Strefa Aktywności Gospodarczej w Siedliskach. „Wskaźniki rezultatu” tylko w marzeniach Wacława Ligęzy

Upadły burmistrz Wacław Wizjoner Ligęza obiecał bobowskiej gawiedzi i Marszałkowi Województwa Małopolskiego – zob. wniosekaplikacyjny, że w tzw. Strefie Aktywności Gospodarczej w Siedliskach do 9 grudnia 2024 roku, zostaną zrealizowane tzw. wskaźniki rezultatu, tj. powstanie 7 zakładów produkcyjnych, w których zatrudnionych będzie 49 osób. Na podstawie tak śmiałych marzeń Gminie Bobowa, reprezentowanej przez Wacława Ligęzę, udało się wyszarpać z eurokołchozowej kasy 3 171 038 zł i 81 gr  i dołożyć do „inwestycji” w Siedliskach jeszcze dodatkowo 1 169 358 zł i 63 gr z publicznej skarbonki zlokalizowanej w UM w Bobowej – więcej na ten temat – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/sag-w-siedliskach/. Pieniądze zostały wydane a po SAG w Siedliskach hula dzisiaj wiatr i od czasu do czasu trzeba zrobić sianokosy. Marzenia burmistrza wizjonera o tętniącej gospodarczym życiem „strefie” w Siedliskach, co trzeba koniecznie przypomnieć, podzielała otumaniona Rada Miejska w Bobowej (kadencja 2014-2018) w składzie: Maria Ziomek, Bogdan Krok, Paweł Popardowski, Marek Podobiński, Teresa Magiera, Piotr Kloc, Jan Juruś, Ryszard Forczek, Józef Zięba, Ewa Truchan, Maria Zarzycka, Stanisław Tabiś, Barbara Baran i Tomasz Tarasek.

xxx

Wszystkie znaki na niebie i ziemi (o czym za chwilę w fotoreportażu z miejsca „zbrodni”) a także Marszałek Województwa Małopolskiego podpowiadają – zob. 06 09 2024_odpowiedź, że w przypadku nieosiągnięcia ww. wskaźników rezultatu (7 zakładów i 49 pracowników) do 9 grudnia 2024 roku „beneficjent [tj. Gmina Bobowa – przyp. M.R.] będzie zobowiązany do zwrotu (ze środków budżetu gminy) – [plus odsetki – przyp. M.R.] przyznanego (…) współfinansowania [tj. 3 171 038 zł i 81 gr – przyp. M.R.]  ze środków EFRR, zależnego od stopnia realizacji wskaźnika „Zagospodarowania terenów inwestycyjnych (SAG w Siedliskach)” przygotowanych w ramach projektu”.

xxx

A jak wyglądają „wskaźniki rezultatu” w terenie (mapa sytuacyjna „strefy” zob. ilustracja tytułowa)?

Działka 790/20 (20 009 m²)

Właściciel – Krakowski Park Technologiczny.

Działka 790/21 (10 257 m²)

Właściciel – Krakowski Park Technologiczny (KPT)

Działki nr 790/20 i 790/21 zostały kupione przez KPT od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ewidentnie w celach spekulacyjnych. KPT nie zamierza „prowadzić” na ww. działkach działalności produkcyjnej i od dawna próbuje działki 790/20 i 790/21 sprzedać po cenie wyższej od ceny zakupu (więcej na ten temat – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/kpt/). Zakupem działek przez KPT od KOWR-u powinien zając się prokurator. Dla chętnych, którzy chcieliby odkupić działki nr 790/20 i 790/21 od KPT podaję numer  telefonu (słabo widoczny na zdjęciu) zapisany na tablicy umieszczonej na działce 790/20 – to 604 621 005. Ostrzegam – cena zaporowa! Reklama gratis – gdyby ktoś podejrzewał piszącego te słowa o korupcję!

Działka 790/22 (30 464 m²)

Właściciel – GORTEX Adam Górski Sp. Jawna.

Działka 790/23 (12 449 m²)

Właściciel – FENESTRAN S.C. Jacek Rzemiński, Grzegorz Rączkowski.

Działka 790/24 (12 505 m²)

Właściciel – LT Kipiel S.C.

To jedyna działka w „strefie” , na której „coś się dzieje” (czy to jednak oznacza, że zrealizowano tutaj tzw. wskaźnik rezultatu?). Przez chwilę były poważne wątpliwości, dotyczące legalności działań właścicieli na działce nr 790/24, ale policja, pomimo ustaleń WIOŚ w Nowym Sączu, nie dopatrzyła się bezprawia. Więcej na ten temat – zob. Najnowsze wiadomości z „kryminalnej strefy niegospodarności” w Siedliskach!.

Działka 790/25 (8743 m²)

Właściciel – Wytwórnia Drewnianych Sztućców i Patyczków – Zdzisław Fyda.

Działka 790/26 (10 059 m²)

Właściciel Zakład Usług Mechanizacji i Handlu – Jan Sanocki.

Tej działki też na razie nikt nie chce odkupić od Jana Sanockiego! Chętni do zrealizowania wskaźnika rezultatu mogą zatelefonować do właściciela – numer telefonu bardzo dobrze widoczny na zdjęciu! Reklama gratis – gdyby ktoś podejrzewał piszącego te słowa o korupcję!

xxx

Jak widać na załączonych obrazkach w „strefie”, poza działką 790/24, panuje niczym niezmącona cisza. Co na to Marszałek Województwa Małopolskiego?

Cdn.

Od redakcji! Zdjęcia zostały wykonane 14 grudnia 2024 roku!

(Odwiedzono 745 razy, 15 wizyt dzisiaj)

10 thoughts on “Strefa Aktywności Gospodarczej w Siedliskach. „Wskaźniki rezultatu” tylko w marzeniach Wacława Ligęzy

  1. „Marzenia burmistrza wizjonera o tętniącej gospodarczym życiem „strefie” w Siedliskach, co trzeba koniecznie przypomnieć, podzielała otumaniona Rada Miejska w Bobowej (kadencja 2014-2018) w składzie: Maria Ziomek, Bogdan Krok, Paweł Popardowski, Marek Podobiński, Teresa Magiera, Piotr Kloc, Jan Juruś, Ryszard Forczek, Józef Zięba, Ewa Truchan, Maria Zarzycka, Stanisław Tabiś, Barbara Baran i Tomasz Tarasek”.

    Powyższy zestaw marzycieli z całą pewnością nie odczuwa żadnego dyskomfortu – i nie ma sobie nic do zarzucenia. Cztery dusze (male) nadal w radzie „radzą”, a sześć dusz (male i female) miało szczery zamiar nadal „radzić”, ale złośliwy gminny lud wybrał inaczej (czy lepiej – to inna kwestia).

    Żadnego dyskomfortu nie odczuwa też zestaw z lat 2010-2014, zresztą ten zestaw od zestawu z lat 2014-2018 prawie niczym się nie różni:

    http://www.bobowa.pl/blog/2010/12/02/inauguracyjna-sesja-rady-miejskiej-w-bobowej-vi-kadencji

  2. 17 marca 2024 roku w gminie B. odbyło się ostatnie zebranie wiejskie z udziałem wizjonera w roli jednoosobowego organu wykonawczego gminy. Zapytałem gościa o zwrot dofinansowania do nieudanej „strefy aktywności gospodarczej” w Siedliskach. Gość stwierdził, że „opinia” dot. zwrotu dofinansowania jest „przedwczesna”, że „się spotkał” z jakimś „prezesem” – a ten mu obiecał, że wybuduje „zakład” i ten „zakład” zatrudni „na start” 40 pracowników. Próbowałem gościowi wyoślić, że tu nie chodzi o obietnice (palcem na wodzie pisane), tylko o konkretny termin, tj. 9 grudnia 2024 roku, w którym ma powstać 7 zakładów produkcyjnych (ew. usługowych), ale „przewodniczący zebrania” (w cielesnej powłoce ówczesnego i obecnego sołtysa) odebrał mi głos.

    Jaka jest wartość obietnic składanych przez „inwestorów”, którzy nabyli działki w tej „strefie”, możemy sprawdzić w papierach. 14 lutego 2023 roku wizjoner skierował do czterech „inwestorów” taką suplikę:

    https://gorliceiokolice.eu/wp-content/uploads/2023/10/pisma-do-inwestorow.pdf

    Na suplikę odpowiedziało dwóch „inwestorów”:

    https://gorliceiokolice.eu/wp-content/uploads/2023/10/odpowiedzi-od-inwestorow.pdf

    Ten, który kupił od KOWR działkę nr 790/25 złożył na piśmie taką obietnicę (pismo z 22 lutego 2024 roku):

    „(…) obecnie przygotowujemy dokumentację pod budowę zakładu. W 2024 roku rozpoczynamy budowę. (…) staniemy na wysokości zadania (…)”.

    W połowie grudnia 2024 roku działka nr 790/25 wygląda tak:

    https://gorliceiokolice.eu/wp-content/uploads/2024/12/img20241214125508-1026×773.jpg

    Jeśli „zadanie” miało polegać na rozpoczęciu budowy do końca grudnia 2024 roku, to zdaje się, że nie zostanie wykonane – a jeśli miało polegać na uruchomieniu nowego zakładu do 9 grudnia 2024 roku (w tym dniu upłynął pięcioletni „okres trwałości” w „strefie”), to zdecydowanie nie zostało wykonane.

    Pytanie jest takie: a może nowy organ wykonawczy gminy ma jakieś tajne zalety, moce sprawcze -i uchroni samorządową wspólnotę przed koniecznością wypłacenia z gminnej kasy zwrotu dofinansowania do tej nieudanej „strefy”. Kto wie? Ludzie rosną wraz z krajem!

    1. Dzisiaj wysłałem wniosek do tzw. departamentu funduszy eurokołchozowych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Za dwa tygodnie dowiemy się w jaki sposób eurokołchoźnicy od marszałka Łukasza Smółki zamierzają posprzątać po aferze – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/sag-w-siedliskach/. To nie był na pewno ostatni mój wniosek, bo przeczuwam, że eurokołchoźnicy przystąpią (a właściwie już dawno przystąpili – vide transakcja na linii KOWR – KPT) do mataczenia w sprawie. Walka z wiatrakami weszła mi w krew, dlatego nie zrazi mnie nawet najbardziej absurdalna odpowiedź (na przykład), że w SAG w Siedliskach osiągnięto wszystkie „wskaźniki rezultatu”.

    2. Działki w” Strefie. „.” Dzikie Pola” . ” Polska to dziki kraj” . I eurokołchoz” wali kamieniami milowymi ” . „Kamieni kupa … „. Tak po prawdzie – żarna – dwa kamienie trace zboże na mąkę,mamy w muzeach. „Tumanum ” , jak by homo sowietikus powiedział – „skolko ugodno.”.

    1. Ma Pani może jakiegoś kandydata/ów do pierwszej celi…? Gdyby tak jeszcze tym pierwszym zaproponować przecięcie wstęgi-nożyczek na pewno nie zbraknie!

      1. Aż dziwne , że na takiego inwestora nie zaproponował poprzedni burmistrz Bobowej. W Limanowej dzięki staraniom poprzedniego burmistrza powstała jednostka wojskowa Wojsk Obrony Terytorialnej. Powstał tam budynek koszar, budynek administracji, garaże i obiekt szkoleniowy. Jej koszt to ok. 100 milionów złotych. Krążyły plotki wśród mieszkańców , że w Limanowej ma zostać wybudowany zakład karny. https://www.dts24.pl/limanowa-szykuje-sie-do-budowy-zakladu-karnego/

    1. Komentator „cey” nie dość uważnie śledził wątek – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/sag-w-siedliskach/, ale jeśli będzie „piszącemu te słowa” towarzyszył od teraz wiernie w podróży przez zbezczeszczoną ziemię w tzw. strefie, to „piszący te słowa” obiecuje, że komentatorowi „cey” nie zabraknie wrażeń w tej podróży…

  3. I tu już – podróżując, jesteśmy w globalistycznej , chcąc nie chcąc – wiosce. Mądrość wyznawców ” globalizmu”zamyka
    się w cenie za masło. Twierdzą, że są to ceny globalne. I to jest fakt , żadna ściema – krowa dająca mleko , po od staniu mleka , można zebrać śmietanę i zrobić masło w każdej polskiej wiosce – nawet bobowskiej i na planecie – zwanej Ziemią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *