
Od redakcji! Komentator „wma” przesłał do mojej redakcji komentarz dotyczący udziału Pani Doroty Popieli w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 roku. Komentator „wma” tekst zatytułował „Uzupełnienie” i prosił, żeby zamieścić go w materiale prasowym – zob. Druga tura. Uznałem, że komentarz „wma” zasługuje na opublikowanie jako oddzielny artykuł. Kto wie, a może udział Pani Doroty Popieli w wyborach samorządowych w Bobowej w 2024 roku to był tzw. game changer?
xxx
Uzupełnienie
Ktoś może powiedzieć, że Dorota Popiela te wybory „przegrała” – „przegrała”, bo otrzymała „tylko” 13,19% ważnych głosów. Ale prawda jest inna: Dorota Popiela (a my wszyscy z nią) tych wyborów nie przegraliśmy. Ta niewiasta ma wielką zasługę – i wszyscy jesteśmy jej dłużnikami. Jest wielu mieszkańców gminy, którzy narzekali i narzekają na dotychczasowego burmistrza – ale jakoś nie mieli odwagi powiedzieć tego głośno i wprost, w ogóle bali się wizjonera (z zawodu weterynarza) o cokolwiek zapytać, na przykład na zebraniu wiejskim. Dorota Popiela zadała temu gościowi aż 8 pytań, co zapisano w protokole zebrania w Wilczyskach
https://gorliceiokolice.eu/wp-content/uploads/2024/03/protokol-wilczyska.pdf
– a to w jaki sposób ten gość odpowiedział świadczy o nim samym. Dorota Popiela stanęła do wyborów, w ten sposób dała szansę – sobie samej i wszystkim mieszkańcom gminy. Dobrze pamiętam ponure „wybory” z roku 2018 i ówczesne szyderstwa bobowskiego wizjonera, w protokole zebrania w Siedliskach z 2 września 2018 roku zapisano to tak:
„Zwracając się do przedmówcy stwierdził, że zbliżają się wybory i jeżeli ma ochotę być radnym lub burmistrzem to może kandydować”.
Ówczesne „wybory” wyglądały tak, że wizjoner nie miał ani jednego konkurenta, a dwie radne z Siedlisk „objęły mandat” bez głosowania (bo i one nie miały żadnej konkurencji). A tym razem miały – i finał (nie pomogło tzw. „doświadczenie”).
Z komitetu Doroty Popieli weszły do rady 4 osoby, wyparły one z rady czwórkę wielbicieli i wyznawców bobowskiego wizjonera (i dzielnego budowniczego) – a to jest wartość sama w sobie.
Dorocie Popieli należy się podziękowanie, a wszyscy ci, którzy oddali na tę niewiastę swój głos niczego nie przegrali – i pewnie sami dobrze wiedzą, co należy uczynić za dwa tygodnie.
wma
Od redakcji! Zdjęcie Pani Doroty Popieli zostało zacytowane z profilu FB – zob. https://www.facebook.com/dorota.popiela.7/.



Super tekst!
Jestem przekonany ,że Dorota Popiela oficjalnie przekaże głosy na Marcina Wąs i ma
Wacław Ligęza posprzątane.
Czas na młodzież.
Nie będzie kasy za kilometrówkę,za nie wykorzystany urlop…itd..
Fundusz reprezydacyjny……wyjazdy ……….Włochy itd…
Co Pan takie rzeczy opowiadasz? Za „……….Włochy” burmistrz Wacław Ligęza (w zasadzie) zapłacił z własnej kieszeni…
Co znaczy,, w zasadzie ??? ,,
Tak i Nie ?
Zapłacił ale nie zapłacił ?
Z tego co pamiętam za bilet lotniczy w jedna stronę zapłaciło CKiPGB a pozostałe koszty z własnej kieszeni! To jest wersja oficjalna!