dwa kamienie trace zboże na mąkę,mamy w muzeach. „Tumanum ” , jak by homo sowietikus powiedział – „skolko ugodno.”.
Może na tym terenie wybudować zakład karny ?
Ma Pani może jakiegoś kandydata/ów do pierwszej celi…? Gdyby tak jeszcze tym pierwszym zaproponować przecięcie wstęgi-nożyczek na pewno nie zbraknie!
Aż dziwne , że na takiego inwestora nie zaproponował poprzedni burmistrz Bobowej. W Limanowej dzięki staraniom poprzedniego burmistrza powstała jednostka wojskowa Wojsk Obrony Terytorialnej. Powstał tam budynek koszar, budynek administracji, garaże i obiekt szkoleniowy. Jej koszt to ok. 100 milionów złotych. Krążyły plotki wśród mieszkańców , że w Limanowej ma zostać wybudowany zakład karny. https://www.dts24.pl/limanowa-szykuje-sie-do-budowy-zakladu-karnego/
Piszący te słowa powinien napisać do kowru że wskaźniki niewypełnione a ziemia zbeszczeszczona.
Komentator „cey” nie dość uważnie śledził wątek – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/sag-w-siedliskach/, ale jeśli będzie „piszącemu te słowa” towarzyszył od teraz wiernie w podróży przez zbezczeszczoną ziemię w tzw. strefie, to „piszący te słowa” obiecuje, że komentatorowi „cey” nie zabraknie wrażeń w tej podróży…
I tu już – podróżując, jesteśmy w globalistycznej , chcąc nie chcąc – wiosce. Mądrość wyznawców ” globalizmu”zamyka
się w cenie za masło. Twierdzą, że są to ceny globalne. I to jest fakt , żadna ściema – krowa dająca mleko , po od staniu mleka , można zebrać śmietanę i zrobić masło w każdej polskiej wiosce – nawet bobowskiej i na planecie – zwanej Ziemią.