Perła w koronie „perły samorządu” burmistrza Wacława Ligęzy

Wacław Ligęza, „działający jako Burmistrz Bobowej”, podpisał 30 maja 2017 roku  taki oto dokumencik – zob. Akt Notarialny_stacja PKP_Wilczyska. A 6 października 2020 roku upoważnił sekretarz Zdzisławę Iwaniec do ogłoszenia – zob.  Odpowiedź, że działka 151/2 w Wilczyskach, „zabudowana budynkiem PKP”, została przejęta nieodpłatnie „na cele związane z inwestycjami infrastrukturalnymi”. W 2022 roku ww. inwestycje były bardzo zaawansowane, czego dowodziły okolicznościowe wpisy graficiarzy – zob. „Inwestycja infrastrukturalna” w bluzgi. Wczoraj, tj. 27 listopada 2023 roku, odniosłem wrażenie, że te „inwestycje”  na działce 151/2 gotowe są już do odbioru. „Budynek PKP” w Wilczyskach pięknieje z roku na rok:

Ps. Na razie autobusy kursujące na trasie Nowy Sącz – Wilczyska – Nowy Sącz ciągle jeszcze tutaj nie dojeżdżają. To dobra „infrastrukturalna” wiadomość dla mieszkańców z tej części wioski. Spacer do Wojnarowej za most na rzece Białej jeszcze nikomu nie zaszkodził!

Od redakcji! Więcej na ten sam temat – zob. https://gorliceiokolice.eu/tag/pkp/ i  https://gorliceiokolice.eu/tag/perly-samorzadu/!

 

(Odwiedzono 427 razy, 7 wizyt dzisiaj)

8 thoughts on “Perła w koronie „perły samorządu” burmistrza Wacława Ligęzy

  1. „Wczoraj, tj. 27 listopada 2023 roku, odniosłem wrażenie, że te „inwestycje” na działce 151/2 gotowe są już do odbioru” – powiada Pan?

    No cóż, różnych „inwestycji” na terenie „miasta” i gminy B. od dawna gotowych do odbioru jest tyle, że sam „gospodarz” już pewnie nie wie, którą odebrać w pierwszej kolejności.

  2. Brawo Burmistrzu Wacławie LIGĘZA… TA INWESTYCJA TO NAJLEPSZA INWESTYCJA W GMINIE BOBOWA.
    Ten budynek to ozdoba Wilczysk i całej gminy ,a być może pow.gorlickiego.
    Kraków ma sukiennice,a Wilczyska maja Dworzec PKP i PKS..brawo burmistrzu….
    Jest pan wielki…
    Nawet gołębiarze cię zapraszają na spotkania…..motocykliści też cię goszczą…. w Galicji… nie wspomne o pszczelarzach…..
    No i się wygląda…?
    I jak tu nie pilnować fotela???

  3. „Budynek PKP ” został posadowiony w miejscu dawnej stodoły drewnianej. Pokrycie dachowe stanowiła słoma w celu zwiększenia trwałości była wiązana w małe wiązki zwane „kicorkami” . Była magazynem pasz objętościowych dla bydła. Przechowalnią zgromadzonych zbóż , miejscem pracy przy produkcji żywności. „Perła”ta to zwykły pustostan ,ale z potencjałem. Z konstrukcji stalowych dachu można by zbudować most . Po zatym generuje koszty, powybijane okna . Murale trochę nieporadne, z czasem zbledną,ale miejsce jest godne uwagi, zapewne niejeden utalentowany twórca da znać o sobie.

  4. Czy ktoś wie co myśli wielce panujący burmistrz Wacław L. jak codziennie przejezdrza koło tej pięknej budowli,oczko w głowie Sz.P.Ligęzy ???
    Myślę,że myśli ,że dobrze ,że nabył ten budynek,i zrobi tam pomieszczenie salę wraz zapleczem,na zlot motocyklistów,spotkania pszczelarz,hodowców gołębi,królików,czy ptaków egzotycznych.
    Między czasie będą się spotykać,grać w pinponga? Warcaby ? Szachy? Remik?
    Będzie się działo jak burmistrz pójdzie na emeryturkę ?

  5. Sam tytuł, może inaczej,nobilitacja , aż tej rangi jaką jest „Perła”, rodzi się taka konstatacja , że licha stodoła, była miejscem pracy, produkcji żywności.Natomiast, budynek,stal,beton , kamień, szkło,ponosi koszty utrzymania, będąc pustostanem. Aż tak stał się obrzydliwym, że autobusy z Nowego Sącza, przejeżdżając obok ” Trzech Koron” wybierają, przystanek za mostem w pustym polu?.

  6. Kochany burmistrzu,drogi dobry gospodarzu,czy to tak ciężko,czy to są aż takie wielkie koszty,żeby zakupić 5 litrów emulsji,i razem burmistrz z sołtysem Tomaszem Taraskiem,pomalować ten cenny obiekt przed świętami Bożego Narodzenia….
    A może by tam postawić w budynku ,a może przed budynkiem choinkę świąteczną?
    Którą by mogły kobitki z KGW Wilczyska ubrać w gwiazdeczki,banieczki,światełeczka….. Było nie było jest to centralne miejsce miejscowości Wilczysk ? I powinno godnie wyglądać?
    Kochany burmistrzu jeżeli kwota na zkup emulsii przewyższa Twoje możliwości finansowe,to proszę na tym forum podać nr.konta to ja i myślę ze nie tylko ja przelejemy od zaraz kase.
    Zresztą nie bawem będziemy mieć tz.trzynastkę…
    Ze świątecznymi pozdrowieniami TWOJ PODDANI…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *