Jeszcze o sprawdzianie szóstoklasistów. Szkoły podstawowe powiatu gorlickiego na ostatnim miejscu w Małopolsce!!!

Redaktor Piotr Popielarz z portalu „TerazGorlice” chyba zawstydził się jednak moimi ocenami zawartymi w materiale prasowym z 29 maja 2016 roku o katastrofie edukacji publicznej w powiecie gorlickim, zob. https://gorliceiokolice.eu/2016/05/katastrofa-w-edukacji-publicznej-w-powiecie-gorlickim-ile-jeszcze-dowodow-trzeba-zeby-urzedujace-tutaj-od-lat-wladze-samorzadowe-przegonic-na-cztery-wiatry/, bo zaraz 2 czerwca 2016 roku postanowił wykrztusić z siebie dodatkowe dane, dotyczące ostatniego sprawdzianu wiedzy w szkołach podstawowych powiatu gorlickiego i poinformował czytelników swojego portalu, że:

Sprawdzian pisany 5 kwietnia 2016 roku przez uczniów kończących szkołę podstawową przyniósł raczej smutną diagnozę stanu wiedzy i umiejętności szóstoklasistów powiatu gorlickiego. Okazuje się, że średni wynik w naszym powiecie (61%) to najgorszy rezultat w województwie małopolskim.

Cały artykuł, zob. http://terazgorlice.pl/2016/06/02/sprawdzian-szostoklasisty-uczniowie-z-powiatu-gorlickiego-z-najnizszym-wynikiem-w-malopolsce/.

Jest takie bardzo krótkie i dosadne polskie słowo, które chciałbym teraz skierować do „samorządowców” zasiedziałych od wielu kadencji w budynkach gminnych, miejskich i powiatowych Ziemi Gorlickiej.

To słowo brzmi: WON!

Rysunek tytułowy: Andrzej Krauze.

(Odwiedzono 20 razy, 1 wizyt dzisiaj)

2 przemyślenia na temat "Jeszcze o sprawdzianie szóstoklasistów. Szkoły podstawowe powiatu gorlickiego na ostatnim miejscu w Małopolsce!!!"

  1. Coś na temat stanu bobowskiej oświaty (albo „śkólnictwa” – jak mawiał tow. Gomułka).

    Na stronie

    http://www.bobowa.pl/blog/2016/03/24/wywiad-z-dr-hab-barbara-grabka/32127

    czytam coś takiego:

    Wywiad z dr hab. Barbarą Grabka

    Wywiad z dr hab. Barbarą Grabka prof. Instytutu Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk przeprowadzony przez uczennicę Angelikę Zagórską i dyrektora szkoły Adama Urbanka podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły

    Pan dyrektor szkoły podstawowej w Bobowej najwyraźniej nie wie, że polskie nazwiska odmieniają się przez przypadki. To, że jakaś „Angelika” tego nie wie bynajmniej mnie nie dziwi – jaki pan dyrektor, taka uczennica. Nie dziwi mnie też nieuctwo administratora strony bobowa.pl.
    Dziwi mnie natomiast to, że pani profesor Instytutu Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk takie nieuctwo nie przeszkadza.

    Ps.

    A protokoły z sesji rady „miasta” roją się od błędów ortograficznych (nie mówiąc już o składni i interpunkcji).

  2. Nazwisko „Grabka” nie jest odmieniane także tutaj:

    http://naszabobowa.pl/dzien-patrona-szkoly-2/31909

    „Wywiad z panią dr hab. Barbarą Grabka przeprowadzony przez naszą uczennicę Angelikę Zagórską i dyrektora szkoły Adama Urbanka”.

    „Uroczyste wręczenie statuetek najlepszym uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce w I semestrze roku szkolnego 2015/2016. W tym roku wręczono 73 statuetki (…). Oprócz statuetek 7 olimpijczyków otrzymało pamiątkowe sowy. Wyróżnieni odbierali nagrody z rąk naszego gościa specjalnego – Pani dr. hab. Barbary Grabka”.

    Anonimowy autor tego tekstu (ofiara bobowskiej oświaty?) nie wie też, że po skrótowcu „dr” umieszczonym przed nazwiskiem kobiety nie stawiamy kropki.

    https://sjp.pwn.pl/zasady/Kropka-po-skrocie-wyrazu;629743.html

    Pani Grabka dziękuje panu Urbankowi w te słowa:

    Panie Dyrektorze, już z Krakowa jeszcze raz dziękuję za zaproszenie, wyróżnienie, za atmosferę, za miły powrót do przeszłości

    – ale błędów w tekście nie poprawia. Rozumiem, że przez grzeczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *